Спадкоємець Ярмоленка та дві молоді надії «Динамо». Найкращі гравці першої частини УПЛ

Динамо Київ 10 Січня, 17:26 1795
Спадкоємець Ярмоленка та дві молоді надії «Динамо». Найкращі гравці першої частини УПЛ | 19-27
Літньо-осіння частина УПЛ завершилась. Незважаючи на всі недоліки, багато матчів пройшли у безкомпромісній боротьбі. Вистачало і цікавих матчів з багатьма голами та інтригою до кінця поєдинку.

Сьогодні згадаємо гравців, які в першу чергу створювали свято для вболівальників на футбольному полі та виділялись своєю майстерністю. Пропонуємо символічну збірну гравців української Прем’єр-ліги, які найкраще проявили себе впродовж зіграних 18-и турів.

Голкіпер – Юрій Паньків («Олександрія»)

Паньків – один із творців сенсаційного успіху олександрійців. У минулому сезоні «Олександрія» навіть не потрапила до топ-6, а цього року після 18-и турів перебуває на третьому місці. Паньків відіграв в основному складі всі 18 матчів, особливо добре проявивши себе у матчах з конкурентами – «Динамо» та «Ворсклою». Саме впевнена гра капітана олександрійців на останньому рубежі дозволила їм навіть перебувати на другому місці до 18-го туру. Якби Паньківу було не 34 роки, а менше, цілком можливо, Юрій отримав би виклик до національної збірної.

Альтернатива – Олександр Бандура (ФК «Львів»)

Бандура став одним із гравців, які перекочували до складу ФК «Львів» з «Вереса». У складі львів’ян одразу став основним гравцем, провівши 15 матчів. Саме впевнена гра Олександра дозволила львів’янам обіграти «Динамо» та «Олександрію», зіграти внічию з «Шахтарем».

Александр Бандура (Львов)

Правий захисник – Томаш Кендзьора («Динамо»)

Після відходу Олега Лужного у «Динамо» постійно були проблеми з позицією правого захисника. Тут пробували себе багато виконавців, але більш-менш стабільно виступали хіба-що бразильці Бетао та Даніло Сілва. З появою поляка, проблема правого флангу захисту киян вирішилась. Звісно, його гру важко назвати ідеальною, проте поляк добре грає в захисті та непогано підключається до атаки. У його активі важливий гол у ворота «Ренна» у Лізі Європи, який дозволив киянам перемогти на виїзді французів. Вдала гра за «Динамо» дозволила Томашу дебютувати у складі національної збірної Польщі.

Альтернатива – Денис Фаворов («Десна»)

Капітан чернігівської «Десни» однозначно може занести собі в актив першу частину сезону. «Десна» після 18-и турів знаходиться у першій шістці, за додатковими показниками випереджаючи «Маріуполь». Велика заслуга в цьому Дениса, який відіграв всі матчі без замін у чемпіонаті та кубку України. Денис був справжнім лідером команди, на його рахунку два голи та дві гольових передачі.

Центральний захисник – Микита Бурда («Динамо»)

Ще навесні минулого року після демаршу Хачеріді Бурда склав пару центральних захисників із Томашем Кадаром. Саме на цю пару центрбеків Хацкевич зробив ставку і у нинішньому сезоні. За підсумками 18-ти турів «Динамо» пропустило лише дев'ять голів. За відсутності Бурди кияни програли «Львову» та «Олександрії», пропустивши при цьому три0 голи. Микита став не тільки лідером оборони «Динамо», але і основним гравцем збірної України у осінніх матчах.

Альтернатива – Валерій Бондаренко («Олександрія»)

Валерий Бондаренко (Александрия)


Після закінчення літньо-осінньої частини сезону в УПЛ Володимир Шаран заявив, що одним із гравців «Олександрії» цікавиться вітчизняний гранд. Цим гравцем виявився Валерій Бондаренко, який дуже якісно виступав у першій частині сезону. Бондаренко був ключовим оборонцем команди Шарана, відігравши в основі всі 18 матчів. Добре грає на другому поверсі, враховуючи ріст 195 см. «Шахтар» запропонував 600 тисяч євро за Валерія, однак «Олександрія» не квапиться розлучатись із своїм ключовим оборонцем, враховуючи турнірну ситуацію. У олександрійців з’явився шанс виграти бронзові медалі і спробувати свої сили у груповому етапі Ліги Європи, тому втрата ключових виконавців не входить у плани команди.

Центральний захисник – Ярослав Ракицький («Шахтар»)

Безсумнівно, найсильніший центральний захисник України. Провів 11 матчів у Прем’єр-лізі, пропустивши завершальний відрізок календарного року через травму. Ракицький хороший не тільки у відборі, але й має чудову першу передачу. Саме ця якість для центрального захисника є рідкісною, але важливою у сучасному футболі. У матчах Ліги Націй відіграв 3 матчі, пропустивши провальний матч зі Словаччиною на виїзді (1:4). Цікаво було б подивитися за грою Ярослава у сильнішому чемпіонаті, але Рінат Ахметов нізащо не відпустить свого ключового виконавця у інший клуб.

