ТОП-10 зіркових футболістів, які суттєво знизили свій рівень гри за останній час

Світовий футбол 27 Березня, 12:01 3833
ТОП-10 зіркових футболістів, які суттєво знизили свій рівень гри за останній час | 19-27
Гравці, які не можуть знайти гру в цьому році.

10. Хуан Мата, “Манчестер Юнайтед”

Найбільша сума* за трансфер: 45 млн євро, “Челсі” → “Ман Юнайтед”, 2014-й рік

Найдорожча вартість: 45 млн євро, 2013-й рік

Нинішня вартість: 12 млн євро

Нинішній сезон: 17 матчів, 0 голів, 2 гольові передачі

Хуан Мата творив справжні дива, коли виступав за “Челсі”. Вболівальники обожнювали його і прозвали “маленьким чарівником”, враховуючи зріст півзахисника (170 см). У сезоні 2012/13 іспанець взяв участь у 37,5% голів “синіх” (55 зі 144), забивши 20 голів та оформивши 35 передач у всіх турнірах. Цифри, дійсно, вражають.

Хто ж знав, що вже у наступному році цей, здавалося б, ідеальний союз зруйнується. Мабуть, лише одна людина про це здогадувалася – Жозе Моурінью. Новий тренер “Челсі” вирішив, що іспанець не вписується у його філософію та продав підопічного в “Манчестер Юнайтед”, де Хуан грає й досі.

Звісно, не можна назвати гру Мати за “червоних дияволів” гучним провалом. Проте з кожним роком ми бачимо від плеймейкера все менше магії на футбольному полі. Хоча й 31 рік – ще не зовсім пенсійний, тож це не може послужити виправданням.

Одне можна сказати напевно: зараз Хуан Мата задовольняється лише виходами з лавки запасних. До речі, шляхи іспанця і Жозе Моурінью знову перетнулися, коли “Особливий” очолив “манкуніанців” у 2016-му році. Така вже іронія футбольної долі.

9. Оскар, “Шанхай Телейс”

Найбільша сума за трансфер: 60 млн євро, “Челсі” → “Шанхай Телейс”, 2017-й рік

Найдорожча вартість: 40 млн євро, 2015-й рік

Нинішня вартість: 24 млн євро

Минулий сезон (2019): 28 матчів, 9 голів, 13 гольових передач

Зірка Оскара засвітилася на футбольному небосхилі у 2012 році, коли він перейшов з бразильського клубу “Інтернасьонал” до лондонського “Челсі”. В Англії півзахисник провів п’ять з половиною сезонів, плюс-мінус стабільно граючи під керівництвом різних тренерів: Роберто Ді Маттео, Рафаеля Бенітеса, Жозе Моурінью і Гуса Хіддінка. Ланцюжок обірвався на Антоніо Конте, який суттєво обмежив ігровий час Оскара, що бразильцю не припало до душі.

А тут ще з Китаю прилетіла фантастична грошова пропозиція. Ну як тут відмовити? В Піднебесній 28-річний півзахисник демонструє непогані результати, однак з приводу рівня китайської ліги “терзают смутные сомнения”. Чи сильніша вона, ніж та ж УПЛ? Важко сказати. Можливо, Оскару варто було б ще раз відчути на смак європейський футбол, доки дозволяє вік.

8. Хамес Родріґес, “Реал Мадрид”

Найбільша сума за трансфер: 75 млн євро, “Монако” → “Реал Мадрид”, 2014-й рік

Найдорожча вартість: 80 млн євро, 2015-й, 2016-й, 2018-й роки

Нинішня вартість: 40 млн євро

Нинішній сезон: 7 матчів, 1 гол, 1 гольова передача

Хамес Родріґес проводить чи не найгірший сезон у своїй кар’єрі. Футболісту заважають травми та Зінедін Зідан, якому колумбієць не особливо й потрібен. Після дворічної оренди в “Баварії”, німецький клуб вирішив не викуповувати контракт півзахисника. Тож Хамес повернувся до Мадрида і захотів боротися за місце в стартовому складі.

“Борітесь – поборете”, – заповідав колись Тарас Шевченко. Але у випадку з Родріґесом ці рядки не виглядають абсолютною істиною. Найімовірніше, отримувати практику Хамесу доведеться вже в іншому клубі.

