«Челсі» - «Динамо». Післяматчевий огляд англійської преси

Динамо Київ 5 Листопада, 11:08 2310
 «Челсі» - «Динамо». Післяматчевий огляд англійської преси | 19-27
В Англії преса традиційно багато уваги приділяє футболу.

Особливо, коли цей футбол тісно пов'язаний з харизматичним Жозе Моурінью. Але цього разу на рівні з Особливом всі англійські видання відзначили колишнього гравця «Шахтаря» Вілліана, який буквально самотужки приніс лондонцям перемогу над «Динамо».

«Чи стане це поворотним пунктом?», – цікавиться BBC Sport після перемоги «Челсі» у Лізі чемпіонів.

«Тільки-то в «Челсі» послабили тиск на свого головного тренера Жозе Моурінью, як той дав їм вирішальну перемогу над київським «Динамо» на «Стемфорд Брідж». Моуріньйо потрібна була підтримка, і він її отримав від фанів і від своєї родини, яка була присутня на матчі.

Моурінью потерпає від того, що його команда, будучи чинним чемпіоном, йде 15-ю в Прем'єр-лізі. І це розчарування досягло апогею, коли Драговіч зрівняв рахунок за 13 хвилин до фінального свистка, виправивши тим самим свою помилку у вигляді автоголу. Фани «Челсі», які досить шумно підтримували Моурінью, побоювались гіршого, але Вілліан через шість хвилин відповів вражаючим виконанням штрафного з 25 метрів.

Самого тренера часто звинувачують у тому, що він не дає свободи футболістам на полі. Однак, чудова форма та непересічні дії Вілліана спростовують цю теорію. 27-річний півзахисник виглядає справжнім лідером сьогоднішнього «Челсі» і сьогодні буквально зробив результат: спочатку його активні дії змусили Драговіча забити гол у власні ворота, а потім бразилець відзначився сам.

Перемога підняла «синіх» на друге місце у групі, де вони на три очки відстають від «Порту» і на одне випереджають «Динамо».

Чи буде це поворотним пунктом? Моуріньйо буде сподіватись, що так, але велике випробування очікує його команду в суботу у матчі АПЛ проти «Сток Сіті», де тренер не зможе бути присутнім на тренерській лаві.

«Челсі» показав ознаки хорошої гри, коли кинувся виривати перемогу після голу Драговіча. Однак захист все ще виглядав досить тендітним і гол був пропущений після помилки голкіпера Беговіча.

Що далі? Якщо «Челсі» візьме чотири очки у двох наступних матчах, то гарантовано вийде до наступного раунду. Попереду зустріч з «Маккабі» (Тель-Авів) і «Порту» – колишньою командою Жозе Моурінью», – резюмує BBC Sport.

Ліга чемпіонів. Челсі - Динамо 2:1. Післяматчевий огляд англійської преси - изображение 1

«Приголомшливий удар Вілліана зі штрафного приніс «Челсі» перемогу над «Динамо», – з таким заголовком пише про матч The Guardian.

«Це був частковий успіх на фоні непереконливих виступів команди протягом тривалого часу. Але для «Челсі» це була перш за все перемога, яка, до того ж, зробила цю команду найбільш послідовною в поточній єврокубковій кампанії.

Лише Вілліан останнім часом виділявся на фоні сірої маси. Бразилець, чиїй позиції серйозно загрожувало прибуття Педро з «Барселони» в кінці трансферного вікна, надав таку необхідну енергію та винахідливість.

Господарі поля були у відчаї, але Сергій Рибалка привіз штрафний удар за сім хвилин до завершення ігрового часу і Вілліан прямим ударом метрів з 25-ти вивів свою команду вперед. Жозе Моурінью як стояв, засунувши руки в кишені, так і продовжував стояти непохитно на фоні суцільного бедламу, який творився навколо. Однак, всередині він повинен був кричати.

Почуття полегшення було відчутним. В «Челсі» чекали на цю перемогу протягом останніх кількох тижнів, невдало виступаючи в Прем'єр-лізі. Ліга чемпіонів стала пріоритетом для лондонців, і їх доля - у їх власних руках. Вирішальним буде домашній поєдинок проти «Порту», – пише The Guardian, після чого дає детальний репортаж матчу.

Видання Daily Mail також акцентувало увагу на голі Вілліана зі штрафного.

«Челсі» перемагає «Динамо» 2:1 завдяки приголомшливому удару Вілліана зі штрафного після того, як Драговіч відзначився в обидві сторони.

На «Стемфорд Брідж» фани в єдиному пориві співали: «Встаньте за Особливого». Сам Моурінью на бровці проявляв рідкісні як для нього емоції і ледь стримував сльози. Він стиснув кулак і вдарив ним двічі у серце, показавши жест подяки. Принаймні, вони вірили в нього, як і раніше. Вони і Вілліан.

Що він за гравець – бразилець продемонстрував у цьому сезоні. Лише Бог знає, де вони могли б бути без нього. Вілліан був одним з тих маленьких осередків опору серед хаосу і млявості, які охопили «Челсі» останнім часом. Він ніколи не зупиняється, хіба що для того, щоб здійснити розбіг і феноменально виконати штрафний удар.

Він не просто виграв цю гру. Він, можливо, зберіг Жозе Моурінью на посаді головного тренера «Челсі». Це Ліга чемпіонів і саме вона визначає роль тренера в цьому клубі. Ді Маттео, Сколарі і сам Моуріньйо під час першої каденції втратили роботу в клубі Романа Абрамовича саме через невдачі у цьому турнірі.

Тому, коли за 12 хвилин до фінального свистка рахунок став рівним, годинник з великою долею ймовірності почав відраховувати останні хвилини перебування Моуріньйо на посаді. Однак все обійшлося і тепер, незважаючи на все погане, він залишиться в «Челсі», – пише Daily Mail.