У прагненні до прогресу. Аналіз матчу «Арсенал» - «Динамо»

Динамо Київ 22 Жовтня, 13:41 1640
У прагненні до прогресу. Аналіз матчу «Арсенал» - «Динамо»   | 19-27
Аналіз київського дербі «Арсенал» - «Динамо»

Роман Сиволап. 1927.kiev.ua

«Динамо» перемогло. Не без проблем, але без надзусиль. У динамівців настав час жнив. Необхідно скорочувати відставання від лідерів. Календар матчів чемпіонату України, що залишилися провести в цьому році, сприятливий: «Іллічівець», «Зоря», «Волинь», «Говерла», «Севастополь». При всій повазі до суперників необхідно досягати максимального результату. Крім того, де як не в таких матчах можна відшліфовувати команду гру, випробувати нові тактичні рішення, намагатися нестандартно розігрувати стандартні положення. Без прогресу в цих компонентах очікувати вдалого результату у весняних іграх з головними конкурентами не приходиться.

Перемога на класі. У зустрічі з «Арсеналом» завдання поповнення очкового балансу досягнуто, але чи пішла така перемога на користь у підвищенні рівня гри загалом? Лише у першому таймі рівень футболу у виконанні гравців «Динамо» можна вважати задовільним. У другому таймі команда зупинилася. Пояснення цього втомою після матчів збірних має право на існування, але, що цікаво, гравці які отримали найбільші навантаження у збірній були кращими на полі: Ленс, Велозу, Ярмоленко. В той же час, Мбокані, Сидорчук, у меншій мірі Макаренко, не вразили легкістю в діях, хоча до збірних не викликалися і готувалися у клубі.

Марні сподівання. Нових тактичних рішень і ефективних ходів під час розіграшу стандартних положень ми знову не побачили. Можливо, на даному етапі побудови команди не варто очікувати якихось революційних тактичних рішень, необхідно відшліфувати існуючи схеми, досягти автоматизму у виконанні колективних дій. Але у зустрічі з «Арсеналом» цілісність у виконанні тактичних маневрів була лише в першому таймі. Не думаю, що можна бути задоволеним тим, що команда не здатна 90 хвилин дотримуватися плану на гру. Навряд чи, Блохін планував провальні останні хвилини зустрічі. Хтось зауважить, що завеликі вимоги автор статті висуває до команди. Але без максималізму прогресу не буде. Зверніть увагу, як реагують і вимагають максимального результату у кожному мікроепізоді найкращі тренери сучасності Гвардіола, Клопп, Моурінью. Саме з таких мікроепізодів складується пазл гри високого рівня. Звісно, наведені приклади роботи тренерів є вершиною футбольного мистецтва, нам ще зарано рівнятися на такі зразки.

Є приклади подібного відношення і в Україні. Після матчу в Києві була пряма трансляція зустрічі «Металіст» - «Чорноморець». У Харкові гравці одеського клубу здобули позитивний результат, хоча значно поступались супернику у майстерності. Відбулося це завдяки організації гри і намаганню грати з думкою в кожному ігровому епізоді. Головний тренер «Чорноморця» Роману Григорчуку намагається змусити футболістів грати в розумний футбол. Саме думки не вистачає маневрам гравців київського «Динамо».

Хто розбудить сплячого гіганта? Лукман Аруна - наша біль. Заміни проведені Блохіним в середині другого тайму не підсилили гру. Безус намагався бути активним, але відсутність ігрової практики ще позначається на діях Романа. Аруна знову розчарував своєю не сконцентрованістю. Придбаний за 1,5 млн. євро у «Монако» нігерієць може вважатися однією з кращих інвестицій президента «Динамо» Ігоря Суркіса останніх років. Молодий, фізично міцний, технічний, з поставленим ударом гравець здатен приносити не мало користі клубу і в перспективі перейти в клуб чемпіонату топ-рівня за великі кошти. Такий собі, київський Яя Туре. Але не вміння концентруватися, віддаватися на 100 % грі поки не дозволяють Лукману здобути стабільність. Талант Аруни спалахує епізодами, це дозволяє іноді нігерійцю відзначатися забитими м’ячами, ефективними діями, але негативних моментів значно більше. В останніх матчах Лукман виходить переважно на заміну, і допускає жахливих помилок причиною яких є психологія. У матчі з «Рапідом» Аруна не зумів обробити м’яч у штрафному майданчику суперника, і замість 1:3 гра завершилася з рахунком 2:2. З «Арсеналом» Лукман не влучив по м’ячу при подачі у штрафний майданчик на 73 хвилині, і тільки брак майстерності у Адійє, і майстерність та самовідданість Шовковського вберегли «Динамо» від нервового закінчення зустрічі. Вражає реакція Аруни на епізод. Здається, що він просто вийшов прогулятися і його це не стосується.

Нігерієць мріє про чемпіонат світу, але, думаю, що в збірній знають про нестабільність і індиферентність, а простіше кажучи, пофігізм півзахисника «Динамо». Саме, пофігізм Аруни винен в тому, що transfermarkt оцінює його не в 15-20 млн. євро, а в 5, і черги з представників кращих клубів Європи за трансфером нігерійця немає. Чи здатен Аруна змінитися? Можливо потрібна людина, яка переконає, що задовольнятися малим не розумно і повністю розкриє талант Лукмана? Питання складні і однозначної відповіді не мають.

Упевненні, майстерні, настирливі Ленс, Велозу, Ярмоленко. Звісно, перемога є перемога і зупинятися лише на негативних моментах не вірно. У складі «Динамо» достатньо висококласних гравців, котрі починають виправдовувати надані аванси. Перемога з великим рахунком у минулому турі, візит до збірної позитивно вплинули на Джермейна Ленса, Мігеля Велозу, Андрія Ярмоленко. Саме ці гравці забезпечили позитивний результат.

Джермейн Ленс, нарешті, після дублю в минулому турі, заспокоївся, і почав демонструвати притаманну для себе гру. Виконання «від двох бортів у лузу» у інтерпретації Джермейна було бездоганним. Ярмоленко холоднокровно реалізував вихід віч-на-віч після прекрасного пасу Мігеля Велозу. Португалець асистував і Ленсу.

Пропоную ще раз насолодитися творчістю динамівських зірок.

Психологічна рівновага. Олег Володимирович стверджує у післяматчевому інтерв'ю: «Кризи не було. Вона створюється штучно, щоб зробити напругу та знервованість в київському «Динамо». На рахунок зовнішніх факторів, які створювали знервованість можна сперечатися, але по суті Блохін прав: головною проблемою «Динамо» останнім часом була відсутність психологічної рівноваги у колективі. Перемоги дозволяють заспокоїтися тренерам і гравцям «Динамо». Футболісти «Динамо» справді майстерні, але покладатися лише на природні здібності не варто. Без прогресу в організації гри нової психологічної і ігрової кризи не уникнути.

Сподіваюсь, що «Динамо» вдасться виправити турнірну ситуацію не тільки в чемпіонаті України, а й у Лізі Європи. Швейцарській «Тун» зручний суперник для продовження переможної серії «Динамо». Тим більше, необхідно брати реванш за одну з найболючіших поразок киян часів незалежності.