Олександр Андрієвський. Перший гол – лише початок

Динамо Київ 19 Січня, 21:31 2821
Олександр Андрієвський. Перший гол – лише початок | 19-27
1927.kiev.ua підготував статтю про одного з найперспективніших півзахисників київського «Динамо» та загалом українського чемпіонату – Олександра Андрієвського.

Андрієвський Олександр Петрович. Народився 25.06.1994 (21 рік). Зріст: 180 см. Вага: 78 кг. Амплуа: атакуючий півзахисник, також може бути опорним півзахисником.

Олександр Андрієвський про своє амплуа:

«Відчуваю себе комфортно під нападаючим. У Харкові доводилося грати опорного, але душа лежить до позиції «десятки», подобається проявляти на полі креативність, творити».

Олександр починав свою кар’єру в ДЮСШ «Атлет» (Київ). Пізніше батько відвіз Андрієвського в дитячу школу київського «Динамо», де юнак провів сім років під керівництвом багатьох тренерів, зокрема Сергія Процюка та Олександра Петракова.

У 14 років повернувся в «Атлет». У ДЮФЛ виступав за «Атлет», «Динамо» Київ, «Металіст» (Харків).

У 2011 році Андрієвський почав виступати за молодіжну команду харківського «Металіста».

У сезоні 2011/12 відіграв 24 матчі за «Металіст» U-21, забив 7 голів. 10 травня 2012 року Андрієвський дебютував у Прем'єр-лізі, вийшовши на 80-ій хвилині матчу проти «Ворскли», а на 85-ій хвилині вже заробив «гірчичник».

У сезоні 2012/13 продовжував виступати за молодіжну команду «Металіста», а також брав участь у матчах юнацької команди. Лише через рік після дебюту був залучений за першу команду «Металіста». 26 травня 2013 року відіграв 7 хвилин проти львівських «Карпат».

Статистика виступів у сезоні:

Чемпіонат Прем'єр-ліги - 1 матч.

Чемпіонат U-21 – 26 матчів, 2 голи.

Чемпіонат U-19 – 2 матчі, 1 гол.

Наступного сезону Олександру знову не вдалося пробитися до першої команди харківського клубу. Весь сезон футболіст провів у молодіжці – 21 матч, 3 голи. Хоча і до матчів першої команди Олександр майже не залучався, проте він завжди залишався лідером молодіжного складу харків'ян, а також запрошувався на збори разом з «основою».

Недаремно у сезоні 2014/15 «Гірник-Спорт» захотів підсилитись Андрієвським. На правах оренди Олександр провів у команді першу половину сезону. У першому ж матчі забив дебютний гол у Першій лізі. Загалом відіграв 16 матчів та забив 5 м'ячів.

Ігор Жабченко про Андрієвського:

«Саша здорово допоміг нам, і я вважаю, що за ним майбутнє українського футболу. Але, на мій погляд, для Прем'єр-ліги він все ще сируватий і не завадило б якийсь час обкатати в іншому турнірі, або в команді УПЛ без особливих турнірних завдань мати постійну ігрову практику. Щоб, як мовиться, змужніти. Думаю, що йому буде складно ось так сходу пробитися в основу харківського клубу.
У Андрієвського світла голова, він може обіграти, віддати своєчасну передачу, виконує на полі великий обсяг роботи.
Ми вже розмовляли з тренерським штабом харків'ян. Я буду радий, якщо він зуміє закріпитися в клубі. В іншому випадку, ми завжди йому будемо раді і завжди чекаємо в команду», — підсумував тренер виступи Олександра за «Гірник-Спорт».

Взимку повернувся до «Металіста», але не потрапив до заявки команди. 9 лютого у Олександра закінчився контракт з харківським клубом, і він на правах вільного агента залишив команду. Вже в березні 2015 року Андрієвський підписав контракт з «Динамо» терміном на 3,5 роки.

Гравця також хотів підписати донецький клуб «Олімпік», але сам Олександр віддав перевагу київському клубу, за який він мріяв виступати з дитинства.

Андрієвський уперше вийшов на поле у складі киян у контрольному поєдинку «Динамо» Київ – «Ворскла», що відбувся 27 березня, з'явившись на 75-йхвилині зустрічі замість Юнеса Беланда.

Зовсім скоро Олександр дебютував в офіційному поєдинку за першу командну киян. Дебют відбувся 20 травня 2015 року в матчі-відповіді 1/2 фіналу Кубка України проти донецького «Олімпіка» (4:1), Олександр вийшов на заміну на 81-ій хвилині матчу замість Мігеля Велозу.

Сергій Ребров про дебют Олександра:

«Ми взяли гравця дубля. Я завжди кажу, що дубль тренується за тією ж програмою, що й перша команда. Саша Андрієвський гідно там грає, тому ми вибрали його. Він вийшов на поле, нічого не зіпсував. Сподіваюся, він далі буде продовжувати працювати і прогресувати».

Вісенте Гомес про дебют Андрієвського:

«Як на мене, дебют у нього вийшов непоганим – за час, проведений на полі, він не підводив команду, дотримувався структури та витримав динаміку гри. Насправді, дебют – це символічна справа, головне, щоб гравець закріпився в першій команді».

Андрієвський ще раз потім залучався до матчу першої команди «Динамо» - дебютував за киян тепер вже в Прем’єр-лізі. 24 травня вийшов на 77-ій хвилині замість Дениса Гармаша.

За молодіжну команду Олександр до закінчення сезону встиг відіграти 9 матчів та забити 3 голи.

В цьому сезоні продовжив виступати за молодіжну команду, де завжди залишається на провідних ролях. Андрієвський є одним з найстабільніших гравців молодіжки. У першій частині сезону Олександр брав участь у всіх 16 матчах «Динамо» U-21 та забив 5 голів.

На зимові збори Андрієвський полетів разом з молодіжними командами «Динамо», але майже відразу приєднався до основної команди, замінивши Євгена Макаренка.

Поки що Олександр відіграв лише один тайм в матчі проти «Динамо» Дрезден, але вже встиг відзначитись голом на 62-ій хвилині матчу.

Олександр Андрієвський - це один з найперспективніших півзахисників київського «Динамо» та загалом українського чемпіонату. Футболіст наділений добре поставленим ударом, вдало виконує штрафні удари, має добре бачення поля та досить вміло розпоряджається цими якостями, віддаючи чіткі, гострі та своєчасні передачі партнерам.

Зараз у футболіста є всі шанси, щоб закріпитися у першому складі киян, але йому треба добряче попрацювати і якомога краще проявити себе на першому тренувальному зборі з «основою». А там, можливо, Ребров візьме гравця і на другий збір.

Загалом же, Олександр безперечно дуже талановитий та креативний гравець, який здатний прогресувати і гідно виступати за першу команду «Динамо». Цілком можливо, що саме Андрієвський невдовзі займе місце «десятки» на полі в складі першої команди «Динамо».