Португалія на останніх хвилинах влаштувала розгром Угорщині

Євро - Кваліфікація 15 Червня, 20:57 1159
Португалія на останніх хвилинах влаштувала розгром Угорщині | 19-27
У важкому матчі на Пушкаш Арені збірна Португалії дотиснула Угорщину, відсвяткувавши історичну перемогу.

Угорщині на Євро-2020 не пощастило потрапити у групу смерті з Португалією, Францією та Німеччиною, однак не буває погано без добра. Перші два тури мадяри мали провести в Будапешті на «Пушкаш Арені» – це єдиний стадіон на чемпіонаті, який дозволили заповнити на 100%. Відповідно, за шаленої підтримки рідних трибун підопічним Марко Россі необхідно було спробувати створити диво, набравши бодай три очки й отримавши шанс зачепитись за четвірку найкращих третіх місць. Очевидно, що тільки так угорці могли вийти в плей-офф.

Першим екзаменатором стала збірна Португалії. У подібній групі «селесао» не мали права думати про щось інше, окрім перемоги над аутсайдером, однак за кілька днів до матчу команду спіткав важкий удар – через коронавірус збірну покинув Канселу. Його місце на правому фланзі оборони зайняв Семеду. В усьому іншому склад Фернанду Сантуша виглядав прогнозовано: Пепе та Діаш в центр оборони, Бруну Фернандеш, Данілу та Карвалью в центрі, Жота і Бернарду Сілва – у передній трійці з Роналду.

Угорці теж не здивували. Марко Росси не став косплеїти Андрія Шевченка, сподіваючись перефутболити гранда, а прагматично закрився власній половині. Команда старанно перекривала центральну зону, звалюючи атаки гостей на фланги, в той час як контргра зводилась до виносів на хід Салаю. За один з них Адам зачепився на 35-й хвилині, заробивши штрафний на фланзі – капітан сам же його і завершив, потужним ударом головою замкнувши подачу. Патрісіу спіймав м'яч. Це був перший і останній момент мадярів біля воріт «селесао».

Попри хорошу побудову «автобуса» угорців, клас гостей і перевага в командній швидкості давалися взнаки. Португальці все одно знаходили свої моменти. Вже на 5-й хвилині рахунок міг відкривати Жота, який відкрився перед штрафним і потужно пробив у правий кут. Гулачі парирував. Ще за чотири хвилини Діогу у повній самотності замикав подачу зі стандарту (неточно), а на 20-й хвилині закидання від Пепе вивело Роналду віч-на-віч з голкіпером – втім, мадярів врятували Гулачі та офсайд.

Найбільше ж корвалолу вболівальники випили перед свистком на перерву: на 40-й хвилині Жота отримав передачу від Семеду й метрів з десяти вистрілив у Гулачі, а на 43-й Кріштіану замкнув простріл Бруну ударом з лінії воротарського – вище воріт! Зрештою, відпочивати команди відправились без забитих голів.

Вже через дві хвилини після відновлення гри португальці могли відкрити рахунок внаслідок подачі з кутового, після якої в лівий нижній кут головою пробивав Пепе. Гулачі знову врятував Угорщину. Цей момент, однак, не змінив змісту гри на половині поля господарів – вони все так же тримали суперника на дистанції, перекриваючи центр і скеровуючи атаки «селесао» на фланг. Кроси звідти спокійно знімали захисники. Аж на 68-й хвилині підопічним Фернанду Сантуша вдалося створити другий момент у таймі – це Бруну Фернандеш потужно пробив з-за меж штрафного. Гулачі виконав красивий сейв.

Угорці ж не тільки впевнено оборонялись, а й згадали про контратаки. Одну з них на 57-й хвилині Роланд Шаллай завершив щільним пострілом з лівого кута штрафного (точно в руки Патрісіу). На 69-й Роланд Шаллай пробивав повз дальній кут після прострілу з флангу (неточно), а на 72-й Адам Салай на дальній стійці класно скидував м'яч на Роланда – втім, останній не встиг. Адам на 75-й і сам стріляв , але це було дуже неточно. За марнотратство гості могли покарати на 78-й хвилині, коли м'яч у штрафному відскочив від Роналду в руку Фіолі. Джюнейт Чакир проігнорував епізод, не призначивши пенальті.

Марко Россі оперативно провів заміни. Зоакрема, на 78-й хвилині на поле вийшов Шьон, який вже на 80-й шокував Португалію забитим м'ячем! Саболч прорвався правим флангом у карний майданчик, хитнув Пепе й пробив точно під ближню стійку, однак арбітри не зафіксували гол. Хавбек опинився в офсайді.

Фернанду Сантуш у відчаї проводив заміну за заміною, однак у «селесао» нічого не виходило. Здалося, що господарі таки створять сенсацію, але на 84-й хвилині їм катастрофічно не пощастило: свіжий Рафаель Сілва отримав хорошу вертикальну передачу на правий край штрафного та прострілив, а м'яч рикошетом прилетів на ногу Геррейру – фулбек пробив у дотик, а м'яч ще один рикошетом полетів у протихід Гулачі. 0:1!

Одразу за цим прилетів і другий гол. Його знову створив Геррейру, який увійшов у карний майданчик і отримав по ногах від Орбана. Джюнейт Чакир призначив пенальті, а Роналду впевнено його реалізував, забивши 10-й гол на чемпіонатах Європи – це рекорд. Після нього мадяри остаточно посипались, а Кріш у компенсований час провів ще й третій гол, розкатавши дві стіночки з Геррейру, опинившись перед Гулачі й перегравши його. Капітан «селесао» забив вже у порожні ворота, встановивши остаточний рахунок зустрічі – 0:3!