Анонс матчу «Динамо» - «Челсі»

Динамо Київ 20 Жовтня, 07:41 1881
Анонс матчу «Динамо» - «Челсі» | 19-27
Ліга чемпіонів. Група G. 3-й тур. «Динамо» - «Челсі». Прев'ю матчу

Роман Сиволап

Скільки коштує квиток у вищий світ? До Києва приїздить представник вищого світу європейського футболу - чемпіон Англії «Челсі». В останнє подібного калібру клуб гостив у столиці України три роки тому - в листопаді 2012 року. Тоді кияни приймали «Парі Сен-Жермен», який вознісся до еліти завдяки коштам арабських шейхів. Для лондонців квиток у бомонд придбав російський олігарх Роман Абрамович, який придбав клуб у 2003 році.

До Абрамовича «Челсі» на фоні «Манчестер Юнайтед», «Ліверпуля», «Арсенала» виглядав дуже скромно. Про те, щоб сперечатися за панування з кращими командами світу, мова навіть не велася. Необхідно віддати належне колишньому губернатору Чукотки - його вкладення в лондонський клуб були дуже ефективні. Стратегічна лінія - запрошувати працювати в клуб тільки найкращих - швидко принесла результат. Абрамовичу вдалося залучити до клубу кращого на той момент тренера планети Жозе Моурінью, якому вдалося перетворити «пенсіонерів» на справжніх «аристократів».

Щоправда, для входження в еліту Абрамович вимушений був розкошелитися на значні вкладення. В сезоні 2004/2005 років Моурінью мав змогу витратити на трансфери 161,9 млн євро, в наступному - 91,7 млн. Загалом за даними сайту transfermarkt, за 13 сезонів, що Абрамович володіє «Челсі», на трансфери було витрачено астрономічні 1 мільярд 311 мільйонів євро. Аналогічні витрати киян за цей період дорівнюють 226 мільйонам, що для України є великим показником, але порівняно з лондонцями виглядають жалюгідно.

Але були й інші часи, коли не все вирішували гроші. Валерію Лобановському тричі вдавалося створювати в Києві команди, що по праву належали до еліти світового футболу. В той час, як «пенсіонери» з перемінним успіхом боролися з загрозою банкрутства та вилітали в нижчий дивізіон, вихованці Лобановського намагалася здобути Кубок чемпіонів.

Зараз навіть у прихильників київського клубу немає єдиної думки, чи належало «Динамо» зразка 1974-77, 1985-86, 1997-99 років до еліти світового футболу. Моя думка, що безперечно належало. Звісно, Лобановському так і не підкорилася вершина головного клубного трофею Європи - Кубку чемпіонів, але гра «Динамо» була на той час взірцем сучасного футболу. Не даремно футбольна спільнота визнавала найкращими гравцями Європи та вручала найпрестижніший індивідуальний трофей - «Золотий м'яч» - гравцям «Динамо» Олегу Блохіну та Ігорю Бєланову. В третій прихід Лобановського склад киян вже не був настільки потужним, як у часи легендарних попередників. Але команда виходила в 1/4 та 1/2 фіналу Ліги чемпіонів, а вихованець клубу Андрій Шевченко саме в «Динамо» зробив перші кроки для завоювання «Золотого м'яча».

Лондонцям навіть за мільярд поки що не вдалося придбати свого володаря «Золотого м'яча». До речі, єдиним володарем цієї елітарної нагороди, що одягав футболку «Челсі», був вихованець «Динамо» Андрій Шевченко.

Зараз наступили часи, коли футболом правлять величезні гроші. Командам, що не мають великих бюджетів, претендувати на почесне місце в елітарному клубі Ліги чемпіонів не реально. Останнім прикладом, коли клуб зі скромним бюджетом перемагав у Лізі чемпіонів, був «Порту» під керівництвом Моурінью в сезоні 2003/2004 років.

Після втрати Лобановського динамівці трохи попручалися, а потім перестали бути постійними учасниками групового етапу Ліги чемпіонів. Мінялися тренери, уболівальники «Динамо» найменший спалах у виступах сприймали за промінь надії, але потім приходило чергове розчарування.

Сергій Ребров протягом півтора року підтримує вогник надії про відродження славних часів «Динамо». При цьому наставник киян може тільки мріяти про такі фінансові вливання, які зробив для Моурінью Абрамович. У Реброва інший, більш складний, шлях до створення своєї команди мрії. В минулу п'ятницю стався перший випадок холодного дощу, що намагався загасити полум'я віри в душах уболівальників. Перед матчами з «Челсі» вогник вже не такий яскравий та веселий.

Не думаю, що за результатами матчів з підопічними Моурінью варто буде робити далекосяжні висновки щодо перспектив Реброва вивести киян на новий, більш високий, рівень. Головне, яку гру покажуть кияни, що протиставить «великому і жахливому» стратегу Моурінью тренерський штаб «Динамо». Також важливо, чи продемонструють динамівці характер?

Пресинг, що треба подолати. Всіх оптимістів-максималістів, які починають вже пащекувати про комплекс меншовартості, направляю записуватися в радикальну партію Ляшка. Жозе Моурінью не здивувати закликами до патріотизму та безтолковою біганиною до знемоги. Необхідні більш дієві кроки.