7. Маріо Балотеллі, “Брешія”

Найбільша сума за трансфер: 29,5 млн євро, “Інтер” → “Ман Сіті”, 2010-й рік

Найдорожча вартість: 32 млн євро, 2012-й рік

Нинішня вартість: 7 млн євро

Нинішній сезон: 19 матчів, 5 голів, 0 гольових передач

Ех, Маріо – Маріо… Італієць міг стати одним із найкращих футболістів світу, проте сам часто неправильно відповідав на свої ж запитання. Чи треба мені переходити в “Ліверпуль”? Чи потрібно повертатися до “Мілану”? Чи слід запускати феєрверки у квартирі?

Балотеллі мріяв одного разу повернутися до рідної “Брешії” – ця мрія здійснилася. Прикро, що клуб зараз стоїть на виліт до Серії Б. Чи піде Маріо разом з командою до нижчого дивізіону, як справжній капітан з кораблем, що тоне? Або може ця вимушена пауза у футболі піде їм на користь? Для італійця саме час згадати, що він може забивати. І забивати багато.

6. Усман Дембеле, “Барселона”

Найбільша сума за трансфер: 125 млн євро, “Боруссія” Д → “Барселона”, 2017-й рік

Найдорожча вартість: 120 млн євро, 2019-й рік

Нинішня вартість: 70 млн євро

Нинішній сезон: 5 матчів, 1 гол, 0 гольових передач

Усман Дембеле – відомий колекціонер. Він полюбляє збирати різноманітні травми та пошкодження. У цьому сезоні його взагалі не видно на футбольному полі. Керівництво “Барселони”, мабуть, вже сто разів пошкодувало, що заплатило за француза шалені 125 мільйонів євро. В пресі ходять чутки, що нібито “синьо-гранатові” хочуть продати півзахисника найближчим літом та відбити хоча б якісь кошти.

Прикро, що кар’єра 22-річного француза складається саме таким чином. В ті рідкісні моменти, коли Усман виходив на поле “Камп Ноу”, він залишав приємні враження. Втім, у нього ще є час, щоб стати на правильний шлях.

5. Маріо Ґьотце, “Боруссія” Д

Найбільша сума за трансфер: 37 млн євро, “Боруссія Д” → “Баварія”, 2013-й рік

Найдорожча вартість: 55 млн євро, 2014-й рік

Нинішня вартість: 13 млн євро

Нинішній сезон: 13 матчів, 3 голи, 0 гольових передач

“Ґолден Бой” 2011 року, автор переможного голу у фіналі ЧС-2014. Той м’яч і досі залишається найбільшим досягненням Маріо. Зараз Ґьотце 27 років – розквіт кар’єри. Проте німець зазвичай залишається на лаві запасних в матчах дортмундської “Боруссії”, проводячи на полі в середньому всього 39 хвилин.

Захворювання щитоподібної залози (при якому пацієнт набирає вагу через уповільнений метаболізм, а його м’язи слабшають) важко позначилося на кар’єрі німця. Преса пише, що влітку він має перейти до “Герти”, нове керівництво якої готує масштабний проект у Берліні. Чудовий варіант для Ґьотце, щоб перезавантажитися і заграти новими фарбами.

4. Месут Озіл, “Арсенал”

Найбільша сума за трансфер: 47 млн євро, “Реал Мадрид” → “Арсенал”, 2013-й рік

Найдорожча вартість: 50 млн євро, 2016-2018 роки

Нинішня вартість: 12 млн євро

Нинішній сезон: 18 матчів, 1 гол, 2 гольові передачі

У сезоні 15/16 Месут Озіл ледь не побив рекорд Тьєррі Анрі за кількістю гольових передач впродовж одного сезону АПЛ (20). Німець зупинився на позначці у 19 результативних передач. Зараз, звісно, Озіл може тільки мріяти про такі показники. З кожним роком вагомість плеймейкера для “Арсеналу” стає все меншою, він давно вже не вважається незамінною фігурою в тактичних побудовах лондонців.

Що говорити – навіть у кращі роки про 31-річного півзахисника жартували на тему його невидимості в матчах з сильними командами. Зараз про Месута згадують тільки турецькі клуби, які хотіли б переманити його до себе. Так, найкращі роки Озіла вже позаду. Однак в минулому він частенько змушував вболівальників приходити у захват своїми філігранними пасами. За що ми йому і вдячні.

