Історія і факти: Словенія - Україна

Збірна України 15 Листопада, 10:50 1260
Історія і факти: Словенія - Україна | 19-27
Збірна України виграла на своєму полі з рахунком 2:0 і близька до того, щоб взяти у Словенії реванш за поразку в стикових матчах ЄВРО-2000.

Попередні зустрічі

• У Львові збірна України з п'ятої спроби домоглася нарешті перемоги над Словенією (В1 Н2 П2). У тому числі синьо-жовті поступилися словенцям у стикових матчах ЄВРО-2000.
  • У першому таймі Андрій Ярмоленко відкрив рахунок, а через дев'ять хвилин після перерви Євген Селезньов зробив результат 2:0.
  • Матч-відповідь пройде рівно через 16 років після нічиєї в Києві (1:1), що дозволила словенцям пробитися на ЄВРО-2000.
  • Тоді збірну Словенії, як і зараз, очолював Сречко Катанець. Його теперішній асистент Алеш Чех в тих матчах був капітаном збірної.

• Факти про команди

• Збірна Словенії в семи останніх офіційних матчах на своєму полі здобула п'ять перемог при одній нічиїй і всього одній поразці - від англійців.
  • Українські футболісти в п'яти гостьових матчах поточного відбірного циклу відсвяткували три перемоги, одного разу зіграли внічию і лише раз програли - чинним чемпіонам Європи в Іспанії.
  • Українці лише одного разу грали в «стиках» континентальної першості - якраз проти Словенії, яка отримала право поїхати на ЄВРО-2000 завдяки спільній перемозі з рахунком 3:2.
  • Чотири рази Україна поступалася в стикових матчах чемпіонату світу - 1998 (Хорватії - загальний рахунок 1:3), 2002 (Німеччині - 2:5), 2010 (Греції - 0:1) і 2014 (Франції - 2:3).
  • Тренер збірної України Михайло Фоменко не забув про поразку від Франції: «Звичайно, перший матч краще було б зіграти на виїзді, але нічого не змінити. Був досвід першої домашньої гри з Францією (перемога 2:0). Його теж врахуємо при підготовці» .
  • Словенці грають у стикових матчах чемпіонату Європи втретє. Перед ЄВРО-2000 вони здолали українців, а чотири роки потому поступилися хорватам із загальним рахунком 1:2.
  • Збірна Словенії святкувала успіх обидва рази, коли грала в «стиках» чемпіонату світу. У відборі ЧС-2002 вона перемогла за сумою двох матчів Румунію (3:2), а перед ЧС-2010 за правилом виїзних голів здолала Росію (2:2).

• Різне

• Україна посіла третє місце у відбірковій групі С позаду Іспанії та Словаччини. Словенія, яка стартувала з мінімальної поразки в Естонії, в підсумку розташувалася на третьому місці в групі Е слідом за Англією та Швейцарією.
  • Українці дебютували на ЄВРО у 2012 році, коли разом з поляками брали турнір. Вийти з групи їм не вдалося. Краще досягнення команди на великих міжнародних турнірах - чвертьфінал ЧС-2006 у Німеччині.
  • На єдиному для себе ЄВРО 2000 року Словенія не вийшла з групи.