Синдром Сікана: 10 юних футболістів, яких переманили зі Львова у «Динамо» або «Шахтар»

Футбол України 22 Січня, 20:28 4259
Синдром Сікана: 10 юних футболістів, яких переманили зі Львова у «Динамо» або «Шахтар» | 19-27
​Не вперше вихованці львівських команд потрапляють на олівець скаутам наших грандів. Щоправда, статистика свідчить, що небагатьом вдається досягнути чогось серйозного у Динамо або Шахтарі.

17-річний форвард Карпат Данило Сікан вирішив не продовжувати угоду із львівським клубом, а спробувати себе в іншому місці. Контракт футболіста завершувався. Належало підписувати новий. Всі розуміють, що із 18 років укладається доросла, професіональна угода.

Сікан користувався інтересом від інших клубів. Причина – вдалий виступ за збірну відповідного віку. Там Данило забивав навіть іспанцям. Преса писала, що талановитого молодого форварда прагне підписати Хоффенхайм. У будь-кого запаморочиться голова від можливостей, сум і назв команд, якщо тобі тільки 17 років. Тож дивуватися з того, що Сікан забажав більшого, немає сенсу.

Напевно, варто говорити про недопрацювання менеджменту Карпат. Тут могли припустити, що виникне така ситуація, але не працювали щодо нового контракту. Взимку утримувати Сікана вже не було сенсу – думки гравця були вже поза межами Львова. Залишалося лише витиснути із цієї ситуації максимум у фінансовому плані. Таке воно – футбольне життя.

Далеко не вперше вихованці львівських команд потрапляють на олівець скаутам наших грандів. Щоправда, статистика свідчить, що небагатьом вдається досягнути чогось серйозного у Динамо або Шахтарі, вибороти право грати у першій команді.

1. Роман Яремчук

23 роки, форвард Гента і збірної України, вихованець академії Карпат

яремчук

Починав футбольний шлях у школі Карпат. У 2007-му перебрався до Києва в академію Динамо. Ставав переможцем першого чемпіонату U-19. Грав за юнацьку, молодіжну команду та Динамо-2. Засвітився у юнацьких та молодіжних збірних України – зокрема, на молодіжному чемпіонаті світу в Новій Зеландії та юнацькому Євро у Греції.

У першій команді не склалося, хоча шанси отримував ще за часів Блохіна. Їздив на правах оренди в Олександрію, де проявив себе із найкращого боку. У Реброва знову отримав шанс, але нічого не вийшло. У 2017-му проданий за майже 2 мільйони євро у бельгійський Гент. Там грає не тільки форварда, але й виходить на фланзі. Став гравцем основного складу. Із Бельгії отримав виклик до збірної України. Були розмови, що Яремчук може переїхати до ще сильнішого чемпіонату.

2. Тарас Качараба

24 роки, центральний захисник Слована (Ліберец), вихованець УФК Львів

качараба

Уродженець Жидачева, що на Львівщині. Починав свій футбольний шлях в УФК. Звідти у 2012 році перейшов до Шахтаря. Були розмови, що Карпати не влаштував цей перехід, вони вимагали компенсацію за гравця. Та все ж Качараба зіграв за юнацькі та молодіжні команди «гірників», а паралельно – за юнацькі та молодіжні збірні України.

Пройшов оренду в Говерлі та Зірці, а від минулої зими грає в оренді за Слован із чемпіонату Чехії. Свого часу Качарабу вважали одним із найбільш талановитих захисників України. Із врахуванням ймовірної втрати Ракицького може отримати свій шанс у Шахтарі. Ще не так давно Качарабу порівнювали із Хачеріді.

3. Олег Кудрик

22 роки, голкіпер Шахтаря, вихованець ФК Львів

кудрик

Уродженець Львова. У 2012 році приєднався до Шахтаря. Доходив до фіналу Юнацької Ліги УЄФА. Але далі справи забуксували. Зрозуміло, що Пятов – номер один. Але його дублери постійно змінюються – Каніболоцький, Микита Шевченко... Зараз це роль Олексія Шевченка. А Кудрик – голкіпер «дубля» Шахтаря, третій у воротарській ієрархії «гірників». За першу команду зіграв один матч проти Олександрії – наприкінці позаминулого сезону.

