16 турів мовою цифр

Динамо Київ 25 Грудня, 09:19 634
16 турів мовою цифр | 19-27
Підбиваємо статистичні підсумки першої частини Ліги Парі-Матч 2015/16.

Матчі. До зимового антракту відбулись усі 112 поєдинків, заплановані календарем на цей відрізок змагань. Перемогою господарів завершились 43 зустрічі (38,4% від проведеної кількості), гостей – 40 (35,7%). У 29-ми випадках сильнішого не було виявлено (25,9% нічийних ігор).

Перемоги. З мінімальною перевагою однієї зі сторін завершились 27 поєдинків, 29 разів одна з команд була сильнішою на 2 м’ячі, а у ще 27-ти зустрічах рахунок був «великим» (перемога у 3 або більше м’ячів).

Великі перемоги. Загалом переконливо вигравали 10 команд Прем’єр-ліги, а програвали – 13. Подібні успіхи розділились наступним чином: «Шахтар» – 7 разів, «Зоря» та «Динамо» - по 5, «Карпати», «Дніпро» та «Олімпік» - по 2, а «Олександрія», «Сталь», «Волинь», «Чорноморець» – по разу. Не було перемог з різницею хоча б у 3 м’ячі у «Ворскли», «Говерли», «Металіста» та «Металурга».

З «великим» рахунком не поступався лише «Шахтар». А найбільше подібних невдач зазнав «Металург» - 8 випадків розгрому; у «Волині», «Олімпіка» та «Карпат» - по 3, «Металіста» - 2, по одному – у «Чорноморця», «Олександрії», «Дніпра», «Ворскли», «Динамо», «Сталі», «Зорі» та «Говерли».

Найбільшими були перемоги у матчах «Волинь» - «Металург» – 9:1 (16 тур); «Металург» - «Зоря» (1 тур), «Сталь» - «Дніпро» (11 тур), «Металург» - «Динамо» (12 тур) – по 0:6, а також «Зоря» - «Шахтар» (13 тур) – 1:7.

Вольові перемоги. У зіграних матчах, поступаючись за ходом зустрічі, одна з команд все ж здобувала 3 очки лише у 6-ти випадках. Лідер за цим показником – «Ворскла», в якої 2 відповідних успіхи. По разу таких звитяг досягали «Динамо», «Дніпро», «Шахтар» та «Зоря». Також є одна команда, яка двічі не утримувала виграшний рахунок і взагалі залишалась ні з чим. Це – «Сталь». По разу такі розчарування мали місце у «Чорноморця», «Карпат», «Говерли» та «Олімпіка».

Нічиї. З 29-ти поєдинків з їхнім мирним завершенням найпопулярнішим був рахунок 1:1, який зустрічався 16 разів. Окрім того, 8 поєдинків підходили до фінального свистка взагалі без голів, а 6 разів арбітри фіксували результативний мир – 2:2.

Голи. 14 команд спільними зусиллями забили 305 м’ячів, з яких на рахунку господарів 151 влучний удар, у гостей – 154. Середня результативність першої частини сезону – 2,72 (1,35-1,37). Найбільш результативними командами є «Шахтар», який забив вже 50 разів або по 3,13 гола за гру, та «Динамо» (37 та 2,31 відповідно). Рідше за інших відзначались «Металург» (7 результативних атак, що у середньому становить 0,44 за гру) та «Говерла» - (11 та 0,69). В обороні найкращий показник у «Динамо», яке пропустило 6 разів (по 0,38 за поєдинок), «Шахтар» - 11 (по 0,69). Більше за інших м’ячів влітало у ворота «Металурга» - 50 голів (по 3,13 у середньому) та «Чорноморця» (28 або по 1,75).

Найрезультативніші матчі перших 16-ти турів Ліги Парі-Матч: «Волинь» – «Металург» - 9:1 (16 тур), «Зоря» - «Шахтар» - 1:7 (13 тур), «Чорноморець» - «Металург» - 5:2 (11 тур), та «Говерла» – «Шахтар» - 1:6 (16 тур).

Перший тайм – другий тайм. Помітна перевага за кількістю забитих м’ячів належить другим 45-хвилинкам – 181 з незначним гандикапом тих, хто грав на власному полі (93 голи – досягнення господарів, 88 – гостей), або 59,3% від загальної кількості. У той же час до перерви проведено 124 результативні атаки, де переконливіше виглядали приїжджі футболісти (58-66).

Автоголи. В 11-ти випадках гравці забивали голи у власні ворота за проведений відрізок змагань. З тих команд, кому «пощастило» двічі, вирізняються «Дніпро» та «Сталь», коли за представників Дніпропетровщини відзначались їхні опоненти. По разу доля посміхалась «Динамо», «Олександрії», «Металісту», «Карпатам», «Говерлі», «Ворсклі» й «Металургу».

