10 років тому збірна України вийшла на Кубок світу

Збірна України 3 Вересня, 16:50 1581
10 років тому збірна України вийшла на Кубок світу | 19-27
У 2006 році збірна України вперше у своїй історії брала участь у фінальній стадії Кубка світу з футболу.

А сьогодні виповнюється рівно 10 років з матчу відбору на турнір, після якого стало очевидним, що українці поїдуть до Німеччини.

Незважаючи на нічию з Грузією, збірна України стала першою європейською збірною, яка забезпечила собі місце на мундіалі.

У суботу, 3 вересня, українці не зуміли втримати переможний рахунок у Тбілісі (1:1), але все одно поверталися до Києва національними героями, які вперше в історії здобули для своєї країни місце на світовому форумі.

Завдяки нічийному результату в паралельному матчі, де зустрічалися збірні Туреччини та Данії (2:2), українці достроково фінішували на першому місці в 2-й відбірковій групі.

Незважаючи на те, що матч у Тбілісі через санкції ФІФА пройшов при порожніх трибунах, команди показали атакуючий футбол. Вже на першій хвилині зустрічі Георгій Деметрадзе заробив кутовий, а через п'ять хвилин головний бомбардир української збірної Андрій Шевченко перевірив реакцію воротаря господарів Георгія Ломая.

На 10-й хвилині прийшла черга вже Олександра Шовковського рятувати свої ворота після небезпечного удару Левана Кобіашвілі.

Поступово ігровою і територіальною перевагою заволоділи підопічні Олега Блохіна. На 17-й хвилині Анатолій Тимощук пробив з 25 метрів, але Ломая був на місці. Через хвилину знову прийшла черга Шевченка, але воротар знову був на висоті. Андрій Воронін міг відкрити рахунок на 41-й хвилині, проте вдало діяв Ломая. Кіпер зміг випередити українця і відвести загрозу від воріт, відбивши м'яч ногою.

Тим не менше, на перерву українці пішли з перевагою у рахунку. На 43-й хвилині Зураб Хізанішвілі не зміг головою винести м'яч зі штрафного майданчика після чергового навісу, а до відскоку вчасно встиг Руслан Ротань. Він підкрученим ударом відправив м'яч у «дев'ятку» воріт Ломаї.

Господарі могли зрівняти рахунок відразу після перерви. На 53-й хвилині Гога Гахокідзе ідеальним пасом вивів до воріт Деметрадзе, але форвард збірної Грузії пробив прямо у воротаря. Незабаром прийшла пора Малхаза Асатіані, який після перерви був переведений наставником збірної Грузії Гайозом Дарсадзе в напад. Гравець московського «Локомотива» здалеку спробував перекинути м'яч через Шовковського, але воротарю вдалося звести момент до кутового.

На 81-й хвилині Руслан Ротань міг подвоїти рахунок, але його удар з близької відстані струсонув стійку. Під завісу зустрічі Дарсадзе випустив на поле Михайла Ашветія, який і заробив рятівний штрафний. Ударом з 27 метрів Гахокідзе поклав м'яч точно в «дев'ятку», що в підсумку не зіпсувало настрою українським уболівальникам.

Через півтори години після закінчення матчу в Тбілісі стало відомо, що основні суперники українців за вихід на КС-2006 - Туреччина і Данія - звели свій матч в нічию 2:2. При цьому турки вийшли вперед (2:1) на 81 хвилині зустрічі, а данці зрівняли рахунок на 93-й.

Післяматчеві коментарі гравців обох збірних і президента ФФУ були дані відразу після закінчення матчу Грузія - Україна, ще до того, як став відомий результат поєдинку в Стамбулі між збірними Туреччини та Данії.

Георгій Деметрадзе, форвард збірної Грузії: «Незважаючи на те, що Україні сьогодні потрібна була перемога, Грузія також налаштовувалася на позитивний для себе результат. І те, що матч закінчився з рахунком 1:1, напевно, це по грі. У збірної Грузії було чимало моментів, і, напевно, якби наші вболівальники сьогодні підтримували нас на трибунах, ми би, ймовірно, сьогодні виграли. В України хороша команда, ніхто не сумнівається, що вони будуть грати на Кубку світу, але сьогодні вони зіграли не дуже вдало» .

Каха Каладзе, капітан збірної Грузії: «У збірної України у мене дуже багато друзів, і, чесно кажучи, мені десь навіть шкода, що вони сьогодні не виграли. Довелося їх трохи засмутити. Ну, як кажуть, дружба дружбою, а на футбольному полі про друзів не може бути й мови. Вважаю, ми досягли непоганого результату в матчі з майбутнім учасником Кубка світу, і ми можемо бути задоволені цим. Тепер постараємося гідно на хорошій ноті закінчити відбірковий цикл».

