Виправдати очікування. Аналіз матчу «Динамо» - «Тун»

Динамо Київ 25 Жовтня, 17:48 1645
Виправдати очікування. Аналіз матчу «Динамо» - «Тун» | 19-27
Аналіз зустрічі 3-го туру Ліги Європи "Динамо" Київ - "Тун"

Роман Сиволап. 1927.kiev.ua

Кияни здобули першу перемогу в Лізі Європи. Нарешті, зуміли підтвердити свою перевагу в класі над суперником. Аналізуючи перед матчеву диспозицію іншого годі було очікувати, але в цьому сезоні команда вже приносила неприємні сюрпризи. Цього разу обійшлося без них.

Склади команд.

Блохін у чергове провів ротацію складу. Гусєву дали відпочити: замість Олега з’явився в складі Даніло Сілва. Сидорчук і Вукоєвич залишилися у запасі. Олег Володимирович вирішив підсилити атакувальний потенціал команди Аруною. Необхідно визнати, що такий хід себе виправдав. Мігель Велозу зміг самостійно впоратися з суперниками в опорній зоні. Очікувану ротацію на лівому фланзі оборони Блохін проводити не став: Макаренко знову вийшов у основі, Тремулінас залишився сидіти з сумними очима на лаві запасних.

Головний тренер «Туну» Урс Фішер виставив, мабуть, самий оптимальний на сьогодні склад. Було надано перевагу креативному центральному півзахиснику Зуффі  над ветераном команди Нельсоном Феррейрою, котрий був у клубі ще в часи першої зустрічі суперників у 2005.

Стратегія і тактика. Олег Володимирович після матчу скаже, що було враховано те, що суперник втомлюється після 60-65 хвилини зустрічі. Тому, футболісти «Динамо» не кинулися відразу зі стартовим свистком  у атаку, а спочатку вимотали суперника, а потім дотиснули. Те, що тренерській штаб «Динамо» почав враховувати особливості суперника, розподіляти темп по ходу матчу не може не тішити. Подібна метода є досить універсальною стратегією досягнення перемоги з суперником, що поступається у класі. Полюбляє використовувати таку стратегією боксер Володимир Кличко, після науки поразок від посередніх суперників. Підійде подібна стратегія і «Динамо», якщо Ярмоленко буде далі забивати такі м’ячі, як вчора. Виникає лише питання: чи вдасться реалізувати таку стратегію з більш майстерним суперником ніж «Тун»? Час покаже.

Як показує малюнок усереднених позицій гравців на полі (складається шляхом аналізу зон активності футболістів), «Динамо» грало за схемою 4-1-4-1.

                              "Динамо"                                                                        "Тун"

Блохін вирішив не тримати ще одного опорника на полі і випустив Аруну, який намагався позмагатися в креативності з Беландою. Не завжди виходило, але загострючий пас на Сілву в другій гольовій атаці «Динамо», був непоганий. Крайні захисники «Динамо» на початку зустрічі діяли обережно, особливо лівий захисник Макаренко.

Від «Туна», окрім стратегії очікування помилки захисту «Динамо», годі було чекати щось іншого. Майстерність футболістів не дозволяє думати про більше. Футболісти «Туна» намагалися створити тиск на захист «Динамо». При цьому дотримуючись компактності в захисних лініях. Малюнок усереднених позицій показує, що деякий час це їм вдавалося. Але сили і майстерність гравців швейцарського клубу є обмеженими. Динамівці не помилилися. До того ж, ще забили. Сенсу вичікувати не стало.

Нестримний Ярмоленко. Андрій забиває в шостому офіційному матчі поспіль. Помітно, що він перебуває у хорошій формі. Криза пов’язана з адаптацією до новачків клубу залишилася позаду. Ярмоленко в цьому сезоні за «Динамо» відзначається вже в одинадцяте. До рекордних 17 голів минулого сезону залишилося небагато. Головне, що Андрій продовжує прогресувати, стає більш стабільним і зрілим гравцем. Здається, що з мотивацією у нього все гаразд.

Сумні очі Тремулінаса. Захисник «Бордо», навряд чи, перед переходом в «Динамо» очікував, що він буде програвати конкуренцію молодому нікому невідомому українцю. Євген Макаренко другий і останній після Шовковського корінний киянин у складі «Динамо». В матчі з «Туном» дії Макаренко не вирізнялися ефектністю, але були дуже надійними. Колега по амплуа з протилежного флангу Даніло Сілва віддав дві гольові передачі. Але в його діях мали місце значні перепади амплітуди якості. Окрім класної передачі на Мбокані, були грубі помилки у захисті, безадресні передачі. Макаренко гольових не віддав, але і грубих помилок не допускав. Не даремно за підрахунками fcdk.info саме Євген став кращим за показниками ТТД – 94 при 13 % браку.

ТТД гравців "Динамо" за підрахунками fcdk.info

Сподіваюсь, що Тремулінас не впаде у депресію, а прикладе зусилля для повернення місця у складі. Завдяки такій конкуренції виграє клуб, Макаренко і, можливо, навіть збірна України.

Молодий азарт Шовковського.  Легенда клубу потроху набирає кращі кондиції. Олександр демонструє азарт молодого голодного до футболу гравця. Побажаю СаШо міцного здоров’я і сподіваюсь, що суміш мудрості й юнацького азарту дасть феноменальний результат. 

«Сонний» Мбокані входить до символічної збірної туру. Дьє’мерсі відверто не вийшов перший тайм. Кудись зник азарт з яким Мбокані боровся за кожен м’яч у дебютних матчах за «Динамо». Але на початку другого тайму Мбокані «пробудився» на хвилинку, забив гол і цього виявилося достатньо, щоб whoscored.com уключив його до збірної 3-го туру Ліги Європи, єдиного зі складу «Динамо».

Мова жестів або заміна Гусєва. Олег забив м’яч і показав жестом, який в усьому світі означає заміну. Як каже після гри Блохін, що він жесту не бачив і про це йому підказав Велозу. Як потім з’ясовується Гусєв заміни не просив, це він так показав, що спрацювали заміни: Сергій Сидорчук, який вийшов разом з Олегом на заміну, віддав гольовий пас. Чому Блохін не запитав про значення жесту у самого Гусєва залишається загадкою.  Вийшло, що як у гандболі гравець справу зробив - відзначився, можна його міняти. Тільки у футболі зворотні заміни не дозволені. Здається, що третій м’яч розслабив Блохіна остаточно і він на мить втратив контроль за подіями на полі. Звісно, при рахунку 3:0 нічого страшного у такій ситуації немає, але виникає питання, як можна вимагати від футболістів 90-хвилинної концентрації, якщо сам головний тренер і його уже численні помічники втрачають увагу.

Чого очікувати від «Динамо»? Все відбулося, як очікувалось. Футболісти «Динамо» контролювали гру з першої до останньої хвилини. Реваншуватися за 2005 рік вдалося. Але необхідно повертатися в сьогодення і готуватися до наступних суперників. Гучних імен серед цих суперників немає. Перемогами над ними нікого не здивуєш, їх сприймуть як обов’язок. Після втрати очок розчаруванню не буде меж. Чи вдасться Блохіну і «Динамо» не розчаровувати вболівальників? Хоча, необхідно пам’ятати, що здивувати більшість прихильників «Динамо» виходом у плей-оф Ліги Європи не вдасться, кияни мають грати в Лізі чемпіонів. Саме Ліга чемпіонів і є головним завданням для кожного тренера «Динамо».