Повернення Лобановського. "Ювентус" подолати не вдалося.

Динамо Київ 6 Листопада, 17:46 2129
Повернення Лобановського. Ювентус подолати не вдалося.  | 19-27
Заключна частина циклу нарисів про перший виступ "Динамо" у Лізі чемпіонів після повернення Лобановського

Роман Сиволап. 1927.kiev.ua

Частина перша http://1927.kiev.ua/news/view/536

Частина друга http://1927.kiev.ua/articles/view/1702

Частина третя http://1927.kiev.ua/news/view/2195

Частина четверта http://1927.kiev.ua/news/view/2643

Частина п'ята http://1927.kiev.ua/news/view/3415

На завершення циклу нарисів про перший виступ «Динамо» після повернення Лобановського в Лізі чемпіонів розповім про чвертьфінальний двобій із «Ювентусом». На той час «Юве» був лідером європейського футболу, являв собою машину для здобуття титулів: чемпіони Італії 1995, 1997 років, переможці Ліги чемпіонів 1996-го, фіналісти 1997-го. За «Ювентус» грали зірки світового футболу Зідан, Дель П’єро, Давідс, Дешам, Перуцці, Монтеро. Тренував команду Марчелло Ліппі.

У 2006 році перед чвертьфінальним матчем Чемпіонату світу зі збірною України Ліппі на питання, чи вважає він себе учнем Лобановського, скаже: «Це дійсно так! За життя він особисто консультував мене з деяких тренерських питань. Він був і залишається моїм тренерським кумиром!». Ліппі перейнявся симпатією до наставника київського «Динамо» ще на початку 80-х і з тих пір пильно стежив за діяльністю радянського фахівця. Остаточно адептом Валерія Васильовича Марчелло став у 1986 році після перемоги киян у Кубку кубків. І у своїх клубах – «Чезені», «Аталанту», «Наполі» – молодий тренер намагався впроваджувати методи свого кумира.

Наведу ще одне висловлювання Ліппі про Лобановського: «Усі ми добре знаємо, що зробив для футболу Валерій Лобановський. Я познайомився з ним на одному із семінарів у Коверчіано (національний центр футболу Італії, розташований в однойменному районі столиці тосканської області Флоренції – ред.). Він справив враження сильного тренера і дуже розумної людини, але водночас дуже хитрої».

«Ювентус» невпевнено виступив у груповому турнірі того сезону Ліги чемпіонів. Поразки від «Манчестер Юнайтед» і «Фейєнорда» могли взагалі поставити хрест на мріях потрапити в плей-оф. Але перемога в заключному турі над «МЮ» 1:0 дозволила вскочити туринцям в останній вагон потягу, що прямував у ¼ фіналу, як друга краща команда серед клубів, що посіли другі місця у своїх групах. У тому розіграші було 6 груп: у плей-оф виходили 6 перших і 2 кращих других команди.

Незважаючи на грізність «Ювентуса», Лобановський готував команду «Динамо» до перемоги. Про подробиці підготовки дивіться в сюжеті Руслана Свіріна.

Перший матч у Туріні став справжнім бенефісом для Андрія Гусіна та Олександра Шовковського. Не маючи ігрової практики в офіційних матчах, киянам було важко стримати атакувальний натиск «Ювентуса», який був в оптимальних кондиціях. Але самовідданість гравців «Динамо», феноменальні дії Шовковського та Гусіна, які зіграли тоді один із найкращих матчів свого життя, дали результат. У Київ футболісти «Динамо» повезли сприятливі виїзні 1:1.

«Ювентус» - «Динамо» 1:1 (0:0)

04.03.98. Турін. Стадіон "Делле Альпі". 40 723 глядачів. +9°C.

Арбітри: П. Э. Даркін - Ф. Шарп и П. Уолтон (все - Англія).

"Ювентус": Перуцці, Торрічеллі (Дімаш, 62), Монтеро, Ді Лівіо (Фонсека, 79), Індзагі, Дель П’еро, Юліано, Дешам, Бірінделлі (Конте, 65), Зідан, Давідс.
Тренер: Марчелло Ліппі.

"Динамо": Шовковський, Лужний (Радченко, 68), Беженар, Головко, Дмитрулін (Волосянко, 46), Герасименко (Михайленко, 68), Гусін, Калітвінцев, Косовський, Шевченко, Ребров.
Тренер: Лобановський Валерій.

Голи: 0:1 - Гусін (57), 1:1 - Індзагі (70).

У матчі-відповіді більш високий клас гравців «Ювентуса» дався взнаки. Підопічним Марчелло Ліппі вдалося нейтралізувати кращі якості гравців «Динамо». Ліппі переграв Лобановського. «Щоб обіграти Лобановського, потрібно самому стати трішки Лобановським», – скаже після перемоги Ліппі.

Гол Реброва повернув інтригу в протистояння, але Філіппо Індзагі впіймав кураж і зробив хет-трик. Юрій Дмитрулін двічі не втримав Супер-Піппо після подач кутових.

«Динамо» - «Ювентус» 1:4 (0:1)

18.03.98. Київ. НСК "Олімпійський". 100 000 глядачів. -1°C.

Арбітри: М. Батта - П. Уфрасі и Ж. Подевінь (все - Франція).

"Динамо": Шовковський, Дмитрулін, Беженар, Головко, Хацкевич (Радченко, 64), Герасименко, Гусін, Калітвінцев (Кардаш, 37), Косовський, Шевченко, Ребров.
Тренер: Лобановський.

"Ювентус": Перуцці, Бірінделлі (Димаш, 7), Монтеро, Юліано, Пессотто, Дешам, Конте, Давидс, Зідан, Індзагі (Таккінарді, 79), Дель П’еро.
Тренер: Ліппі.

Голи: 0:1 - Індзагі (29), 1:1 - Ребров (54), 1:2 - Індзагі (65), 1:3 - Індзагі (73), 1:4 - Дель П’еро (88).

Італійці зі своїми тактичними штучками є дуже незручними суперниками для українських команд. Більш детально про підсумки протистояння з перших вуст у відео сюжеті.

У підтвердження слів Ліппі про Індзагі – нарізка дій Супер-Піппо.

У свій перший сезон у Лізі чемпіонів Лобановський вивів «Динамо» до ¼ фіналу, розгромив «Барселону», переміг потужний на той час ПСВ. Великий тренер перевершив очікування вболівальників, знову змусив європейську футбольну громадськість звернути увагу на столицю України. Але «хитрий» Лобановський був цим не задоволений, у наступному сезоні він націлився на перемогу в Лізі чемпіонів і був у кроці від досягнення своєї мрії. Про це в іншій розповіді.

Частина перша http://1927.kiev.ua/news/view/536

Частина друга http://1927.kiev.ua/articles/view/1702

Частина третя http://1927.kiev.ua/news/view/2195

Частина четверта http://1927.kiev.ua/news/view/2643

Частина п'ята http://1927.kiev.ua/news/view/3415