Світовий футбол 10 Травня, 08:46 2154
Хто зіграє у Дубліні та Афінах? Визначилися фіналісти Ліги Європи та Ліги конференцій | 19-27
Ввечері 9 травня за підсумками півфінальних матчів визначились фіналісти ЛЄ та ЛК.
Ліга Європи 2023/24

Аталанта – Марсель – 3:0 (перший матч – 1:1)

• Голи: Лукман, 30, Руджері, 52, Туре, 90+5

Аталанта виявилася сильнішою у «дербі колишніх Руслана Маліновського» і помстилася за Шахтар, який вилетів від Марселя на стадії попереднього раунду плей-офф. Гра у Бергамо мала ще один український слід. Наш земляк Микола Балакін виконував функції резервного арбітра у бригаді іспанця Хесуса Хіля Мансано.

Героєм Аталанти став Адемола Лукман. На 30-й хвилині англієць більярдним ударом вивів «Богиню» вперед за сумою двох матчів. В дебюті другого тайму Лукман додав до свого активу асист. Маттео Руджері отримав передачу від Адемоли і потужно вліпив у дев'ятку – 2:0. Марсель так і не оговтався, тому прощається з ЛЄ за крок до фіналу. Туре на останній хвилині матчу добив провансальців.

Байєр – Рома – 2:2 (перший матч – 2:0)

• Голи: Манчіні, 82 (аг), Станішіч, 90+7 – Паредес, 43, 66 (обидва – пен.)

Байєр третій тайм возив Рому, проте в рідних стінах не зміг розвинути перевагу до розгромної. Під завісу першої половини Та ще й «привіз» пенальті, заваливши Азмуна в карному майданчику. Паредес чітко реалізував 11-метровий.

Історія повторилась і по перерві. Байєр має відчутну перевагу, забити не може і дарує Ромі пенальті. Цього разу форвард Гложек прийшов допомагати обороні на кутовому та торкнувся м'яча рукою. Паредес знову був холоднокровним.

Підопічні Алонсо у 49-му матчі сезону постали перед загрозою дебютної поразки. Проте будь-який гол принаймні виводив «фармацевтів» у фінал. І він стався! На 83-й хвилині Свілар невдало зіграв на виході і підставив Манчіні, який обличчям зрізав м'яч у власні ворота.

Байєр вирішив навіть не втрачати безпрограшну серію. У компенсований час захисник Станішіч підключився до атаки і розібрався наче топ-форвард – 2:2! Неймовірна команда Хабі Алонсо 22 травня зіграє в Дубліні проти Аталанти.

Ліга конференцій

Олімпіакос – Астон Вілла – 2:0 (6:2)

• Голи: Ель-Каабі, 10, 79

Бірмінгемці на чолі з зірковим наставником Унаї Емері були одними з найбільших претендентів на перемогу в цьому сезоні Ліги конференцій. Астон Вілла стала гучною сенсацією АПЛ та посідає четверту сходинку в таблиці, нав'язавши потужну боротьбу футбольним грандам.

Втім всі плани англійської команди сенсаційно зіпсував грецький Олімпіакос, який очолює переможець тогорічного розіграшу Ліги Європи – Хосе Менділібар. 63-річний фахівець очолив пірейців лише в лютому і буквально за три місяці вивів команду у фінал єврокубка.

Олімпіакос раптово шокував Астон Віллу у першому півфіналі, здобувши на виїзді перемогу з рахунком 4:2. У матчі-відповіді підопічні Емері були фаворитами і мали шанс оформити вражаючий камбек. Всі амбіції представника АПЛ прибив Аюб Ель-Каабі. Форвард відзначився хет-триком у попередній грі, а у вирішальному протистоянні забив ще двічі.

Вже на старті матчу марокканець вдало відкрився на дальній стійці і відгукнувся на передачу партнера, відкривши рахунок. У другому таймі нападник ефектно втік від захисників і остаточно вбив шанси суперника. Астон Вілла більшу частину матчу провисіла над воротами опонентів, але так і не змогла жодного разу змусити Цолакіса виймати м'яч із сітки.

У підсумку Олімпіакос вперше в історії пробився у фінал Ліги конференцій, де його вже очікує Фіорентина, яка розібралась з Брюгге. Цікаво, що вирішальний матч відбудеться 25 травня в Греції.