Пеле, Райола, один із володарів унікальної колекції нагород та Захисники України. Кого втратив світ футболу у 2022-му році

Світовий футбол 2 Січня, 13:41 373
Пеле, Райола, один із володарів унікальної колекції нагород та Захисники України. Кого втратив світ футболу у 2022-му році | 19-27 Фото: Сергей Баланчук. Фото - football24.ua
Це був страшний рік для України та всього світу.

«Понад 3 тисячі спортсменів і тренерів захищають Україну зі зброєю в руках. Щонайменше 189 спортсменів загинули», – так прокоментувала наслідки масштабної війни, розв’язаної росією, для українського спорту екс-легкоатлетка, а нині депутат Верховної Ради України, Ольга Саладуха. Це жахливі цифри страшного року. Тому не варто дивуватися, що війна не пройшла повз український футбол. І мова зараз не про трансфери, ігри в чужих містах та матчі під повітряну тривогу, а про захисників нашої країни, які віддали життя за Україну та увійшли до списку футбольних втрат страшного для країни та світу року.

Герої українського футболу

На другий день російського вторгнення у бою під Києвом загинув вихованець львівських Карпат Віталій Сапило. 21-річний військовий був командиром танкового взводу та знешкодив три десятки одиниць техніки ворога. Загинув під час авіаудару. Сапилу посмертно присвоєно звання Героя України.

Сергій Баланчук – вихованець Динамо, який також пограв за кілька українських клубів та ізраїльський Маккабі, загинув у липні 2022 року внаслідок артилерійського обстрілу під час боїв за Бахмут.

Олександр Яценко – колишній воротар юнацької збірної України, який отримав позивний «Воротар» служив у 204 батальйоні, був відряджений до 58 бригади 13 батальйону у зведеній роті. Яценко воював під Бахмутом у Покровському. Вважається зниклим безвісти з 27 травня.

Артур Гриценко – вихованець львівських Карпат, який грав на професійному рівні за ФК Львів, Карпати-2, Галичину-Карпати, Газовик-Скалу та інші команди загинув у бою з російськими окупантами.

Дмитро Півень – вихованець ДЮФШ Динамо, від початку повномасштабного вторгнення колишній футболіст записався до лав ЗСУ. Не маючи бойового досвіду, Дмитро з позивним «Птаха» пройшов навчально-тренувальні збори, після чого вирушив на донецький напрямок у складі мотострілецького батальйону, де й загинув.

Петро Гаврилів – вихованець ПФК Львів, який виступав за аматорські команди Львівщини, зокрема, Ниву-Кордію (Жовтанці), Динамо-Сокіл (Рясне-Руське) та Камулу (Романів), загинув на 22-му році життя у зоні бойових дій.

Олег Тимченко – спортивний реабілітолог, який до повномасштабного вторгнення армії Росії тривалий час працював з футболістами та персоналом київського Динамо. Загинув у боях під Бахмутом 20 грудня.

Це далеко не весь та не повний список представників українського футболу, які віддали життя за нашу країну. Ми свідомо не включали до нього і представників фанатського руху, тисячі з яких захищають нашу країну, а багато хто загинув. Просто ще раз нагадаємо про ініціативу «Трибуна Героїв» — унікальний благодійний фонд, створений для системної фінансової підтримки сім’ям загиблих на війні футбольних фанатів з усієї України. Проект уже отримав підтримку від футболістів, клубів, федерацій та відомих особистостей.

Легенди світового футболу

Пеле – Король футболу, єдиний в історії триразовий чемпіон світу, футболіст, який зіграв близько півтори тисячі матчів і забив понад 1000 голів. Людина, яка і була футболом, залишила світ 29 грудня у 82-річному віці.

Юрген Грабовський – колишній півзахисник збірної Німеччини, один із семи футболістів, які були володарями повного комплекту нагород чемпіонатів світу (золото, срібло, бронза), помер, не доживши до свого 78-річчя.

Франсіско Хенто – представник іспанського футболу, світовий рекордсмен за кількістю перемог у Кубку чемпіонів (шість) помер у 88-річному віці.

Синіша Михайлович – харизматичний захисник, який став не менш яскравим тренером. Вигравав Кубок європейських чемпіонів та Кубок кубків, перемагав у чемпіонатах Югославії та Італії, але не зміг перемогти лейкемію, з якою бився три роки. Помер у 53-річному віці.

Енді Горам – видатний шотландський воротар, який зіграв понад 250 матчів за Рейджерс і визнаний уболівальниками команди найкращим голкіпером за всю історію клубу, помер у 58-річному віці.

Фернанду Шалана – двічі визнавався футболістом року в Португалії, один із найяскравіших гравців середини 1980-х, помер у 62-річному віці.

Міно Райола – єдиний не футболіст у нашому сумному списку. Але до історії світового футболу він точно увійшов. Міно був агентом багатьох світових зірок, у тому числі Поля Погба, Златана Ібрагімовича, Ерлінга Голанда, Джанлуїджі Доннарумми, Марко Вераті. Райола був головним ворогом клубів, вибиваючи для своїх клієнтів неймовірні контракти. Помер у 54-річному віці.

Легенди українського футболу

Юрій Дегтярьов – видатний воротар Шахтаря, удостоєний зірки на Алеї слави клубу. Запрошувався до збірної СРСР, вигравав кубки країни. Помер у 74-річному віці.

Василь Турянчик – екс-захисник Динамо, 4-разовий чемпіон та дворазовий володар Кубка СРСР. Помер у 76-річному віці.

Ростислав Поточняк – легенда львівських Карпат, що вигравав із львівським клубом Кубок СРСР. Помер у 74-річному віці.

Віктор Звягінцев – відомий у минулому гравець Динамо та Шахтаря, який вигравав медалі чемпіонату та Кубок СРСР, а також ставав бронзовим призером Олімпійських ігор.

Володимир Роговський – автор першого єврокубкового голу Шахтаря, призер чемпіонату та володар Кубка СРСР. Помер у 68-річному віці.

Звісно, цей список далеко не повний. Ми просто виокремили, мабуть, найбільш відомих представників світу футболу, які пішли з життя 2022 року. Імена кожного з них вписані в історію гри мільйонів, у якій всі вони залишили свій слід.