I'll be back: чому «Динамо» не варто списувати Бєсєдіна

Футбол України 15 Лютого, 20:44 1631
I'll be back: чому «Динамо» не варто списувати Бєсєдіна  | 19-27
Травмований форвард «Динамо» після одужання стане тільки сильнішим, переконаний блогер «Футбол 24» Сергій Тищенко.

Динамо навіть після підписання Франа Соля продовжує моніторити трансферний ринок з метою придбання форварда. Головна причина – травма Артема Бєсєдіна, через яку він зможе повернутися на поле тільки у наступному сезоні. Зрозуміло, що у такій ситуації один нападник – це вкрай мало. Травми, спад форми, дискваліфікації ніхто не скасовував. У крайньому випадку доведеться знову повертатись до варіанту із Вербічем на вістрі, або знову надавати шанс Назарію Русину, який відмінно проявив себе на зборах.

Травми завадили Артему Бєсєдіну грати у першій частині сезону. Після матчу проти Олександрії стало відомо, що він отримав пошкодження. Потім було довге відновлення – аж до матчу другого туру Ліги Європи проти Яблонця в гостях. Повернення виявилося недовгим – через певний час нападник отримав рецидив. Вийшов на поле тільки на останні матчі першої частини сезону.

Є припущення, що лікарі помилилися. Якби ще влітку зробили операцію – Бєсєдін вже підходив би до другої частини сезону здоровим. Зміг би повноцінно проходити зимові збори. Думаю, що й сам гравець, розуміючи всі проблеми Динамо в атаці, хотів якомога швидше повернутися, аби допомогти своїй команді. Поспішиш – людей насмішиш. Це правило діє не тільки у житті, але й у футболі.

бєсєдін

Зараз Динамо врешті підписало довгоочікуванного форварда. Причому взяли того гравця, якого хотів головний тренер. Зрозуміло, що тепер за місце у складі Бєсєдіну доведеться боротись. Робити це буде непросто, враховуючи гроші, заплачені за Соля, його особистий контракт та очікування від гри іспанця. Тим паче, Артем перебуває поза грою. У плані психології йому зараз вкрай важко.

Останнім часом на Артема Бєсєдіна вилили дуже багато бруду. Когось не влаштовує, що він забиває так мало. Комусь не подобається, що працює на команду забагато. Навіть почали називати його «форвардом – опорним півзахисником». Кожен судить із власної позиції.

Я спостерігав за грою Бєсєдіна ще з юнацьких команд. Можу щиро сказати, що у цього хлопця -сталевий характер. Всі негаразди роблять його тільки сильнішим. Я переконаний на всі сто, що після тих неприємностей, які на нього випали у цьому сезоні, після всієї критики, що пролунала на його адресу, Бєсєдін повернеться ще сильнішим, ніж був, і покаже себе з найкращого боку. Він це довів своєю кар'єрою.

Свого часу у системі Динамо підібралася дуже сильна команда 1995 року народження. Ці хлопці виграли перший чемпіонат України серед 19-річних. Покоління Харатіна, Бурди, Кузика, Яремчука тощо. Керівництво клубу вирішило майже увесь склад (включно з тренером) перевести у «дубль» – для подальшого прогресу. В атаці тоді феєрила пара форвардів Роман Яремчук – Максим Тищенко. Яремчук – фактурний, гарно грав корпусом, технічний, а Тищенко – швидкий. Вони доповнювали один одного.

У «дублі» Динамо грали форварди Олег Маїк та Дмитро Хльобас. Маїк – фактурний, за стилем – конкурент Бєсєдіну. Хльобас – більш швидкий. Тож конкуренція у «дублі» з приходом Яремчука та Тищенка зросла дуже серйозно. Плюс – із першої команди когось відправляли за ігровою практикою. Так склалось, що Маїк та Тищенко не змогли себе знайти у дорослому футболі. Хльобас та Яремчук були переведені до Динамо-2 разом із сьогоднішнім головним тренером Динамо Олександром Хацкевичем.

