Світовий футбол 8 Січня, 22:03 309
«Наполі» у матчі з двома пенальті здолав «Сампдорію», «Емполі» обікрав «Лаціо», «Спеція» Коваленка розписала нулі з «Лечче» | 19-27
В рамках 17-го туру Серії А у неділю було проведено кілька матчів.

Голи: Осімхен, 19, Ельмас, 81 (п.)

Нереалізований пенальті: Політано, 6 (Наполі)

Вилучення: Рінкон, 38 (Сампдорія, червона картка)

Салернітана відкривала програму дня домашнім поєдинком проти Торіно. Обидві команди потребували перемоги – туринці в попередніх двох турах зіграли внічию, а безвиграшна серія салернців становила аж чотири тури (при трьох поразках).

Гості виступили набагато потужніше, володіючи м'ячем 61% ігрового часу й завдавши 23 удари – причому 18 пройшли з меж штрафного. «Бики» награли на 2,35 очікуваних голи. Як наслідок, на 36-й хвилині Санабрія вивів Торіно вперед, замкнувши подачу від Лазаро. Втім, 7 сейвів Очоа не дозволили розвинути успіх. Салернітана ж при 11 ударах награла на 0,76 xG, але відігралась на 49-й хвилині зусиллями Вільєни – і цей гол виявився останнім! Фінальний свисток зафіксував результативну нічию.

Лаціо, після несподіваної поразки у минулому турі від Лечче, мав реабілітовуватись перед власними уболівальниками у матчі з Емполі. Феліпе Андерсон вже на 2-й хвилині зумів відкрити рахунок, головою замкнувши подачу з кутового. Іммобіле та Дзакканьї до перерви могли збільшувати перевагу римлян, але були неточними. Капуто вимагав пенальті для гостей в середині першого тайму, але рефері падіння Франческо не переконало.

Після відпочинку Дзакканьї таки забив і, Лаціо заграв спокійніше. Однак Емполі не здавався і під кінець матчу Капуто один гол відквитав. Здавалось, «орли» доведуть справу до перемоги, але фатальним виявився кутовий у доданий час – Марін зіграв на добиванні і потужним ударом з-за меж штрафного під поперечину врятував для команди нічию. Неймовірний камбек!

У паралельному матчі Спеція розійшлась миром з Лечче. В середині першого тайму гості втратили дві можливості протягом хвилини, аби вийти вперед: спочатку Гонсалес влучив у ліву стійку, а за мить Ді Франческо струсонув поперечину. Стрефецца по перерві не зумів переграти кіпера Спеції, а наприкінці матчу вже його візаві взяв удар від Гаясі. Український півзахисник господарів Віктор Коваленко потрапив у заявку, але весь поєдинок провів у запасі.

Наполі, зазнавший у минулому турі першої поразки у Серії А, приїхав до Сампдорії. Вже на 4-й хвилині гості здобули право на одинадцятиметровий – Замбо-Ангіссу завалили у штрафному. Політано з позначки цілив у правий кут, але Аудеро у стрибку відбив м'яч у стійку, той вилетів у поле і був вибитий. Партенопейці тиснули і в середині тайму Осімхен зумів на мить випередити захисника і переправив м'яч у сітку. За п'ять хвилин до завершення першого тайму Сампдорія залишилась у меншості – Рінкон за бружний підкат отримав червону картку.

По перерві гості переважали суперника у володінні м'ячем у чотири (!!!) рази, але забити вдруге ніяк не вдавалось. Наприкінці матчу м'яч влучив у руку Вієйрі і арбітр знову призначив пенальті. Ельмас потужним ударом зняв всі питання щодо переможця – Наполі відірвався від другої сходинки вже на 7 очок.