Ігор СУРКІС: «Для мене головне сьогодні – результати команди»

Динамо Київ 19 Серпня, 20:00 594
Ігор СУРКІС: «Для мене головне сьогодні – результати команди» | 19-27
Президент київського «Динамо» Ігор Суркіс відверто в ефірі каналу 2+2 розповів про актуальне.

Президент київського «Динамо» Ігор Суркіс відверто в ефірі каналу 2+2 розповів про актуальне.

Результат передусім!

- Ми боремося за чемпіонство й зобов'язані були вигравати за будь-яких обставин. Ми програли «Чорноморцю» по грі. Молодці, вони нас переграли. Але що нам робити тепер, посипати голову попелом? Ми маємо йти далі. Я теж переймаюся й дві ночі не спав. Але ми маємо рухатися вперед. А оцінку гри, чому так сталося, – це, напевно, питання не до мене, а до тренерського штабу. Я від себе роблю все можливе на сьогоднішній день, щоб команду підсилити. Взагалі моя мрія – щоб грало більше українських хлопців у команді. Але цього року якісно підсилилися з однією єдиною метою: не для того, щоб миттєво дати результат, а для того, щоб бути конкурентоспроможними, щоб відродити ті місця, за які ми маємо боротися, а не чекати три-чотири-п'ять років, поки «Динамо» почне поповнюватися українцями. Найпростіше – не витрачаючи грошей, сказати: «ми вектор український починаємо, працюємо над ним та зробимо команду». Я не намагаюся заощадити. Для мене гроші на останньому місці. Для мене головне сьогодні – результати команди.

Хто кого призначає?


- Арбітри зараз добре судять? Та вони зовсім втратили сором та совість. Вони взагалі нічого в цьому житті не бояться вже. Якщо сьогодні Колліна залишить Україну, то в нас буде набагато більше свавілля. У чому Колліну точно не можна звинуватити, так це в тому, що він бере хабарі. Те, що він цього не робить – це вже точно. Я знаю, що він робить усе можливе, щоб ці наші судді судили краще. Але якщо над ними взагалі нікого не буде, а тільки ті люди, які сьогодні й так спостерігають за суддівством...

Можу навести вам один приклад. Ми граємо з «Шахтарем» у Києві. Інспектор матчу як ви думаєте хто? Той, хто сьогодні очолює суддівський комітет – Василь Мельничук. Ми граємо через два тури в Харкові вирішальну гру за друге місце. Хто інспектор матчу? Василь Мельничук. Граємо матч четвертого туру в Донецьку з «Шахтарем», де нічого ще не вирішується. Хто інспектор матчу? Василь Мельничук! Нехай мені дадуть відповідь, яким чином? Він що, один сьогодні? Більше немає інспекторів на сьогоднішній день? Хто їх призначає, і які вказівки їм дають?

Якщо Колліни не буде, то в нашому футболі буде повне свавілля! Вбивати будуть, як у матчі з «Волинню». Пенальті, які були, більше не будуть ставити, вони будуть судити за своїми правилами. Але повірте, на цих суддів ми теж знайдемо управу. Зараз існують вищі організації, куди плівки можна надіслати, експертів викликати західних. Ви що думаєте, що я буду вкладати в команду по 100 мільйонів, і буду при цьому мовчати про це все? Я мовчати не буду, ми почекаємо!

Свавілля бути не може!

- Те, що вони розповідали всій країні десять років про конфлікт інтересів – він уже закінчився. За 12 років вони вісім разів чемпіонами були. Не буде так більше! Є пенальті у наші ворота – нехай ставлять, є пенальті у ворота суперників – нехай теж ставлять. Не буває таких помилок. Але свавілля на футбольному полі бути не може! Є пенальті – дай, немає пенальті – не давай. На четвертій хвилині в матчі з «Шахтарем» нам призначають штрафний, на шостій чи сьомій хвилині стовідсотковий пенальті не дають. І нам кажуть, що суддя так бачив цей момент. Перед цим витягують нам інший момент, показують, що на Тейшейрі теж був пенальті. Значить потрібно було призначати, був – значить ставте. Якщо був на другій хвилині пенальті у ворота київського «Динамо», значить призначайте його! Він не дав пенальті на другій хвилині у ворота «Динамо», значить на шостій стовідсотковий уже теж призначати не можна?! Філософія така: «не дав туди – не дам туди». Навіщо в цей футбол взагалі гроші вкладати, здоров'я своє псувати?

Грати за одними правилами

Де цей президент Прем'єр-ліги? Він живий, він є взагалі чи немає його? Значить, коли був Суркіс президентом федерації, мала бути Прем'єр-ліга. Зараз же все підпорядковано одній структурі, й там навіть чути нічого не хочуть та розмовляти теж. Що стосується натуралізованих легіонерів: для них що, різні правила?! У регламенті прописане правило, що гравець, який не має права виступати за збірну України, не може вважатися українцем. Адже так написано в регламенті? Але на того ж Дішленковича це правило чомусь не поширюється. Для нього що, виняток виписали? Виходить відповідальний працівник ФФУ й розповідає, що це він так мав на увазі, Попов, що закон зворотної сили не має. Так ми ж у футбол граємо, а не в політику. Паспорт отримав, і закон не має зворотної сили. Це ж футбол! Він не має права грати за збірну – значить, він є легіонером згідно із сьогоднішнім регламентом. А в минулому сезоні цього не було. Вони самі складають регламент, а потім самі себе виправдовують.

Все ще попереду

- Свого часу київське «Динамо» штампувало чемпіонські медалі. Багато вболівальників в Україні ненавиділи «Динамо». На кожну гру я їздив та чув, як вони казали: «коли вже станеться, щоб хтось їх зрушив із п'єдесталу?!» Те ж саме, повірте мені, чекає на донецький «Шахтар».