Світовий футбол 22 Квітня, 07:54 229
«Реал» переміг «Барселону» в шаленому Класіко і фактично став чемпіоном – Беллінгем перекрив дві помилки Луніна | 19-27
«Реал» і «Барселона» зійшлися в 32-му турі Ла Ліги.

Ла Ліга, 32 тур

Реал – Барселона – 3:2

• Голи: Вінісіус, 18 (пен.), Лукас Васкес, 73, Беллінгем, 90+1 – Крістенсен, 6, Фермін Лопес, 69

Команди мали абсолютно різний настрій після мідвіку ЛЧ. Реал пройшов Ман Сіті з феєрією Андрія Луніна у серії пенальті, а Барселона розгромно програла ПСЖ і вилетіла. У чемпіонаті справи Мадрида також були чудові. Реал мав 8 очок переваги перед третім Класіко в сезоні. Перші два завершились на користь команди Анчелотті – 2:1 у першому колі і 4:1 у фіналі Суперкубка Іспанії.

Лунін вийшов у старті, а перед ним сформували доволі експериментальну оборону. «Справжній» захисник був лише один – Рюдігер, якого доповнили центрхави Чуамені, Камавінга і вінгер Лукас Васкес.

Реал пропустив вже на 6-й хвилині. На жаль, не обійшлося без помилки Луніна. Українець на виході не дотягнувся до подачі Рафіньї з кутового, і Крістенсену залишалось головою вразити порожній кут – 0:1.

Мадрид відразу кинувся відіграватись. Вінісіус мав дві хороші нагоди, але не влучав у ворота. Васкес не соромився бігати вперед. Універсал Реала заробив небезпечний штрафний, а потім пенальті. 17-річний Кубарсі розклався у шпагаті, Васкес радісно зачепився за нього ногою і звалився на газон. Хаві вимагав оцінити картинне падіння на повторі, але суддя Сесар Сото Градо не слухав. Вінісіус впевнено реалізував 11-метровий.

В середині тайму арбітри ще раз стали на бік Реала. Ямал технічно підрізав чергову подачу Рафіньї у ворота, а Лунін ледь вигріб м'яч з лінії. У Іспанії немає автоматичної системи фіксації голів, тому VAR довелося скрупульозно переглядати епізод. Жоден телевізійний повтор не дав впевненості – встиг Лунін чи ні. Судді зійшлися на тому, що таки встиг.

Рівний рахунок протримався до перерви. Компенсовані 4 хвилини призвели лише до трагедії Френкі де Йонга. Вальверде у підкаті «з м'ясом» виніс м'яч у хавбека Барси, який одразу схопився за ногу. Нідерландець плакав, покидаючи поле на ношах. Якщо травма виявиться серйозною, то він пропустить не тільки решту клубного сезону, а й Євро-2024.

Другий тайм складався дещо спокійніше. Суперники мінялися короткими відрізками активності, але без гострих ударів. Матч «вибухнув» на 69-й хвилині. Лунін нормально не бачив підступний удар Ямала і відбив його прямо на ногу Ферміну. Вочевидь, до українця будуть питання і через цей гол.

Барселона знову довго не тримала перевагу. За 4 хвилини Канселу ніяк не накрив Васкеса, який добіг замикати простріл Вінісіуса – 2:2.

Лунін міг віддати розкішний асист через півполя. Українець з рук виніс м'яч на хід Віні, але той безхитрісно вліпив у тер Штегена. Супершанс мала і Барса. Ферран вийшов на побачення з Луніним і покотив повз стійку.

Коли нічия здавалася неминучою, зіграла карта Беллінгема. На 90+1 Барселона вкотре дозволила прострілу покотитися вздовж всієї штрафної. Васкес, тонке пропускання Хоселу, замикання Джуда. Англієць зі 17 голами дихає в спину Довбику.

3:2 – Реал виграв усі три Класіко сезону і має +11 на Барселоною. Здається, підопічні Анчелотті можуть спокійно концентруватися на ЛЧ.