4. Орест Кузик

23 роки, півзахисник СК Дніпро-1, вихованець Карпат

кузик

Кузик – уродженець Львова. Починав кар’єру у Карпатах. У 2010 році перебрався до академії Динамо. Разом із Яремчуком грав за юнацькі та молодіжні команди. Але шансу закріпитися у дорослій команді Динамо так і не мав. Їздив у Говерлу на правах оренди, там проявив себе із позитивного боку. Далі ж київський клуб не став продовжувати контракт із Кузиком.

Був на перегляді у Зорі, але все-таки підписав контракт із Сталлю. Минулого сезону став лідером команди. Писали про інтерес до Ореста від різних європейських клубів. Але він перейшов у скромну грецьку Яніну. У Греції не затримався навіть півроку. Нещодавно підписав контракт із лідером першої ліги – СК Дніпро-1.

5. Олег Маїк

24 роки, форвард польської Котвіци, вихованець ФК Львів

маїк

Уродженець селища Добротвір, що на Львівщині. Займався у школі ФК Львів. Із 2011 року – в системі Динамо. У той час сьогоднішній наставник команди Олександр Хацкевич працював із молодіжкою і прагнув запросити фактурного форварда. Вибір зупинився на Маїку.

Разом із Хацкевичем Олег працював у «дублі» та Динамо-2. Викликався до юнацьких та молодіжних збірних. Але далі справа не пішла. Після Києва не дуже вдало зіграв за Черкаський Дніпро. Із 2017 року грає у нижчих дивізіонах Польщі.

6. Роман Вантух

20 років, лівий півзахисник / захисник молодіжної команди Динамо, вихованець ФК Львів

вантух

Уродженець Львова. Починав кар’єру в однойменному клубі. Із 2015-го перебуває в системі Динамо. Виступав у юнацькій команді. Зараз – гравець «дубля». Може зіграти як на лівому фланзі півзахисту, так і лівого захисника. Були періоди, коли Хацкевич долучав його до першої команди. Вантух навіть потрапив у заявку на матч Ліги Європи проти Партизана в Белграді. Цього літа ледве не повернувся до ФК Львів на правах оренди.

7. Назарій Русин

20 років, форвард Динамо, вихованець ФК Львів

русин

Уродженець Новояворівська. Виховувався у системі ФК Львів. Із 2015-го – гравець Динамо. Встиг пограти у юнацькій та молодіжній команді. Був на провідних ролях у Юнацькій Лізі УЄФА. Вигравав суперечку бомбардирів у першості дублерів.

Крок за кроком підпускається до першої команди Динамо. Минулого сезону забивав у Кубку України та Лізі Європи. Враховуючи проблеми із форвардами, мав можливість у цьому сезоні закріпитися серед першої команди, але не зумів себе проявити. Зараз поїхав у Марбелью на збори. Травми перешкоджають талановитому нападнику врешті заявити про себе у дорослому футболі.

8. Юрій Шпирка

20 років, форвард молодіжної команди Динамо

Вихованець франківського футболу. У 2016 році перейшов до ФК Львів. Від літа виступає за Динамо. Шпирка – фактурний гравець атаки зі зростом під 190 сантиметрів. Спочатку у «дублі» Динамо грав на фланзі, де у нього мало що виходило. Із часом, через травму Ісаєнка та використання Русина із Супрягою у першій команді, почав діяти у центрі. Стало краще. Виявилося, що Юрій грає вдало не тільки головою, але й має відчуття гри, швидкість, може правильно обирати позицію. У першій частині сезону Шпирка провів далеко не всі матчі, але зумів забити 8 голів. Це найкращий показник у «дублі» Динамо.

9. Олександр Романчук

19 років, центральний захисник молодіжної команди Динамо

Так само, як і Шпирка, є вихованцем франківського футболу. Із часом перейшов до ФК Львів, а звідти разом із Шпиркою – у молодіжну команду Динамо. Має зріст 193 сантиметри. Діє на позиції центрального захисника. Розглядався тренером молодіжної команди Юрієм Морозом, як кандидат на заміну Миколенка, який вже у першій команді, а також Попова з Алібековим, які можуть перейти на вищий рівень або ж в оренду. За віком Романчук міг би грати у Юнацькій Лізі УЄФА, але проігнорований тренером Ігорем Костюком. У матчах за «дубль» не особливо переконав – багато помилявся, багато нервував.

10. Олександр Гарапа

18 років, голкіпер юнацької команди Шахтаря

Уродженець Львова. Починав займатися у системі Карпат. У 2018-му приєднався до Шахтаря. Зараз на рівні юнацької команди програє конкуренцію Анатолію Трубіну.