3. Філіпе Коутінью, “Баварія”

Найбільша сума за трансфер: 145 млн євро, “Ліверпуль” → “Барселона”, 2018-й рік

Найдорожча вартість: 150 млн євро, 2018-й рік

Нинішня вартість: 70 млн євро

Нинішній сезон: 22 матчі, 8 голів, 6 гольових передач

Екс-гравець “Барселони” Еммануель Петі в інтерв’ю “Paddy Power” висловив думку про те, що півзахисник Філіпе Коутінью шкодує про те, що свого часу вибрав “Барселону” і покинув “Ліверпуль”.

“Якби я був Коутінью, то щоранку прокидався б і думав про себе: “Чому я підписав контракт з іспанським клубом?” І знаєте, чому я це говорю? Тому що я пам’ятаю час, коли прокидався, після того, як перейшов з “Арсеналу” до “Барселони”. Я думав так само: “Чому я пішов? Чому я пішов? Чому я пішов?”. Якщо чесно, я впевнений, що Коутінью теж ставив собі такі питання. Він поїхав в “Баварію”, іноді грає добре, але насправді він не гравець першої команди”, – підсумував Петі.

Краще і не скажеш. В Іспанії бразилець загубився, а в “Баварії”, незважаючи на непогані індивідуальні статистичні показники, він вболівальників не вражає. Вони скаржаться, що півзахисник грає, переважно, на “чистих” м’ячах, програє будь-яку боротьбу, а в атаці виділяється тим, що постійно б’є повз ворота з будь-якої позиції.

Очевидно, що за 120 мільйонів, які прописані в угоді між “каталонцями” і “Баварією”, німецький клуб не буде викуповувати контракт. Зараз ціна на футболіста впала майже вдвічі. Найкращий свій футбол Коутінью демонстрував на Туманному Альбіоні. Час повертатися?

2. Алексіс Санчес, “Інтер”

Найбільша сума за трансфер: 42,5 млн євро, “Барселона” → “Арсенал”, 2014-й рік

Найдорожча вартість: 70 млн євро, 2018-й рік

Нинішня вартість: 20 млн євро

Нинішній сезон: 9 матчів, 1 гол, 2 гольові передачі

Ось як один невдалий перехід може розгорнути кар’єру футболіста на 180 градусів. Зараз Алексіс виглядає блідою тінню того футболіста, який тягнув на собі “Арсенал” і двічі виграв Копа Америка у складі збірної Чилі. Ще й злощасна травма, отримана на початку цього сезону, вивела вінґера з гри на декілька місяців.

І вже не дивує новина, що “Інтер” не планує викуповувати чилійця і відправить його назад в “Ман Юнайтед”, незважаючи на бажання самого футболіста затриматися в Італії. Можливо, Сульшер зможе вдихнути в Алексіса нове футбольне життя. Поки що його найкращим виступом за “манкуніанців” залишається гра на роялі під час своєї презентації.

1. Ґарет Бейл, “Реал Мадрид”

Найбільша сума за трансфер: 101 млн євро, “Тоттенгем” → “Реал Мадрид”, 2013-й рік

Найдорожча вартість: 90 млн євро, 2016-й, 2018-й роки

Нинішня вартість: 40 млн євро

Нинішній сезон: 14 матчів, 2 голи, 2 гольові передачі

“Уельс, гольф, Мадрид – в такому порядку”. Ґарет Бейл не приховує, що гра за “Реал” не викликає у нього величезний інтерес. Та й сам футбол, схоже, британцеві вже набрид. Він частенько їде з матчів на “Сантьяго Бернабеу” ще до фінального свистка і більше захоплюється гольфом, ніж тим видом спорту, що приносить йому купу грошей.

“Реал” і радий був би його продати хоч кудись, ось тільки сам Бейл не особливо рветься залишати сонячний Мадрид. “Вони можуть хоч взагалі не випускати мене на поле, нехай платять мені всі гроші до кінця мого контракту”, – заявив валлієць.

Цього літа шляхи Бейла і мадридського клубу з високою ймовірністю розійдуться. Виникає логічне запитання: він захоче пограти ще на високому рівні в умовному “Тоттенгемі”, або поїде далі заробляти правнукам на безбідне життя кудись до Китаю? Ґарету є над чим подумати під час карантину.

Автор: Ярік П'ятницький