Реброва Моурінью не налякати. Аналіз матчу «Динамо» - «Челсі»

Динамо Київ 21 Жовтня, 14:08 3277
Реброва Моурінью не налякати. Аналіз матчу «Динамо» - «Челсі» | 19-27
Ліга чемпіонів УЄФА. Група G. 3-й тур. «Динамо» - «Челсі» 0:0. Аналіз зустрічі.

Роман Сиволап

Після розгромної поразки від «Шахтаря» прихильники «Динамо» з острахом очікувала матчу з чемпіонами Англії. Була боязнь, що «казка Реброва» може закінчитися. Але динамівці проявили характер, зуміли швидко відійти від шокуючого розгрому та показали футбол високого рівня.

Формація та склади команд. Тренерський штаб «Динамо» залишився вірним схемі 4-1-4-1. Повернувся Сергій Рибалка, який приніс ефективність у награну схему.

Жозе Моурінью також не став «винаходити велосипед» та застосував звичну розстановку - 4-2-3-1.

Сергій Ребров вніс п'ять змін до стартового складу порівняно з матчем проти «Шахтаря». В центрі захисту з'явився Євген Хачеріді, внаслідок чого Домагой Віда посунувся на лівій фланг. Окрім повернення Сергія Рибалки, в лінії півзахисту відбулися наступні зміни - з перших хвилин вийшли грати Дерліс Гонсалес та Віталій Буяльський замість Олега Гусєва та Дениса Гармаша. На вістрі атаки Артем Кравець змінив Жуніора Мораєса.


Жозе Моурінью не довірив місце в складі новачку «Челсі» двадцятиоднорічному Абдул Рахману. Замість травмованого Браніслава Івановича на місці правого захисника з'явився номінальний центрбек Курт Зума. Необхідно зазначити, що незвичність позиції позначалася на діях Зума. Дерліс Гонсалес та Домагой Віда не один раз створювали гостроту на своєму фланзі, а Зума про атакувальні рейди навіть не мріяв. Щоправда, деяких вболівальників «Челсі» влаштував і такий варіант, враховуючи кількість помилок, що зробив на початку сезону основний правий захисник Іванович.

Оскар залишився в запасі, центрального атакувального півзахисника грав Сеск Фабрегас. Місце іспанця в опорній зоні зайняв Рамірес, який зміг вийти на поле, незважаючи на невелике ушкодження.


Тактична боротьба. Пресинг та перехід у атаку. Головною проблемою киян в матчі з «Шахтарем» були втрати м'яча під пресингом суперника на власній половині поля.

В підготовці до матчу з лондонцями тренерський штаб «Динамо» намагався виправити дану ситуацію. Денис Гармаш, який грішив великою кількістю втрат, опинився в запасі з офіційним формулюванням: «За втрати». Та ж доля спіткала Мігеля Велозу, але формулювання причин у португальця було більш розширене: «Не впорався з роллю Рибалки».

Не можна сказати, що з «Челсі» кияни були ідеальні в переході в атаку. Наприклад, епізод після втрати Рибалкою м'яча міг завершитися дуже сумно для динамівців.

Але в цілому кияни впоралися з пресингом суперника. При цьому «синьо-білі» намагалися самі застосовувати колективний відбір м'яча.

У цьому компоненті динамівцям також є куди прогресувати, але радує сам факт такої сміливої гри з надпотужним суперником. Намагання швидко повертати втрачений м'яч допомогло киянам у підсумку перевершити суперника у володінні м'ячем.

До вашої уваги - статистичні показника команд, які говорять про справедливість нічиєї з невеликою перевагою «Динамо».


Рибалка наводить лад. Роль опорного півзахисника в тактичній схемі 4-1-4-1 дуже важлива. Гравець, що діє на даній позиції, повинен мати одночасно навички творця та руйнівника. Сергій Ребров та Рауль Ріанчо саме в Рибалці побачили потенціал, необхідний для такого системоутворюючого гравця. Спочатку не все виходило в Рибалки, але тренери продовжували довіряти футболісту, що повернувся з оренди. Зараз вже не можна уявити «Динамо» без Сергія.

Без Рибалки в матчі з «Шахтарем» кияни виглядали жалюгідно. Звісно, в тій грі були й інші фактори, які не дозволили динамівцям скласти конкуренцію гірникам, але надважлива роль випускника академії «Динамо» на сьогодні не підлягає сумнівам.

Сергій Рибалка не тільки розпочинав атаки та підбирав м'яч (6 підборів - другий показник серед гравців обох команд). Сімнадцятий номер «Динамо» ще завдав три удари по воротах суперника.

