Світовий футбол 14 Жовтня, 10:51 2718
Родрігес забив і не влучив у порожні, відомі перші три збірні, які пройшли кваліфікацію на ЄВРО - підсумки матчів п'ятниці  | 19-27
13 жовтня, визначився перші три збірні, які вже пройшли відбір до фінальної стадії чемпіонату Європи 2024 року через кваліфікаційний турнір.

Відбір на Євро-2024. Тур 7

Група J

Португалія – Словаччина – 3:2

• Голи: Рамос, 18, Роналду, 29 (пен.), 72 – Ганцко, 69, Лоботка, 80

Португалія приймала Словаччину. Господарі ще у першому таймі продемонстрували тотальну перевагу та постійно створювали небезпеку біля воріт суперника. Це дозволило розмочити рахунок ще на 18 хвилині зустрічі. Рамос виграв боротьбу на другому поверсі та переправив мʼяч у ворота.

Невдовзі Вавро підвів партнерів, зігравши рукою у власному штрафному. Роналду впевнено реалізував 11-метровий. Зірковий португалець міг також забити з гри, але мʼяч пролетів за кілька сантиментів від лівої стійки.

По перерві Словаччина почала огризатися та проводити свої атаки. Зокрема Суслов вийшов на ударну позицію, але пробив високо над поперечиною. А ось Ганцко з допомогою рикошету відіграв один мʼяч. За кілька хвилин Роналду відповів своїм голом, замкнувши подачу Фернандеша. Гості після цього не зупинилися – Лоботка красиво закрутив у девʼятку. Удар зацінив навіть Роналду. Більше голів команди не забивали. Португалія достроково вийшла на Євро-2024.

Ісландія – Люксембург – 1:1

• Голи: Оскарссон, 23 – Родрігес, 46

У паралельному матчі групи Ісландія грала проти Люксембурга. Оскарссон вивів господарів вперед, відгукнувшись на подачу Сігурдссона. Після відпочинку Родрігес відновив паритет.

Завдяки цьому забитому м'ячу Родрігес став найкращим бомбардиром Люксембургу в історії. На його рахунку 17 голів.

На 90+3-й хвилині Жерсон не влучив у порожні ворота.

Зазначимо, що Жерсон є гравцем київського «Динамо». Після повномасштабного вторгнення росії в Україну Родрігес припинив контракт з українською командою і зараз виступає за турецький «Сівасспор».

Ліхтенштейн – Боснія і Герцеговина – 0:2

• Голи: Рахмановіч, 13, Стевановіч, 41

Натомість Боснія і Герцеговина розібралася з Ліхтенштейном. Ще у першій половині зустрічі підопічні Мілошевіча заколотили переможні два голи у ворота опонента – відзначилися Рахмановіч та Стевановіч.

• Голи: Якумакіс, 20, Масурас, 45+4

Греція переграла Ірландію у групі B. Господарі більше контролювали м'яч протягом всієї гри та завдали 17 ударів по воротах Греції, лише чотири з них були у площину. Проте Якумакіс та Масурас принесли перемогу своїй команді та наразі друге місце у групі.

Нідерланди – Франція – 1:2

• Голи: Гартман, 83 – Мбаппе, 7, 53

Франція завдяки Мбаппе перемогла Нідерланди. Форвард ще на 7-й хвилині вивів свою команду вперед, а по перерві у його активі був уже дубль. Протягом другого тайму гості впевнено домінували на полі, господарям було складно підібратися до штрафного суперників. Зрештою, під завісу гри Гартман таки відіграв один м'яч. Але фінальний свисток арбітра зафіксував перемогу французів та їхній вихід на Євро.

Тож, Франція продовжує очолювати групу (18 очок), Греція піднялася на другу сходинку (12), Нідерланди треті (9), Ірландія четверта (3), Гібралтар без пунктів.

Група F

Естонія – Азербайджан – 0:2

• Голи: Байрамов, 9, Шейдаєв, 45+4

Естонія програла Азербайджану. Гості відкрили рахунок ще у дебюті зустрічі, а під завісу тайму подвоїли перевагу. Естонці протягом другої 45-хвилинки 8 разів пробили по воротах суперника, однак відіграти бодай один м'яч не змогли, тож залишилися аутсайдерами у групі F (1 бал). У Азербайджана 4-те місце та 4 очки.

Австрія – Бельгія – 2:3

• Голи: Лаймер, 73, Забітцер, 84 – Лукебакіо, 12, 55, Лукаку, 58
  • Вилучення: Онана, 78

Австрія зазнала поразки від Бельгії у бойовому матчі лідерів групи. Лукебакіо записав до свого активу дубль, а Лукаку зробив рахунок розгромним. Однак австрійці таки відквитали один м'яч аж на 73-й, а потім Забітцер забив і другий гол. Та все ж цього недостатньо бодай для нічиєї. Тож, Бельгія посіла перше місце (16 очок) та достроково вийшла у фінальну частину Євро-2024. Австрія наразі друга (13), топ-3 замикає Швеція (6).