Першою проблемою, яку належить вирішити динамівцям, є питання подолання пресингу лондонців. Підопічні Моурінью вміють пресингувати значно краще, ніж гірники, проти пресингу котрих кияни не змогли якісно протидіяти в п'ятницю.

До вашої уваги - схема відборів, що зробили гравці «Челсі» в переможних для «синіх» матчах з «Маккабі» та «Астон Віллою».

«Маккабі»


З ізраїльтянами футболісти «Челсі» зробили 9 відборів на половині поля суперника.

«Астон Вілла»


З бірмінгенцями підопічні Моурінью 7 разів відбирали м'яч на половині поля суперника.

Перший дуже важливий гол у ворота «Астон Вілли» був забитий саме після такого відбору Вілліана.

Навпроти, португальському «Порту» вдалося скоротити до мінімуму втрати м'яча на власній половині поля, що й дозволило досягти переможного результату в матчі з «Челсі».


У першому домашньому матчі групового турніру Ліги чемпіонів з «Порту» динамівцям також вдалося забезпечити більш-менш пристойний вихід зі своєї половині поля в атаку, незважаючи на щільний пресинг проти Сергія Рибалки.


У матчі з «Шахтарем» динамівці втрачали м'яч на своїй половині поля дуже часто. Якщо такий факт буде мати місце в матчі з «Челсі», на успіх розраховувати не доводиться.

Дуже цікаво, яким чином буде вирішувати проблему виходу в атаку тренерський штаб Реброва в сьогоднішньому матчі. Чи наважиться Ребров на зміну схеми 4-1-4-1 на іншу?

Центр, який провисає. За даними www.whoscored.com, динамівці є тридцятою командою цьогорічної Ліги чемпіонів за відсотком атак через центр. У киян 22 % таких атак, у «Челсі» - 30 %. Через відсутність висококласних центральних півзахисників атакуючого плану кияни вимушені розраховувати в більшості атак на майстерність своїх вінгерів, що значно спрощує завдання суперника для їх нейтралізації.

Головна наша надія, що Денис Гармаш зуміє продемонструвати таку ж якість футболу, як і у матчі з «Порту». Два матчі після травми дозволяють розраховувати, що Денис поверне собі колишні кондиції.

Шалений Вілліан. На сьогоднішній момент колишній гравець «Шахтаря» є найбільш корисним гравцем «Челсі».


Вілліан вже забив чотири м'ячі та віддав дві гольові передачі в 11 офіційних матчах «Челсі» цього сезону. Причому всі голи він забив ударами зі штрафних. Бразилець змушує згадувати легендарний удар зі штрафного Роналдіньо за комірець Сімену зразка 2002 року.

Але, окрім Вілліана, в складі «Челсі» достатньо футболістів найвищого класу, які здатні створити проблеми захисту любої команди.

Втрати команд. У киян під питанням участь у матчі Сергія Рибалки.

В «Челсі» втрати більш серйозні. Зараз травмовані Куртуа, Іванович, Ремі, Педро, Рамірес.

Орієнтовні склади команд.

«Динамо» (4-2-3-1): Шовковський - Даніло Сілва, Хачеріді, Драгович, Антунеш - Велозу, Сидорчук - Гармаш, Ярмоленко, Гонсалес - Мораєс

«Челсі» (4-2-3-1): Бегович - Аспілікуета, Террі, Кейхілл, Рахман - Матіч, Фабрегас - Азар, Оскар, Вілліан - Коста

Кращий тренер в історії «Челсі». Мало хто очікував, що лондонський клуб так провально розпочне сезон. Сам Жозе також не очікував. Всі недоброзичливці Моурінью нарешті отримали шанс відвести душу.


Португалець вперше в своїй кар'єрі опинився в ситуації, коли його можуть звільнити за незадовільні результати команди. Низка невдач позбавила Моурінью ореолу непогрішності. Після перемоги над «Астон Віллою» сонце знову заглядає у вікно «Особливого». Гадати, чи було б краще, якби кияни зустрілися з «Челсі» в перших двох турах, зараз немає сенсу. Грати доведеться сьогодні. Матч з бірмінгенцями показав, що в «Челсі» достатньо суто ігрових проблем. Хоча помітно, що психологічно футболісти «аристократів» трохи відпочили під час матчів збірних.

Сам Моурінью не сидів, склавши руки. До зустрічі з «Динамо» португальський тренер готується дуже ретельно, як до фіналу Ліги чемпіонів. Особисто відвідав готель, де буде жити команда, слідкував за своїми та динамівськими футболістами в матчі за збірні, спілкується з Луческу з метою отримати більше інформації про киян.

Висновки. Звісно, що нам всім хотілося, щоб така підготовка виявилася марною. Щоб Сергій Ребров виявився зухвалим учнем та зумів зіпсувати настрій одному з найтитулованіших тренерів світу.

Для цього необхідно, щоб на високому рівні зіграли не один-два виконавці, як це було в попередніх матчах, а вся команда.

Як би не склався матч, але вже зараз зрозуміло, що матчі з «Челсі» будуть мати значний вплив на процес становлення нової команди «Динамо» та особистості Сергія Реброва як тренера.

Більшість гравців «Челсі» знаходиться не в кращих кондиціях. Але чи зуміють цим скористатися динамівці, кондиції та психологічний стан котрих також викликають питання?