бєсєдін

Молодший за всіх – Бєсєдін – зміг проявити себе найкраще, ставши основним форвардом «дубля» Динамо. До слова, 1996 рік виявився у «динамівців» відверто слабким, на відміну від Шахтаря. Не було такого, що ціла команда переходить із юнацької команди у «дубль», або хоча б група гравців. Кожен пробивав собі дорогу індивідуально. Бєсєдін зумів виграти конкуренцію у старших Яремчука, Хльобаса, Маїка, молодшого Щебетуна (за стилем Маїк та Щебетун – прямі конкуренти).

Для того, щоб реально претендувати на першу команду Динамо, потрібно мати величезний талант або досвід. Бєсєдіна важко назвати суперталановитим гравцем. Це, скоріше, трудоголік. Тому Артем не побоявся поїхати в оренду до рідного Харкова на півроку – виступати за Металіст. Справи у команди вже йшли кепсько. Грошей не було. Плюс – організаційні проблеми, постійна невизначеність. У такі реалії можна поїхати тільки за можливостями, але аж ніяк не за комфортом чи грошима.

Упеелівський досвід, отриманий у Харкові, дуже допоміг Бєсєдіну у першій команді Динамо. На відміну від конкурентів, він вже знав вимоги елітного футболу – у яких компонентах потрібно покращувати власну гру, щоб виступати на дорослому рівні.

У свій поки останній сезон у Києві Сергій Ребров входив з Олександром Гладким та Жуніором Мораєсом. Українець відверто розчарував і мав проблеми із фанатами через виступи за Шахтар. У плані психології Гладкий виявився неготовим до Динамо. Мораєс забивав, але не так багато, як цього чекали вболівальники. У такій ситуації крок за кроком до першої команди став наближатися Бєсєдін. Спочатку виходив на заміну, а наприкінці першої частини сезону вже мав достатньо ігрової практики. Забив навіть у Лізі чемпіонів (Бешикташу) та Шахтарю – у рамках чемпіонату.

Після остаточного розчарування Гладким та червоної картки Мораєса у матчі проти Шахтаря, яка «привезла» 5 матчів дискваліфікації, Динамо зустрічало весну із двома форвардами – Бєсєдіним та Яремчуком. Причому Артем виграв конкуренцію у Романа на всі 100. Мораєс поїхав до Китаю в оренду, а Гладкого відпустили на всі чотири сторони.

З приходом Хацкевича, багато чого змінилося і в атаці Динамо. Повернули Мбокані, який мав проблеми із Ребровим. Після тривалих оренд до Києва прибув Кравець. Китайський клуб не став викупляти контракт Мораєса. За таких умов Бєсєдін став тільки четвертим форвардом Динамо.

Артем точно програє у швидкості своєму тезку – Кравцю, у техніці – Мораєсу, у фактурності та грі на другому поверсі – Мбокані. Але так склалося, що з часом Бєсєдін став основним гравцем Динамо у лінії атаки, хоча сезон розпочинав у «дублі».

Мбокані розпочав із новим контрактом. Відверто шантажував Ігоря Суркіса. Кравець взимку поїхав підкоряти Туреччину. У Мораєса почалися травми. Потім – усім відома історія із новим контрактом. Спершу Бєсєдін виходив на фланг. У плані критики перепадало від Хацкевича. Але Артем все-таки зумів зрозуміти всі вимоги нового тренерського штабу та стати основним форвардом у Динамо.

Життя доводить, що той, хто не злякався труднощів, має більше шансів закріпитися в Динамо. Скільки проблем зі здоров’ям мали Бурда та Циганков? Вони пропускали по цілому сезону, але все-таки стали ключовими гравцями для Динамо. Миколенко мав у конкурентах віце-чемпіона світу Піваріча та придбаного за 5 мільйонів Сідклея. Конкурентами Шепелєва були Рибалка, Гармаш. В обох випадках молоді українці завдяки власному характеру змогли виграти конкуренцію. Бєсєдін – із такого ж тіста.

Тому немає ніяких сумнівів, що всі ці труднощі, які спіткали форварда у чинному сезоні, будуть перемелені завдяки його характеру. Із часом Бєсєдін стане тільки сильнішим.