Альтернатива – Олександр Сваток («Зоря»)

Вихованець «Дніпра» відразу після переходу став ключовим гравцем команди Юрія Вернидуба. У цьому сезоні разом з Віталієм Вернидубом склали досить надійну пару центральних захисників. Отримав виклик до збірної України, проте дебютувати ще не встиг.

Лівий захисник – Ісмаїлі («Шахтар»)

Найдорожчий гравець УПЛ за версією Трансфермаркт не міг не потрапити у наш список. Прекрасно провів першу частину сезону, зігравши у 16-и матчах з 18-и. Був повноправним господарем на своєму фланзі фактично у кожному матчі УПЛ, віддав п'ять гольових передач. Також на рахунку бразильця два голи у ворота «Гоффенгайма», які дозволили донеччанам вийти у єврокубкову весну. Наприкінці року з’явилися чутки про можливу натуралізацію бразильця. Враховуючи проблеми з лівим флангом захисту збірної, команді Андрія Шевченка дуже пригодився би такий кваліфікований виконавець.

Альтернатива – Віталій Миколенко («Динамо»)

Молодий захисник у «Динамо» виграв конкуренцію на лівому фланзі оборони у віце-чемпіона світу Йосипа Піварича. Дуже сильно відіграв останні матчі сезону, встиг дебютувати у національній збірній. Ввійшов до список 50-ти найбільш талановитих молодих футболістів за версією УЄФА. Якщо продовжить прогресувати, то цілком може повторити шлях Олега Лужного і пограти у європейському топ-клубі.

Виталий Мыколенко (Динамо)

Центральний півзахисник – Тарас Степаненко («Шахтар»)

Степаненко є багаторічним лідером донеччан. У цьому сезоні провів 15 матчів у чемпіонаті, забив три голи. Степаненко – системоутворюючий гравець «Шахтаря». Однак, як і у ситуації з Ракицьким, у Тараса мало шансів спробувати свої сили у іншому чемпіонаті. Таке можливо хіба у випадку появи альтернативи Тарасу, бажано з українським паспортом. Таким свого часу був Максим Малишев, однак численні травми завадили Максиму розкрити себе.

Альтернатива – Ігор Харатін («Зоря»)

Вихованець київського «Динамо» перші кроки у дорослому футболі робив у оренді в складі харківського «Металіста», який доживав свої останні дні. Після закінчення контракту з «Динамо» перейшов у луганську «Зорю», де непогано себе зарекомендував. У цьому сезоні відіграв 16 матчів, забив два голи та віддав одну гольову передачу. Напередодні нового року його контракт викупив угорський «Ференцварош», де головним тренером працює Сергій Ребров.

Центральний півзахисник – Євген Банада («Олександрія»)

Ще один із творців успіху олександрійського клубу. Центральний півзахисник є кращим бомбардиром команди, відзначившись шістьма забитими м’ячами. Євген є справжнім лідером колективу у центрі поля. На його рахунку переможні голи у ворота «Зорі», «Десни», «Ворскли», «Олімпіка» та «Чорноморця». Якщо Банада і далі продовжить прогресувати, то не за горами і виклик до національної збірної.

Евгений Банада (Александрия)

Альтернатива – Майкон («Шахтар»)

Майкон був придбаний влітку 2018-го року як заміна Фреду. Молодий хавбек з перших же матчів залучався до основного складу зігравши загалом в УПЛ 17 матчів. Повноцінно замінити Фреда йому поки не вдалося, однак перспективи для росту у нього величезні. В УПЛ відзначився двома голами та двома асистами. Зокрема, на його рахунку переможний вистріл у ворота чернігівської «Десни» на 88-й хвилині, коли «Шахтар» знаходився у меншості. Набагато ціннішим є його гол «Гоффенгайму» у Лізі чемпіонів, який приніс «гірникам» нічию у домашньому матчі. За деякий час може повторити шлях Фреда, всі можливості для цього у нього є.

Правий атакувальний півзахисник – Марлос («Шахтар»)

Новоспечений українець є ключовим гравцем донецького «Шахтаря» та таким же поступово стає для збірної України. Марлос провів у чемпіонаті 13 матчів, забив сім голів. Останні матчі пропустив через травму. Атакувальну гру донеччан важко уявити без Марлоса, який є мотором атак «гірників». У Марлоса були пропозиції від європейських клубів, зокрема від «Інтера», однак бразилець продовжив контракт із «Шахтарем», а згодом і прийняв громадянство України. Після цього про перехід Марлоса у європейський чемпіонат говорити не доводиться.

