Аналіз матчу «Тун» - «Динамо»

Динамо Київ 9 Листопада, 12:06 1541
Аналіз матчу «Тун» - «Динамо» | 19-27
Кияни вдруге довели перевагу в класі над середняком швейцарського чемпіонату.

Роман Сиволап. 1927.kiev.ua

Щоправда, завдяки Мбокані для перемоги знадобилося прикласти значно більше зусиль.

Склади команд.

У складі «Динамо» відбудлися дві зміни порівняно з матчем у Луганську. Замість Макаренка з’явився Тремулінас, замість Ленса – Ярмоленко. Повернення Андрія у склад після відсидки дискваліфікації у внутрішніх змаганнях звісно подиву не викликало. Заміна Євгена пов’язана, скоріше за все, з втомою, що накопилася у вихованця київського футболу. Місце у воротах знову зайняв Олександр Шовковський. Дії СаШо у зустрічі з «Туном» підтвердили правоту Блохіна, котрий не став карати виведенням із основного складу діючу легенду клубу за дику помилку в Луганську. Олександр вже давно довів, що здатний переносити удари долі і додаткового стимулювання не потребує.

У складі «Туну» на вістрі атаки очікувано з’явився Берат Садік. Тріо атакуючих півзахисників склали Крістіан Шнойвлі, Жозеф Мартінес і Кассіо. Головний тренер Урс Фішер вирішив виставити більш атакувальний склад ніж у Києві.

Агресивний початок господарів і плани на гру. Перші хвилини зустрічі пройшли в атаках господарів. Не знаю, яку настанову давав гравцям Олег Блохін, але кияни були занадто обережними на початку гри. Пресингом на чужій половині поля в останніх матчах підопічні Блохіна практично не користуються. Матч з «Туном» не був виключенням. Динамівці чекали на суперника на своїй половині поля, при цьому давали швейцарцям занадто багато свободи. Будь на місці «Туна» більш майстерна команда неприємностей уникнути не вдалося б. Господарі відзначились ударом Шнойвлі після якого врятував Шовковський і пострілом Садіка в штангу.

Чи відбулися б зміни в грі команд у подальшому, якби вони залишились в повних складах, відповісти зараз неможливо. Всі плани на гру порушило вилучення Дьємерсі Мбокані.

A parler le français. Бажання поспілкуватися Мбокані з французьким арбітром Клеманом Тюрпеном завершилося вилученням форварда «Динамо». Що спонукало конголезця так підвести команду невідомо. Епізод був у центрі поля і не носив характеру вирішального. Можливо Мбокані і зачепив захисника «Туну», але порівняно з тим, як грають проти Дьємерсі в чемпіонаті України цей момент не являє собою чогось надзвичайного. Можливо після невдалої кар’єри у «Монако» в Мбокані виробилась неприязнь до білошкірих французів, але чому від такої дурості повинно страждати «Динамо»?

З іншого боку саме у меншості киянам вдалося забити два м’ячі і перемогти. Якби не занадто різка реакція Блохіна на вилучення можна було говорити, що це був хитрий план для отримання свободи і вільних зон в атаці.

Низька якість. Не зважаючи на перемогу динамівці не продемонстрували високої якості в грі.

Статистика матчу згідно даних офіційного сайту УЄФА

При прикладу наведу порівняльну таблицю відсотка володіння м’ячем і точності передач для «Порту» і «Ювентуса», які також опинялися в меншості в матчах Ліги чемпіонів. Дані згідно офіційного сайту УЄФА.

 

Володіння м’ячем, %

Точність передач, %

«Динамо» в меншості проти «Туна» з 18 хвилини

33

65

«Порту» в меншості проти «Зеніта» з 6 хвилини

42

76

«Ювентус» в меншості проти «Реала» з 48 хвилини

44

86

Як бачимо за всіма показники наш клуб поступається. Ви можете зауважити, що тож «Порту» і «Ювентус». Але справа в тому, що португальцям і італійцям протистояв не посередній клуб швейцарської першості, а «Реал» і «Зеніт». Кияни здобули перемогу завдяки самовіддачі, але якщо прагнути грати в Лізі чемпіонів цього явно буде замало.

Показники тактико-технічний дій також не вражають. Дані аналітичного центру fcdk.info.

