З вірою у перемогу. Прев’ю матчу Україна - Польща

Динамо Київ 10 Жовтня, 19:13 3365
З вірою у перемогу. Прев’ю матчу Україна - Польща | 19-27
Прев'ю матчу відбірного турніру чемпіонату світу 2014 року Україна - Польща

Роман Сиволап. 1927.kiev.ua

Після призначення Михайла Фоменка головним тренером збірної більшість людей, що цікавляться футболом передрікали невдалий виступ національної команди у відборі до чемпіонату світу. Мало, хто очікував, що за два тури до фінішу наша збірна буде претендувати на перше місце у групі. Визнаю, що одним із таких скептиків, був і автор цієї статті. Але Михайло Іванович зумів здивувати уболівальників, і за короткий термін своєї роботи став одним з головних претендентів на звання найкращого тренера збірної України в її історії. Для підтвердження цього неофіційного титулу залишилося вивести збірну на бразильський мундіаль. Першою перешкодою, що залишилась для здобуття путівки до Бразилії стане  збірна Польщі. Збірна наших західних сусідів, звісно, посередня команда. Але й ми, не Іспанія. Тут з півзахисником збірної Польщі Матеушем  Кліхом можна погодитися. На класі, навряд чи, збірній України вдасться перемогти суперника. Тільки максимальна концентрація і самовідданість з додаванням тренерської ідеї дозволить перемогти. Впевнений, що це розуміє Михайло Фоменко. Сподіваюсь, що йому вдасться ще не раз приємно здивувати всіх українських прихильників футболу.

Склади команд. Головною інтригою у складі збірною України є питання: чи ризикне випустити з перших хвилин Михайло Фоменко двох форвардів? Марко Девіч нарешті повністю здоровий і продовжує показувати високий рівень гри у матчах чемпіонату України. Роман Зозуля також перебуває у відмінній формі. Непогано виглядає у матчах за свій клуб Євген Селезньов. Крім того збірна Польщі не має такого потужного підбору центральних півзахисників, як збірна Англії. Тому варіант з одночасним виходом Девіча і  Зозулі є дуже реальним.

По іншим позиціям все більш-менш зрозуміло. Воротар Пятов. Пара центральних Хачеріді і Ракицький. На флангах захисту один з кращих гравців матчу зі збірної Англії Федецький і Шевчук. У опорній зоні півзахисту, скоріше за все, ми побачимо Ротаня і Степаненко. Щоправда, якщо збірна буде грати в одного форварда, можливий вихід у основі гравця «Металіста» Едмара. Крила наших атак Ярмоленко і Коноплянка. Хоча, досвідчений головний тренер нашої збірної здатен дивувати. Тому, не сильно здивуюсь, якщо в стартовому складі побачу Олега Гусєва чи когось іншого.  

 Прогнозую для збірної Польщі  склад тотожний складу домашнього матчу з Чорногорією.

 У воротах, скоріше за все, ми побачимо Артура Боруца. Зірковий Войцех Щесни із лондонського «Арсеналу» поки не має такої довіри у головного тренера збірної Польщі Форналека.  Артур проводить блискучий сезон у складі «Саутгемптона». Чотири останні матчі Прем’єр ліги Боруц відстояв на нуль. У трьох матчах поспіль його клуб здобував перемогу.

Нарікання викликають дії захисної ланки Кадри. Недаремно мабуть, саме збірній Польщі забили свій єдиний у відборі м’яч футболісти Сан-Марино. Центральні захисники Каміл Глік із «Торіно» і Лукаш Шукала із «Стяуа», дарма, що є основними гравцями своїх клубів, особливою надійністю не відрізняються. Правий захисник російського «Краснодару» Артур Йєнджейчик намагається діяти у стилі Пищека, але класу йому явно не вистачає. Тим більше, що опонентом у нього буде Євген Коноплянка. Головне, щоб Євген яскраві матчі проводив не тільки зі збірною Англії. Позиція лівого захисника є проблемною у збірній Польщі, про це говорив сам головний тренер. Скоріше за все на поле харківського стадіону вийде досвідчений Якуб Вавжиняк з «Легії».

Гжегош Криховяк («Реймс», Франція), Вальдемар Собота («Брюгге», Бельгія), Матеуш Кліх («Зволле», Нідерланди) є добротними гравцями основних складів європейських клубів, але не більше. 19-річний Пьотр Зелінські з італійського «Удінезе», хоча й не являється основним гравцем клубу, провів лише 52 хвилини за 5 матчів серії А цього сезону, але подає великі надії. Головною ударною силою збірної Польщі є гравці дортмундської «Борусії» Якуб «Куба» Блащиковські і Роберт Левандовські. Їх поява з перших хвилин сумніві не викликає навіть на інформацію про невелике пошкодження у «Куби».

Тактика і стратегія. Головною проблемою команди Вальдемара Форналека є не здатність грати на високих швидкостях. Тому не треба буде дивуватися, що збірна Польщі, навіть розуміючи, що її влаштовує тільки перемога, буде збивати темп, розбивати гру на окремі епізоди, сподіваючись у атаці на фортуну і майстерність Левандовські. Швидкість є головним козирем нашої команди. Задачею підопічних Михайло Фоменко є дотримання високого темпу на протязі усієї гри. Якщо це їм удасться: перемога не забариться.

Слід відмітити, що  атакувальна гра збірної Польщі є однобокою. Більшість атак буде проходити флангом Блащиковські. Коноплянці і Шевчуку необхідно бути дуже уважними в обороні, і намагатися скувати головну ударну силу «Кадри» своїми атакуючими діями. Як на мій погляд, Євген Коноплянка вище за класом за півзахисника «Борусії».

Михайло Фоменко проявив себе, як тренер, що добре вивчає суперників і знає всі їх сильні і слабкі сторони. Впевнений, що збірну Польщі тренерський штаб нашої команди також скрупульозно вивчив і зуміє донести до футболістів всі найменші деталі. Саме у тактичному плані Михайло Іванович відрізняється у кращий бік від інших тренерів, що працювали зі збірною. Можна навіть стверджувати, що у компоненті тактики, Фоменко найближче підійшов до великого Лобановського.

У матчі зі збірною Англії ми вже побачили колективні атакуючі маневри за участю великої групи гравців збірної України. Будемо сподіватися, що у Харкові наша команда буде діяти з позиції сили і, нарешті, зуміє реалізувати свою перевагу у забиті м’ячі.