Водночас, та ж «Сталь», а також «Волинь» та «Карпати» по двічі ставали постачальниками забитих м’ячів на користь своїх супротивників. По разу подібною благодійністю запам’ятались «Ворскла», «Динамо», «Дніпро», «Олександрія», а також «Зоря».

Дублі та хет-трики. Найвизначніше індивідуальне досягнення в атаці належить нападнику національної збірної України Євгену Селезньову. Дніпропетровець 4 м’ячі відправив у сітку воріт «Сталі». Єдиний поки що хет-трик записав на свій рахунок півзахисник «Волині» В’ячеслав Шарпар – його зоряний час припав на поєдинок з «Металургом». Ще 28 разів футболісти відзначились 2-ма м’ячами за матч. Серед них історично виділяється Алекс Тейшейра («Шахтар»), який вже до зимового антракту за цим критерієм встановив рекорд Чемпіонатів України з 9-ма гольовими «дублями». Цікаво, що серед інших учасників змагань лише згадуваний Селезньов двічі розчарував суперників дуплетами – «постраждалими» виявились «Карпати» та «Металург».

Попередження. Арбітри показували жовті картки 520 разів (у середньому по 4,64 за гру). Господарям дістався 244 «гірчичника» (по 2,18), гостям – 276 (по 2,46). Найчастіше подібне покарання отримували гравці «Олімпіка» - 51 випадок, «Ворскли» - 46 та «Металурга» - 45. Серед порушників найбільше від арбітрів діставалось таким виконавцям: Дмитро Гришко («Олімпік») та Артем Філімонов («Чорноморець») заробили по 8 карток жовтого кольору; Сергій Сімінін, Арменд Даллку, Антон Шиндер (усі – «Ворскла») та Андрій Цуріков («Говерла») – по 7. Найкоректніші команди турніру на разі «Шахтар» та «Олександрія» - по 26 попереджень у кожної.

Вилучення. 36 разів футболісти отримували червону картку (16 з них адресувались господарям, 20 – гостям). «Лідери» серед клубів – «Металіст» (6 вилучень) та «Олімпік» (5). Без чисельної меншості проходить дистанцію тільки «Дніпро». Є один футболіст, хто двічі побачив перед собою «червоне світло» - це представник «Металіста» Сергій Рудика.

Пенальті. Судді вказували на 11-метрову позначку 40 разів, реалізовано з цих спроб 33 удари. Відсоток ефективності – 82,5. Для господарів дані показники складають: 18 з 20-ти – 90%; для гостей – 15 з 18-ми – 83,3%. Найчастіше пенальті пробивали гравці «Волині» (7 ударів) та «Шахтаря» (6). При цьому кожна з команд хоча б по разу підходила до «позначки». Однак своїми єдиними спробами не скористались «Металург» та «Олімпік». Лише один з 3-х «ударів без захисту» досягнув цілі у «Сталі».

Зовсім нерівномірно розподілились 11-метрові удари по відношенню до захисту команд. Одразу 3 колективи такого покарання не дочекались – «Динамо», «Зоря» та «Ворскла». У той же час у напрямку воріт «Металурга» пенальті пробивались 10 разів, «Шахтаря» та «Олімпіка» - по 5, іншим – менше. При цьому у 2-х ситуаціях ті ж «Металург» та «Шахтар» обмежувались легким переляком. А «Дніпро» не пропустив після єдиного «вироку» судді.

Глядачі. 112 матчів зібрали на трибунах стадіонів команд Прем’єр-ліги 586 061 вболівальника, що пересічно за гру становить 5 233. Найбільш популярною командою знову є «Динамо» (у середньому кожен матч киян дивиться 12 242 любителя футболу). Найменша ця цифра в «Олімпіка» - 2 528.

З пропущеними м’ячами – 8: «Металіст» (9-16 тури)*, «Металург» (9-16 тури)*
Без пропущених м’ячів (понад 300 хвилин): «Динамо» (619 хвилин, 4-11 тури), «Динамо» (379 хвилин, 11-16 тури, без 12-го), «Зоря» (370 хвилин, 3-7 тури), «Динамо» (315 хвилин, 1-4 тури), «Карпати» (305 хвилин, 1-5 тури)
Без забитих м’ячів (понад 300 хвилин): «Чорноморець» (471 хвилина, 2-7 тури), «Металург» (359 хвилин, 1-4 тури), «Говерла» (348 хвилин, 8-11 тури), «Металург» (332 хвилини, 7-11 тури), «Металіст» (325 хвилин, 5-9 тури), «Олімпік» (318 хвилин, 1-5 тури), «Дніпро» (308 хвилин, 12, 14-16 тури)*