Необхідно зауважити, що цифри аналітичного центру fcdk.info викликають питання. Наприклад, порівняно з офіційним сайтом УЄФА у киян на 50 передач менше. Але загальне уявлення про якість гри вони дають.

У аналізі матчу з «Рапідом» мною вже наводилися модельні показники ТТД для команди згідно розрахунків ідеолога колективного футболу від «Динамо» Олега Петровича Базилевича http://1927.kiev.ua/articles/view/2364.

552 ТТД при 26 % браку у матчі з клубом у якому кожен гравець у середньому оцінюється в 15 разів дешевше ніж у «Динамо» занадто низькі показники, навіть, якщо грати в десятьох.

Модельні показники кількості ТТД і максимально допустимий рівень браку виконання (у %) за ігровими амплуа за Базилевичем.

Амплуа

Загальна кількість ТТД

Брак

Фланговий гравець

90

20%

Центральний захисник

72

22%

Опорний півзахисник

100

18%

Нападаючий

80

20%

 Порівнюючи показники гравців «Динамо» у грі з «Туном» з модельними бачимо, що пишатися немає чим. Звісно керуватися лише ТТД для оцінки гри футболістів не зовсім вірно. Наприклад, Ярмоленко хоч і не досяг модельних показників, зробив результат у цьому матчі. Але є показники ігнорувати які не доводиться. Опорні центральні півзахисники «Динамо» мають наступні значення ТТД у матчі з «Туном»: Велозу – 59 (брак 25%), Сидорчук – 32 (22%), Вукоєвич – 24 (29%). Тобто, якщо скласти показники Сидорчука і Вукоєвича, що зіграли по тайму, з показниками Велозу отримаємо 113 ТТД на двох опорних півзахисників. Не будемо порівнювати з Хаві, Бускетсом чи Швайнштайгером. Візьмемо показники колег по УПЛ. Наприклад, Ротань і Канкава з «Дніпра» кожен виконує таку кількість ТТД з меншим браком. Саме через це і отримуємо 33% володіння м’ячем у зустрічі з командою, яка боролася б за збереження місце в українській Прем’єр-лізі і не відомо чи зберегла б це місце. Був би впевнений контроль м’яча: було б менше пожеж у штрафному майданчику Шовковського. Благо що майстерність гравців «Туна» не дозволила їм скористатися зі свободи, яку подарували футболісти «Динамо» перед власним штрафним майданчиком.

Головний позитив: Андрій Ярмоленко. Опис кар’єри Андрія Ярмоленко є гарним сценарієм для фільму для виховання молодого покоління. Такий собі, рімейк казки Андерсена про бридке каченя на сучасний лад. Невіра в його талант не зломила хлопця, а навпаки загартувала характер. Головне, що Ярмоленко продовжує прогресувати. У матчі з «Туном» Андрій практично самотужки забезпечив результат. Таблиця напрямку атак підтверджує, що саме через правий фланг проводили більшість атак киян.

                                     "Тун"                                                                    "Динамо"

Почивати на лаврах переможця «Туну» Ярмоленко немає часу: на нас очікують двобій із командою, що відноситься до еліти світового футболу збірною Франції. Саме у матчах з такими командами є можливість гравцям довести, що вони також відносяться до еліти. Що поробиш, така доля всіх професійних спортсменів – постійно доводити свою спроможність.

Висновок.Читачі можуть пред’явити мені звинувачення, що незважаючи на перемогу автор пише більше про негативне. Справа в тому, що мені як уболівальнику хочеться спостерігати не «епохальні» двобої з «Туном», а матчі «Динамо» в Лізі чемпіонів. Для цього у киян є всі можливості: гарний склад, добрі умови для підготовки, стабільне фінансування. У Блохіна є всі умови для досягнення прогресу у грі, але підвищення якості футболу у виконанні «Динамо» не відбувається. Кияни грають в той же розбалансований футбол, що рік тому. Навіть 50-ти мільйонне підсилення не вивело клуб на інший рівень. Часу пройшло достатньо. Здається, що Блохіну, як тренеру більше немає чого запропонувати, а те, що запропоновано не дало змоги піднятися вище посереднього рівня. На мій погляд, киянам потрібен інший тренер здатний принести і втілити в життя нові ідеї, що дадуть змогу підтягнутися динамівцям до кращих зразків футболу світового рівня. У президента клубу Ігоря Михайловича Суркіса є час на пошуки такого тренера. Головне в черговий раз не помилитися у виборі.