Але були й помилки. Дві втрати м'яча Рибалки ледь не призвели до взяття воріт Шовковського. Про епізод з перехопленням Матічем згадувалося вище. До вашої уваги - момент, коли після втрати Сергій був вимушений фолити на Вілліані.

Після цього штрафного сам постраждалий влучив у поперечку.

Кращий гравець матчу. Вчорашнього вечора був у складі «Динамо» гравець, що діяв практично безпомилково. Статистичні здобутки цього гравця оцінив www.whoscored.com, який визнав Євгена Хачеріді кращим гравцем матчу.

Вчора центральний захисник «Динамо» практично не програв жодного єдиноборства. Потужний форвард «Челсі» Дієго Коста після зустрічей з Хачеріді виглядав людиною, що опинилися під гусеницями бульдозеру.

Хачеріді виглядав дуже впевнено в боротьбі з зірковим нападником збірної Іспанії.

Загалом відсоток виграних єдиноборств говорить про те, що він є захисником екстракласу. У свої 28 років Євген ще не реалізував свій потенціал. Безстрашному в боротьбі на полі Хачеріді не вистачає якостей лідера поза межами газону. Не знаю, як вам, а мені особисто Євген нагадує героя прекрасного фільму Володимра Мотиля «Женя, Женечка і «катюша» про процес дорослішання хлопчика Жені в умовах війни. Головну роль у тому фільмі виконав незрівняний Олег Даль. Хачеріді, як і герой цього фільму, також попадає в незручні ситуації, через що оточуючі не сприймають його серйозно. В «Динамо» багато років всі намагалися допомогти Хачеріді позбавитися статусу «дорослої дитини». Думаю, що в такому віці сам Євген повинен змусити оточуючих забути про такий статус.

Чергова гра з ігноруванням центральної зони. Вкотре доводиться констатувати, що динамівцям не вистачає висококласних гравців середини поля, які будуть здатні взяти гру на себе та загострити ситуацію. Кияни всі свої надії в атаці покладають на своїх вінгерів та крайніх захисників, що значно спрощує завдання супернику по нейтралізації атакувальних дій «синьо-білих».

До вашої уваги - розподіл напрямків атак у цьому матчі.


Придбати гравців калібру Сеска Фабрегаса, Оскара або Озіла динамівцям не по кишені, та й не поїдуть вони в Україну. Тому необхідно виховувати своїх «фантазистів».

У цій зустрічі непогано проявив себе вихованець клубної академії Віталій Буяльський.

До зразків кращих гравців даного амплуа йому ще далеко, але прогрес є. Тим більше, що Ребров довіряє та дає шанс Віталію.

А поки що практично вся гострота в атаці «Динамо» створюється парою Ярмоленко - Гонсалес.

Ребров змушує Моурінью танцювати гопак. Для Сергія Станіславовича це була перша зустріч з тренером, що належить до еліти світового футболу всіх часів. Можливо, Жозе Моурінью зараз переживає не кращі часи своєї кар'єри, але він залишається безжальним хижаком, що знаходить слабкі місця суперника та завдає туди удару.

Ребров не дозволив себе з'їсти. Навпаки, з кожною хвилиною матчу Моурінью, що ретельно готував себе до зустрічі з «Динамо», почувався менш впевненим. У підсумку «особливий» навіть виконав танець, який дуже схожий на український гопак.

Підопічним Реброва вдалося діяти на рівних з найсильнішим надмотивованим складом «Челсі». Таких дій в Лізі чемпіонів Київ вже й не пам'ятає. Ще більше радує те, що тренери та гравці бажають більшого, бажають перемагати такі суперклуби, як «Челсі».

Висновки. Рівна боротьба в зустрічі з чемпіонами Англії дозволяє стверджувати, що розгром від «Шахтаря» - нещасний збіг обставин. Якість футболу, що продемонстрували динамівці в цій зустрічі, підтвердила, що система гри, яку впроваджує тренерський штаб на чолі з Ребровим, дозволяє на рівних сперечатися з кращими командами Європи. Але для того, щоб перемагати таких суперників, необхідно не тільки не помилятися та вигравати єдиноборства в захисті - необхідна виконавська майстерність при організації та завершені атак.

Лондонський клуб справді перебуває не в кращому стані, але величезний потенціал футболістів, які є в складі «Челсі», дозволяє розраховувати на позитивні результати. Жозе Моурінью не збирається погоджуватися на провал сезону.

В таких умовах матч-відповідь на «Стемфорд Брідж» обіцяє бути дуже напруженим та цікавим. Будемо сподіватися, що динамівці зуміють показати в Лондоні щось більше за непоступливість.