Світовий футбол 6 Вересня, 15:56 1444
Євро-2016. Хіт-парад сьомого туру кваліфікації | 19-27
Англія замовляє квитки до Франції, Руні наздоганяє Чарльтона, Україна - найкраща збірна серед третіх команд дев'яти груп #прямозараз, неймовірний камбек Швейцарії - MatchDay.ua підводить підсумки чергового туру європейської кваліфікації.

Привітання Ходжсону

Збірна Англії стала першою командою, яка завоювала путівку у фінальну частину чемпіонату Європи-2016. Це стало відомо після виїзної перемоги британців над збірною Сан-Марино - 6:0, яка стала для команди Ходжсона сьомою у семи матчах відбору. За три тури до закінчення кваліфікаційного турніру англійці на шість балів випереджають швейцарців, і на 11 - поки ще на третьому місці команду Естонії.

Рекордсмен Руні

У матчі проти Сан-Марино нападник «Манчестер Юнайтед» Уейн Руні забив свій 49-й гол за збірну Англії і зрівнявся за цим показником з легендарним Боббі Чарльтоном. Щоб повторити це досягнення, Руні знадобилося 12 років: свій дебютний гол за «трьох левів» нападник забив у вересні 2003-го в матчі відбірного турніру Євро-2004 проти Македонії. Тоді нападник у віці 17 років і 317 днів став наймолодшим автором голу в збірній Англії, і цей рекорд тримається донині.

Шанс для України

Перемога над командою Білорусі разом з поразкою збірної Македонії в Люксембурзі дозволили Україні на даний момент очолити таблицю у своєрідному турнірі кращих третіх команд усіх дев'яти груп. Нагадаємо, що краща третя команда отримає пряму путівку у фінальну частину Євро-2016 у Франції. Згідно з регламентом турніру, при визначенні кращої збірної з числа команд, що зайняли треті місця, в групах, де виступають шість команд, не враховуються матчі зі збірною, яка зайняла останнє місце. На даний момент ситуація з визначенням кращої «третьої» збірної відбору виглядає наступним чином:

7-9. Ізраїль - 6 балів.

До речі, Україна - поки що єдина збірна, що забезпечила собі вихід в плей-офф.

Зіпсований дебют Блінда

Невдачею завершився перший офіційний матч біля керма збірної Нідерландів екс-капітана «Аякса» Данні Блінда. На рідній для свого наставника «Амстердам Арені» «помаранчеві» мінімально поступилися збірній Ісландії - 0:1. Втративши в першому таймі через травму Арьєна Роббена, а через вилучення - Мартінса Інді, голландці в дебюті другої половини зустрічі пропустили з пенальті від Гільфі Сігурдссона і значно погіршили свої шанси потрапити до Франції безпосередньо.

Забивний Левандовскі

Забивши у ворота збірної Німеччини у програному командою Польщі матчі (1:3), нападник «кадри» Роберт Левандовскі ще більше зміцнив своє лідерство в гонці кращих снайперів турніру. Зараз на рахунку нападника «Баварії» 8 голів у семи матчах. Причому, що цікаво, забив Левандовські в нинішньому відборі тільки трьом збірним - Гібралтару (покер), Грузії (хет-трик) і, власне, Німеччини. Відзначимо, що відразу сім футболістів мають своєму активі по шість голів.

Рекорди Кіна

Форвард збірної Ірландії 35-річний Роббі Кін, забивши два м'ячі у ворота команди Гібралтару, вийшов на перше місце в списку кращих снайперів кваліфікаційних турнірів чемпіонату Європи. Тепер в активі ірландського ветерана 21 гол в 38 матчах, що на два м'ячі більше, ніж у данця Йона-Даль Томассона. Якщо ж говорити про кваліфікаційні та фінальні турніри першості континенту, то тут пальму першості утримує Кріштіану Роналду - 26 голів у 39 матчах, у Кіна - 23 м'ячі, у Томасона - 22.

Вольова Швейцарія

Команда Володимира Петковича в домашньому матчі проти Словенії двічі побувала у важкому нокдауні. Уперше її туди відправив Новакович, який забив на останній хвилині першого тайму, у другій - Цесар, який відзначився практично відразу після перерви. Швейцарія поступалася 0:2 аж до 80-ї хвилини зустрічі, а героєм поєдинку став вийшовший на заміну Йосип Дрмич. Спочатку він відіграв один м'яч, а потім, вже в компенсований арбітром час, забив ще раз. Між цими голами відзначився Штокер. Блискучий камбек.

Спадкоємець Ширера

Форвард «Тоттенхема» і збірної Англії Гарі Кейн відзначився незвичайним святкуванням голу в матчі з Сан-Марино.

«Минулого тижня поспілкувався з Аланом Ширером, і він запитав, чому в моєму арсеналі немає якогось особливого способу відзначати забиті м'ячі. Я йому відповів, що готовий перейняти його стиль. Коли мені вдалося відзначитися, я так і зробив. Можливо, буду святкувати голи таким чином всю решту кар'єру», - пояснив причини такого рішення нападаючий.