Петро Іванов: «Грати в грудні – це звичайна практика, ініційована клубами»

Футбол України 15 Листопада, 08:45 591
Петро Іванов: «Грати в грудні – це звичайна практика, ініційована клубами»   | 19-27
Генеральний директор Прем’єр-ліги Петро Іванов в інтерв’ю прес-службі відповів на критику діяльності організації та своєї особисто, що пролунала нещодавно в ЗМІ.

Генеральний директор Прем’єр-ліги Петро Іванов в інтерв’ю прес-службі відповів на критику діяльності організації та своєї особисто, що пролунала нещодавно в ЗМІ.

– Інцидент з дискваліфікацією Степаненка не сходить зі шпальт преси. Незважаючи на те, що рішення виносив Контрольно-дисциплінарний комітет ФФУ, Прем’єр-лізі ставлять у провину ігнорування можливого порушення регламенту.

– Робота Прем’єр-ліги регламентується нормами ФФУ, що відображено документально у статуті ліги та договорі з федерацією. В пунктах 1.1. та 1.2. статті 5 статуту ПЛ вказано, що Прем’єр-ліга «визнає юрисдикцію і повноваження ФФУ..., керується інструкціями і рішеннями цієї організації», а також «визнає виняткову компетенцію ФФУ... щодо здійснення футбольного правосуддя». У питаннях дискваліфікації гравців або тренерів Прем’єр-ліга не є стороною розгляду. Тим більше в рішенні КДК чітко виписано, яке покарання і у яких матчах слід відбути Степаненку.

– Одним з аргументів на користь неграмотності рішення КДК щодо Степаненка наводиться ситуація, при якій 10 тур раптово переноситься на весну, а гравець під час зимової паузи, наприклад, переходить до «Говерли». Як йому тоді відбути дискваліфікацію?

– В даному випадку ситуація перебувала б у компетенції вже не КДК, а Прем’єр-ліги. При переході відстороненого футболіста з одного клубу (навіть з клубу іншої Асоціації) до клубу ПЛ дискваліфікація не анулюється. Він повинен відбути покарання у матчах команди, за яку буде заявлений – це регламентна норма.

– Чимало говориться і про те, що грати в футбол у грудні в умовах українського клімату, це ледь не знущання над уболівальниками.

– Грати в грудні – це звичайна практика, ініційована клубами. Одним з аргументів є те, що підготувати поле для проведення матчів легше в грудні, ніж на початку весни.

– Давайте повернемося до особливостей нинішньої системи розіграшу Кубка України. В недавньому інтерв’ю Ви говорили, що цей формат спеціально створений для вболівальників. Як це співставити з тим, що матчі проводяться в будні дні в робочий час?
– У будні дні кубкові зустрічі проводяться в більшості європейських країн, серед яких Англія, Іспанія, Німеччина. Вболівальники – це не лише люди, які приходять на стадіони, а й ті, хто дивляться телевізійні трансляції. А в прямому ефірі були показані всі матчі 1/8 фіналу Кубка.

– На думку деяких журналістів, інтересу вболівальників аж ніяк не відповідає рейтинговий посів команд перед жеребкуванням кожного етапу...

– Це рішення клубів, прийняте якраз для підвищення інтересу до турніру. А у відповідь на претензії нагадаю, що коли рейтингової системи не було, більшість журналістів, навіть з тих самих видань, висловлювали невдоволення, що вже на ранніх стадіях Кубка України між собою зустрічалися лідери чемпіонату.