Анатолій Тимощук, півзахисник збірної України: «Хотів би подякувати уболівальникам, які прийшли підтримати збірну України у спеціально організованій акції на площах міст перед великими екранами. Незважаючи на те, що трибуни сьогодні мовчали, ми прекрасно пам'ятали про те, що за нас сьогодні вболіває вся Україна і уявляли собі, що творилося на площах в тих же Донецьку, Києві та інших містах. Ще раз величезне спасибі нашим уболівальникам. Я вважаю, що сьогодні ми цілком могли вирішити поставлене завдання, але й супернику варто віддати належне - у Грузії дуже хороша команда, технічна, швидка, проти них було важко грати ».

Олександр Шовковський, голкіпер збірної України: «В той момент, коли нам забивали гол, на жаль, не зумів відбити цей м'яч. У момент стрибка я потягнувся за м'ячем, але в певній точці рух вперед припинився, я просто почав падати за законами фізики, якби рух продовжився ще хоч трохи, на лічені частки секунди, я думаю, що цей удар мені вдалося б парирувати. У кожному разі, свою гру я намагаюся оцінювати тільки через якийсь час після матчу. Під час матчу мені все одно, скільки ми забили, скільки пропустили, результат має значення лише після фінального свистка, а вже після матчу наступного дня бажано все уважно переглянути, вивчити, проаналізувати свої помилки і відкласти все необхідне в свій багаж знань, а також швидше забути все, що сталося і готуватися до наступної гри».

Григорій Суркіс, президент Федерації футболу України: «Зараз ми ще не знаємо результату матчу в Туреччині, вони тільки почали, не хотілося б, звичайно, бути провидцем, але мені здається, що саме нічийним результатом матчу з грузинами збірна України сьогодні оформила путівку на Кубок світу, і ми вже можемо готуватися до того, щоб їхати на жеребкування групового турніру. У кожному разі, почекаємо ще зовсім трохи, і вже по приїзду в аеропорт, думаю, будемо знати і святкувати.

Вважаю, що сьогодні свою роль зіграла відсутність вболівальників, яка заважала не тільки збірній Грузії, але і збірній України, а також погане поле. Все-таки по такому газоні обом командам було непросто показати технічний футбол. У будь-якому випадку, моменти були і у нас, і у грузинів, і матч закінчився так, як він закінчився.

Крім того, я хотів би сказати окремо про ті розмови, які останнім часом ходять навколо цього матчу. Мені маса людей задавала питання з приводу якоїсь допомоги від грузинської збірної. Ви сьогодні бачили, що команда билася за свій результат, ми билися за свій, а в результаті отримали 1:1. Такі ж не зовсім приємні розмови були і перед матчем Латвія - Росія, проте і там, і тут все завершилося так, що «інформовані» джерела були осоромлені».

Святкувати свій успіх збірна України розпочала ще в аеропорту столиці Грузії. Підопічні Олега Блохіна качали свого наставника, а голкіпер збірної України Олександр Шовковський обливав своїх партнерів заздалегідь припасеним шампанським.

Повною ж мірою відчути свій успіх українські збірники, а також Олег Блохін змогли по приїзду до Києва в ніч на неділю. Незважаючи на пізню годину, кілька десятків уболівальників, виспівуючи національний гімн, влаштували їм справжню зливу із шампанського.

Додамо, що на Кубку світу збірна України дійшла до чвертьфіналу, де програла майбутнім чемпіонам світу італійцям. Поки це єдина участь синьо-жовтих у світовій першості.

Грузія - Україна 1:1 (0:1)

Голи: 0:1 - Ротань Руслан (43), 1:1 - Гахокідзе Георгій (89).

03.09.2005. Тбілісі. Стадіон «Локомотив». Без глядачів. + 19 ° C.

Арбітр: Том Хеннінг Овребо (Норвегія).

Грузія: Ломая Георгій, Ментешашвілі Зураб (Гогуа Гогіта, 78), Каладзе Кахабер, Цкітішвілі Леван, Гахокідзе Георгій, Канкава Джаба, Кобіашвілі Леван (Муджірі Давид, 78), Деметрадзе Георгій, Хізанішвілі Зураб, Асатіані Малхаз (Ашветія Михайло, 87), Одікадзе Давид.

Запасні: Стуруа Жваді, Салуквадзе Лаша, Гануграва Георгій, Чхетіані Кахабер.

Тренер: Гайоз Дарсадзе.

Україна: Шовковський Олександр, Несмачний Андрій, Федоров Сергій, Тимощук Анатолій, Єзерський Володимир, Русол Андрій, Шевченко Андрій, Ротань Руслан, Воронін Андрій (Назаренко Сергій, 75), Шищенко Сергій (Ребров Сергій, 68), Гусін Андрій.

Запасні: Старцев Максим, Шелаєв Олег, Ващук Владислав, Бєлік Олексій, Венглинський Олег.