Футбол України 4 Жовтня, 21:43 4440
«Шахтар» у божевільній драмі виграв матч ЛЧ – «Антверпен» не забив пенальті на 90+6-й хвилині | 19-27
Шахтар та Антверпен зустрічалися в матчі 2 туру групового етапу Ліги чемпіонів.

Ліга чемпіонів, 2 тур групового етапу

Група Н

Антверпен – Шахтар – 2:3

• Голи: Муйя, 3, Баліквіша, 33 – Сікан, 48, 76, Ракицький, 71

Перший тур склався для обох команд невдало. Антверпен розгромно поступився Барселоні, а Шахтар поступився Порту. Багато експертів сприймали очний матч вже як битву за третє місце і перехід в ЛЄ.

Антверпен не міг забити у 4 матчах поспіль, проте оборону Шахтаря пробив вже на 3-й хвилині. Фатальної помилки припустився мегадосвідчений Ракицький. Центрбек Шахтаря забрав м'яч у молодшого на 16 років Вермерена, але надто довго ухвалював наступне рішення. Юний хавбек Антверпена «обікрав» Ракицького і покотив на Муйю, який майстерно завершив епізод.

Шахтар оговтувався до середини тайму. На 23-й хвилині «гірники» мали подвійний момент – Сікан з вбивчої позиції влучив у захисника, а добивання Степаненка полетіло повз стійку. Гості нібито почали намацувати свою гру, аж раптом пропустили ще раз. Бутез зафіксував легкий удар Криськіва і розігнав контратаку. Знову зим генієм Шахтаря виступив Вермерен. 18-річний півзахисник розрізним пасом вивів Баліквішу на рандеву з Різником – 2:0. Повтори показали, що офсайду не було через мінімальну затримку Матвієнка.

Ван Леувен у перерві обійшовся без замін, але добряче зарядив підопічних. Шахтар відповів своїм голом на 3-й хвилині тайму. «Гірники» буквально зім'яли Антверпен атакою з трьома ударами. Постріл Судакова прийняла стійка, Назарина вліпив у кіпера, але третю спробу Сікана вже ніхто не накрив. Це дебютний м'яч у єврокубках для 22-річного форварда.

Пішла динамічна гра без центра поля. Шахтар загасив пожежу на 67-й хвилині, а незабаром зрівняв рахунок. Кулібалі привіз гострий штрафний, зрубавши Сікана. Стандарт взявся виконувати Ракицький. Ветеран низом пробив не надто вдало, але рикошет від Баліквіши не залишив шансів Бутезу.

Минуло ще 5 хвилин, і попереду був вже чемпіон України. М'яч після боротьби Зубкова летів за лицьову лінію. Бутез чомусь вирішив будь-якою ціною уникати кутового, а замість цього викотив м'яч Назарині. Передача Сікану на порожні ворота – 2:3! Нападник сповна реабілітувався за свої помилки у матчі з Порту.

Після цього почався непростий відрізок для Шахтаря. Антверпен хотів відповісти голом свого ветерана зі штрафного – Різник дотягнувся до пострілу Тобі Алдервейрелда. Дальня проба Юсуфа була трішки неточною. Ван Леувен аж на 87-й хвилині провів першу заміну – герой Сікан поступився місцем Шведу.

Арбітр компенсував 6 хвилин, які перетворилися на драму. Степаненко рукою зупинив гармату Тобі – пенальті. Ветеран Антверпена сам підійшов до «позначки» і не влучив у ворота. Відразу пролунав фінальний свисток, який зафіксував перемогу Шахтаря.