Альтернатива – Беньямін Вербіч («Динамо»)

Вербіч – одне з найбільш вдалих придбань киян останнього часу. На відміну від інших легіонерів, словенцю не знадобилось багато часу на адаптацію. З перших же матчів, він почав приносити користь «Динамо». У цьому сезоні більшість матчів провів на позиції нападника, у зв’язку з травмою Бєсєдіна. Однак найбільш комфортною для Вербіча є позиція правого атакувального півзахисника. У чемпіонаті провів 16 матчів, забив п'ять голів.

Спадкоємець Ярмоленка і трансферна ціль Шахтаря. Найкращі гравці першої частини УПЛ - изображение 5


Центральний атакувальний півзахисник – Тайсон («Шахтар»)

Ще один бразилець, на якому тримається атакувальна міць донецької команди. Більш комфортною для Тайсона є позиція флангового атакувального півзахисника, однак багато матчів він провів у центрі. У чемпіонаті відіграв 15 матчів, забив два голи та віддав вісім результативних передач. Свого часу ходили чутки про ймовірну натуралізацію бразильця, однак згодом він був заграний за свою національну команду.

Альтернатива – Микола Шапаренко («Динамо»)

Ще у другій половині минулого сезону Хацкевич почав підпускати до основи молодого хавбека. Крім зачіски, Микола виділявся хорошим баченням поля, ювелірною технікою та вмінням віддати гострий пас. Початок цього сезону складався для Шапаренка невдало. Спочатку була травма, потім непорозуміння з Хацкевичем. Переломним для молодого хавбека став кубковий матч проти «Минаю», у якому Микола відзначився дублем. Після цього свого місця у стартовому складі Шапаренко вже нікому не віддав. На його рахунку три голи в УПЛ, гол в Лізі Європи у ворота «Ренна» та дебют у складі національної збірної. Наприкінці сезону Шапаренко набрав дуже хорошу форму, але літньо-осіння частина, на жаль для нього, завершилась. Навесні чекаємо від молодого таланту подальшого прогресу у грі.

Николай Шапаренко (Динамо)

Лівий атакувальний півзахисник – Віктор Циганков («Динамо»)

Молодий талант «Динамо» у цьому сезоні продовжує радувати вболівальників киян яскравою та зрілою грою. Важко уявити, на якому місці було б «Динамо», якби не Віктор. Спадкоємець Ярмоленка виправдовує видані йому аванси. У 18-и матчах забив дев'ять голів та віддав одну гольову передачу. Тому і не дивно, що вже зараз зацікавленість у Вікторові виявляють ряд європейських команд, серед яких «Рома» та «Тоттенгем». У збірній фланги поки заброньовані Ярмоленком та Коноплянкою, але Віктор вже виходив на заміну та значно оживляв гру національної команди. У Циганкова велике майбутнє, головне, щоб Суркіс вчасно відпустив гравця у європейський топ-чемпіонат.

Альтернатива – Олександр Караваєв («Зоря»)

Хоч позиція лівого атакувального півзахисника не є рідною для гравця, але він універсальний і може зіграти і там. Олександр є справжнім капітаном та лідером луганської «Зорі», тому ми не могли не включити його у список. У клубі діє на позиції правого півзахисника, а от у збірній є основним правим захисником. У цьому сезоні зіграв 17 матчів, забив п'ять голів та віддав три результативні передачі. Є найкращим бомбардиром та найкращим асистентом «Зорі». Перший легіонерський досвід у «Фенербахче» був невдалим, але цілком ймовірно, що Караваєв ще спробує себе у європейській команді.

Форвард – Жуніор Мораєс («Шахтар»)

Найкращий бомбардир чемпіонату, на рахунку якого 14 голів та п'ять асистів у 17-и матчах. Мораєс дуже органічно влився у склад «гірників», ніби вже виступає там багато років. З перших матчів налагодив чудове взаєморозуміння із партнерами. У «Динамо» точно шкодують, що відпустили Жуніора, враховуючи проблеми киян з форвардами у цьому сезоні.

Альтернатива – Мар’ян Швед («Карпати»)

Чи не єдина світла пляма у грі «Карпат» цього сезону. Маючи хороший склад за мірками УПЛ, який мав би мінімум претендувати на місце у першій шістці, а максимум – претендувати на третє місце, львів’яни із року в рік борються за виживання. Швед у молодому віці покинув «Карпати» і перебрався у «Севілью», де виступав за молодіжну команду. Влітку 2017-го року повернувся до «Карпат», де зразу став одним із лідерів. Іспанський етап кар’єри пішов Мар’яну на користь, він став більш зрілим, сформувався як гравець. «Карпати» забили 21 гол, у десяти з яких безпосередню участь прийняв Швед: забив вісім голів та віддав дві гольових передачі. Успіхи 21-річного гравця не залишились поза увагою Андрія Шевченка і Мар’ян дебютував за національну збірну України у матчі з Туреччиною.