Анонс матчу «Порту» - «Динамо»

Динамо Київ 23 Листопада, 13:35 2314
Анонс матчу «Порту» - «Динамо» | 19-27
Ліга Чемпіонів. Група G. 5-й тур. «Порту» - «Динамо». Прев'ю матчу

Роман Сиволап

У вівторок 24 листопада динамівцям належить зіграти вирішальний матч у цьогорічній Лізі Чемпіонів з «Порту». Лише перемога дає для «Динамо» шанси продовжити боротьбу в стадії плей-офф. Португальський клуб ще не погравав у цьому сезоні в жодному зі змагань. Щоб стати першими, кому підкориться таке досягнення киянам необхідно зробити крок вперед у якості командної гри. Саме командної, герої-одинаки не зуміють зупинити потужну машину під керівництвом Хулена Лопетегі.

Особливістю українського футболу є те, що напередодні вирішальних матчів тренери, футболісти, засоби масової інформації багато говорять про особливе психологічне налаштування, бажання віддати всі сили боротьбі, патріотизм, відповідальність перед уболівальниками та таке інше. Самому футболу, принципам побудови гри, тактичним нюансам уваги приділяється значно менше. Відповідно до настрою в футбольному суспільстві більшість українських команд і виглядають на міжнародній арені - примітивно з тактичного боку.

Після приходу на тренерський місток «Динамо» Сергія Реброва разом з іспанським фахівцем Раулем Ріанчо гра киян набуває рис сучасного футболу. В усіх матчах цьогорічної Ліги чемпіонів динамівці епізодами демонстрували якісний футбол. Для перемоги над «Порту» необхідно, щоб «синьо-білі» показали такий футбол протягом всього матчу. Незважаючи на наявну потужність у «Порту» достатньо вразливих місць і цим необхідно скористатися. Пропоную вашій увазі розмірковування на тему сильних та вразливих місць чемпіонів Португалії.

Три стовпи атакуючої гри «Порту».

Вісімнадцятирічний капітан. Незважаючи на наявність у складі більш відомих та зіркових Браімі та Абубакара, думаю варто розпочати розмову про особливості атакувальних дій «Порту» з гравця, що не такий помітний, але є справжнім двигуном всієї системи гри чемпіонів Португалії. Рубен Невеш прийшов до «Порту» в восьмирічному віці через рік після того, як «дракони» під керівництвом Моурінью здобули перемогу в Лізі Чемпіонів. Через десять років Рубен вивів «Порту» на поле домашньому матчі Ліги Чемпіонів проти «Маккабі» в якості капітана. На той момент йому виповнилося 18 років та 221 день. Таким чином півзахисник «Порту» став самим юним капітаном команди в історії Ліги Чемпіонів.

Для «Порту» така довіра власному вихованцю - випадок унікальний. Кадрова система клубу під керівництвом президента Жорже Пінту да Кошти ніколи не страждала зайвою сентиментальністю по відношенню до вихованців академії клубу. В «Порту» була зроблена ставка на купівлі та перепродажі талановитих легіонерів з усього світу. Були роки, коли в основному складі «драконів» не було жодного португальця. Тому говорити про те, що місце в стартовому складі Невешу надано в якості авансу, як вихованцю клубу, не вірно. Справа в шаленому таланті юного півзахисника.

У «Порту» Рубен Невеш виконує ті ж функції, що Сергій Рибалка в «Динамо». Як і Рибалка, Невеш розташовується в опорній зоні, між лінією захисту та атакуючими гравцями. Але в умовах, коли системи гри зі схемою 4-3-3 «Порту» є більш вертикальною ніж київські 4-1-4-1, на Рубені лежить ще більша відповідальність ніж на Рибалці по забезпеченню швидкого переходу з фази атаки в оборону та навпаки.

Схема дій Рубена Невеша в виїзному матчі з «Маккабі» (Тель-Авів)


Необхідно зазначити, що Рубен Невеш із функціями організатора атак справляється навіть трохи краще ніж його київський колега по амплуа. У Невеша 205 точних передач з 231 (89 %), у Рибалки - 195 з 231 (84%). Цікаво, що обидва гравці мають практично ідентичні показники подоланої дистанції за чотири матчі Ліги Чемпіонів: у Невеша - 43326 метрів ( 14-й показник серед усіх гравців ЛЧ), у Рибалки - 43010 метрів (19-й).

Невеш виконує кутові в основному з правого флангу. Більшість його подач направлені на 11-ти метрову позначку, де на них чекає король штрафного майданчику Венсан Абубакар.

Сподіваюсь Євген Хачеріді та партнери не дозволять камерунському форварду зустрічатися з м'ячем після таких подач.

Як нейтралізувати? Рубен Невеш дуже важливий гравець для системи гри «Порту». Для його нейтралізації можна скористатися тим же методом, що і португальська команда, яка під час першого матчу застосувала персональний пресинг проти Сергія Рибалки.

Рубен Невеш відповідає в «Порту» за швидкий перехід з оборони в атаку та організацію позиційних атак. Нейтралізація його дій дозволить руйнувати атакуючу гру «драконів» на ранніх стадіях та дозволить проводити швидкі контратаки.

Тель-авівському «Маккабі» протягом першого тайму вдавалося досягти певних позитивних результатів у таких діях.

Як бачимо ізраїльські футболісти перекривали не тільки самого Рубена Невеша, але й найближчих партнерів, що змушувало помилятися гравців у яких знаходився м'яч. Якби в гравців «Маккабі» був вищий виконавський клас, такі помилки могли сумно завершитися для «Порту».

