Збірна України 15 Листопада, 09:32 3530
Топ-8 висновків із матчу Україна - Словенія: Коноплянка - фартовий, Ярмоленко - ефективний | 19-27
«Футбол 24» аналізує впевнену перемогу «синьо-жовтих» у першому стиковому матчі на шляху до Євро-2016.

1. Де ця команда була раніше?!

Що ближчим ставав день першого побачення України і Словенії, то похмурішими були наші очікування. Після жеребкування плей-офф словенців вважали прохідним суперником, але ретельніше проаналізувавши склад команди Катанеца, доходили до висновку: це міцний горішок, шанси якого на загальний успіх не менші, ніж у «синьо-жовтих».

Матч на «Арені Львів» перевершив сподівання - якщо не всіх, то, принаймні, автора цих рядків. Команда Фоменка грала відважно, розкуто, пристрасно і, що головне, результативно. Колонія легіонерів із кальчо на львівському полі виглядала не набагато кращою від тих же білорусів, македонців чи люксембуржців.

У чотирьох матчах із Іспанією та Словаччиною українці не забили жодного м'яча. «Сподіваюся, все те, що вони не забили у попередніх матчах, заб'ють у ворота Словенії», - сказав нам в ексклюзивному інтерв'ю Сергій Назаренко. І наче у воду дивився. Зараз збірна України - найближча до Євро-2016 з-поміж усіх восьми збірних, що долають «стики». Це до біса приємно!

Тамуючи радість від перемоги, ставиш собі запитання: де ця команда була раніше? Якби ми ось так зіграли хоча б в одному матчі із двох проти Словаччини - вже б займалися приємними клопотами. Презентацією новенької форми для чемпіонату Європи, наприклад.

2. Ярмола!

Останнім часом лідеру «Динамо» добряче перепадало від критиків. У важливих матчах проти «Челсі» він не зумів себе показати у всій красі. Але сьогодні був його день. Ярмола «зробив» цей результат. Перший гол - висока виконавська майстерність, помножена на нестандартний хід, коли «з носом» вмить залишилися двоє оборонців суперника. Другий гол - підключив до атаки Федецького, з прострілу якого відзначився Селезньов. А ще Ярмоленко багато маневрував, часто опиняючись на лівому фланзі і вкрай заплутуючи бідолашних словенців, які на цій частині поля мали багато проблем із Коноплянкою та Шевчуком. Капітан Конопа, який вперше вийшов у збірній в такій ролі, діяв менш яскраво, зате регулярно тримав у напрузі двох-трьох опонентів, звільняючи простір для партнерів.

3. Гра в кістку

Матчі із балканськими командами - завжди такі. Футбольні елементи ці хлопці полюбляють поєднувати із нефутбольними: жорсткі стики, провокації, а іноді відверте хамство. Ще в першому таймі ветеран збірної Словенії Мілівое Новаковіч напрацював на вилучення, активно допомагаючи собі ліктями. Однак отримав лише «гірчичник», підсадивши на нього і Хачеріді. А після перерви, наприклад, Рибалка отримав шипами в пах. Недозволені прийоми, які не завжди фіксувалися арбітром, породили відповідні контраргументи від наших хлопців. Є відчуття, що у Маріборі брудна гра матиме продовження.

4. Зайві емоції

Приємно, що всі як один футболісти збірної України відчули відповідальність за результат та всю історичність моменту. До самовіддачі - жодних претензій. Але іноді емоцій було через край. Увесь матч ходив «заведений» Хачеріді, якого ще в першому таймі довелося відтягувати від «гарячої точки» зусиллями Ярмоленка. Закипав, немов чайник, Федецький. Занадто багато розмовляв Гармаш. Наприкінці матчу стрибав від люті Шевчук. Добре, що сьогодні все склалося на користь збірної України. Але неконтрольовані емоції - не завжди в плюс. Тренерському штабу варто попрацювати над цим аспектом. У вівторок будуть нові провокації від суперників. Дуже важливо на них не «повестися».

5. Сліпа феміда

Про гру Новачковіча ліктями ми вже згадували. Йонас Еріксен виписав «гірчичник» Селезньову за значно простіший епізод, а от Мілівое відверто помилував. Непослідовно, пане шведський арбітр! У другому таймі «лажанув» лайнсмен, віддавши аут на користь словенців. Щоправда, «Арена Львів» оперативно і жорстко вказала асистентові Еріксена на помилку, справедливість було відновлено. На останніх хвилинах шведи «намалювали» кутовий на наші ворота, хоча м'яч, знову ж таки, чітко покинув межі поля від словенця.

6. Не без обрізок

За увесь матч команда Сречко Катанеца практично нічого не створила самотужки. Якщо у гостей і з'являлися шанси, то, на жаль, їх великодушно дарували хлопці у жовтих футболках. У середині першого тайму Ілічіч нас пробачив ударом зльоту. А через дві хвилини м'яч, наче від дерева, зрикошетив від Новаковіча, про якого «забули» Хачеріді та Ракицький. Оброби сферу трохи краще - і розстрілював би Пятова на власний розсуд. Наприкінці, коли гості великими силами пішли в атаку, подачу з флангу не зуміли перехопити ані Хачеріді, ані Пятов - лише завадили один одному. Благо, суперники не зуміли використати секунду-дві, поки ворота залишалися порожніми.

7. Де Словенія, де?!

Так, наша команда зіграла свій поки що найкращий матч у цьому євровідборі. Але попри це склалося враження, що у нашого суперника не пішла гра. Малопомітним був Ілічіч, двічі не зумів врятувати Хандановіч (хоча за сейви після ударів Гармаша і Рибалки маленька Словенія все-таки повинна йому подякувати), на голодному пайку перебував Новаковіч, а Кампль «увімкнув Мессі» лише під кінець матчу, кілька разів ефектно обігравши своїх суперників.

Козир Словенії - стандарти. Але сьогодні гра на другому поверсі у виконанні нашого суперника була відверто провальною, хоча перевага у зрості над нашою командою в словенців доволі відчутна. Важливо, що Україна звела до мінімуму стандарти біля своїх воріт. Гості перебивалися хіба що поодинокими штрафними, позаяк до 70-х хвилин не подали жодного кутового, в той час як ми зробили це десять разів.

8. Історична перемога

Нам вдалося перемогти Словенію лише з п'ятої спроби. Перед цим були дві нічиї та дві поразки. Рахунок 2:0 - надзвичайно комфортний перед виїздом у Марібор. Супернику за лічені дні потрібно оговтатися морально, а потім вийти і перемогти з різницею, як мінімум, у три м'ячі. Таких подвигів в історії збірної Словенії ще не було. Але не варто поспішати з висновками і впадати в ейфорію. Словенія - не Франція-2013, та все ж. Ми упродовж двох десятиліть набили стільки гуль, що тепер дмухатимемо на холодне. «Хай перемога буде помстою», - написали вболівальники на «Арені Львів». А помсту, як відомо, подають холодною.

P.S. Атмосфера на «Арені Львів», як завжди, на рівні. Так-так, шановна Федераціє, Львів вже давно доріс до того, щоб приймати топові матчі національної команди. Сподіваємося, гра проти Словенії - лише початок.