Рубен Невеш демонструє звісно унікальну гру, як для вісімнадцятирічного юнака, але вік дається взнаки. Невешу не завжди вдається добре зіграти в відборі, іноді він безпідставно високо видвигається вперед, утворюючі вільні зони. Ці недоліки киянам необхідно використати.

Алжирсько-мексиканський лівий фланг «Порту». Ясін Браімі є найнебезпечнішим гравцем «драконів». Швидкий з відмінним дриблінгом півзахисник алжирської збірної здатен створити проблему любому супернику. Наприклад, в матчі з «Челсі» Браімі зробив десять вдалих обводок та відверто затероризував захист чемпіонів Англії.

Звісно, що суперники намагаються знайти методи для нейтралізації Браімі. Але зараз завдання ускладнюється. Мексиканський лівий захисник Мігель Лаюн, який прийшов до «Порту» цього міжсезоння з «Уотфорда», починає демонструвати унікальну взаємодію зі своїм партнером по флангу. У матчі з «Маккабі» саме зв'язка Браімі - Лаюн організувала перший переломний гол для «драконів».

Як нейтралізувати? Якби був здоровий Віда, то тренерському штабу киян необхідно визначитися кому надати перевагу - непоступливому Домагою або швидкому, але не завжди уважному Даніло Сілві. Зараз альтернативи бразильцю немає. Що викликає занепокоєння в прихильників «Динамо», враховуючи те, як невпевнено виглядав Даніло проти Бернарда в протистоянні з «Шахтарем». Залишається сподіватися, що Даніло Сілва зуміє в Португалії показати футбол високого ґатунку. Не даремно ж, за оцінками www.whoscored.com правий захисник є другим в складі «Динамо» після Хачерді.

Також, Андрію Ярмоленко доведеться добре попрацювати на оборону - варіант з «вільним художником» у виконанні Андрія в цьому матчі завершиться сумно. Приклад, як діяти в захисті в останніх матчах продемонстрував партнер Ярмоленко по збірній Євген Коноплянка.

Камерунський король штрафного майданчику. Думаю не варто нагадувати в який кошмар для киян вилилися дії форварда «Порту» Венсена Абубакара в першому матчі. Нападник збірної Камеруну забив два м'ячі,реалізувавши практично всі свої моменти. Цікаво, що в чемпіонаті Португалії Абубакар виглядає не так впевнено як у матчах Ліги Чемпіонів.

В інших матчах Ліги Чемпіонів Абубакар не був таким ефективним, але залишився дуже корисним гравцем для «Порту». Він довів, що вміє не тільки забивати, але й пасувати.

Як нейтралізувати? Думаю, що сподіватися на те, що Венсен впаде в сплячку в матчі на «Драгао» не варто. Вся надія, що Євген Хачеріді та Александар Драгович зуміють нейтралізувати кращі якості Абубакара. При всій повазі до форварда «Порту» - Хачеріді та Драгович справлялися і з більш майстерними нападниками.

Налаштуватися на перемогу. Звісно, для досягнення позитивного результату на «Драгао» динамівці повинні нейтралізувати кращі якості суперника. Але необхідно пам’ятати, що нульова нічия киян не влаштовує. При виборі тактичного завдання на гру тренери «Динамо» повинні цей фактор врахувати. Без тиску, намагання перевести гру до воріт суперника, динамівці навряд чи дочекаються свого шансу.



У португальського клубу є серйозна проблема з перебудовую гри після втрати м’яча. Суперникам іноді вдається при перехопленні м’яча відрізати цілу групу футболістів «Порту». Наприклад, тель-авівське «Маккабі» провело кілька цікавих контратак у першій третині матчу.

Як реалізовувати такі контратаки динамівці показали в київському матчі.

Тактичні формації та склади команд. Якщо очікувати змін від Реброва в формації «Динамо» 4-1-4-1 не варто, то Хулен Лопетегі здатен на сюрпризи. Як було, наприклад, у київській зустрічі, коли іспанський фахівець змінив традиційну схему 4-3-3 на 4-4-2 та приділив особливу увагу опіці Сергія Рибалки.

На своєму полі Лопетегі не повинен відмовитися від гостроатакуючої схеми 4-3-3, але враховуючи, що «Порту» влаштовує нічия все можливо.

Втрати у клубів мінімальні. В португальців під питанням участь в матчі осново центрального захисника Майкона. У киян вдома залишився травмований універсальний боєць Домагой Віда.

Прогнозовані склади.

«Порту»: Касільяс – Максі Перейра, Маркано, Інді, Лаюн – Рубен Невеш, Імбюла, Андре Андре – Браімі, Корона, Абубакар

«Динамо»: Шовковський – Даніло Сілва, Хачеріді, Драгович, Антунеш – Рибалка – Сидорчук, Гармаш, Дерліс Гонсалес, Ярмоленко - Мораєс

Висновок. У перед матчевих інтерв’ю Сергій Ребров наголошує, що важливо зберегти структуру гри команди, а також не боятися брати гру на себе та йти в атаки, тоді можна розраховувати на позитивний результат. З цими твердженнями неможливо не погодитися.

Зараз у діях киян проглядається системність. Команда вже не намагається просто відбитися від суперника, а змушує його грати в свою гру. Нарешті, для «Динамо» зустрічі подібні грі з «Порту» перестають бути матчами «життя чи смерті», астають черговими матчами з сильними суперниками в яких необхідно не померти, а продемонструвати вміння грати в футбол за розробленим раніше тренерським планом. Думаю, що це вірний стратегічний напрямок, який буде дозволяти прогресувати команді в майбутньому.

А сьогодні звісно хочеться, щоб динамівці здобули перемогу в Португалії. Можливо з допомогою Фортуни, тим більше, що цьому «Динамо» допомога цієї пані вже необхідна в значно менших дозах ніж раніше.