«Манчестер сіті». Городяни з королівськими замашками

Світовий футбол 20 Лютого, 16:37 999
«Манчестер сіті». Городяни з королівськими замашками | 19-27
Четвертий в світі склад за ціною і тренер на прізвисько «Інженер», який критикує Моурінью. Ставка на видовищність, голи з меж штрафного і зірка, через яку пару років назад побився Марадона...

В очікуванні наміченого на середу матчу «Динамо» - «Манчестер Сіті» «Футбольний клуб» розповідає все, що бажано знати про суперника киян по 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.

З досьє. «Манчестер Сіті» заснований в 1880-му році. Грає на стадіоні «Етіхад», який був побудований в 2002 році, а недавно пережив реконструкцію, після якої його місткість зросла з 48 000 до 60 000 уболівальників.

«Манчестер Сіті» - чотириразовий чемпіон Англії (1937, 1968, 2012 та 2014 року), стільки ж разів команда ставала віце-чемпіоном. Крім того «Городяни» неодноразово брали Кубок Англії (1904, 1934, 1956, 1969, 2011) і Суперкубок Англії (1937, 1968, 1972, 2012), а в 1970-м відсвяткували єдиний тріумф на євроарені, завоювавши Кубок УЄФА.

Найвище досягнення в Лізі чемпіонів - вихід в 1/8 фіналу. «Городяни» робили це двічі - в минулому і позаминулому сезонах, і в обох випадках вилітали від «Барселони».

***

Очні ставки. «Динамо» і «Манчестер Сіті» не так давно вже перетиналися на стадії єврокубкових плей-офф - в 1/8 фіналу Ліги Європи-2010/11. Це, до речі, був перший і єдиний випадок, коли «городяни» грали офіційні матчі з представниками України. І спогади про ті дуелі у них залишилися не найприємніші. «Динамо» впевнено перемогло в Києві - 2:0 (завдяки голам Шевченка і Гусєва), а в Манчестері поступилося, але з прийнятним рахунком - 0:1 (ворота Шовковського на 39-й хвилині вразив Коларов).

Відзначимо, що команди тоді очолювали Юрій Сьомін і Роберто Манчіні. А з гравців ті поєдинки, крім Шовковського і Гусєва, повинні добре пам'ятати Хачеріді, Даніло Сілва, Ярмоленко і Гармаш (вони виходили на поле), а також Рибалка (залишався в запасі) - у «Динамо»; Харт, Компані, Сабалєта, Давід Сільва, Коларов і Яя Туре - у «Манчестер Сіті».

***

Шлях в плей-офф. У груповому турнірі Ліги чемпіонів-2015/16 «МанСіті» невдало стартував - в 1-му турі з рахунком 1:2 поступився на своєму полі «Ювентусу»: рахунок був не зовсім по грі, але в складі італійського клубу черговий матч усього життя видав великий Буффон. Забігаючи наперед відзначимо, що і відповідна гра цих команд завершилася на користь туринців - 1:0. Але зате «городяни» по два рази розправилися з іншими опонентами по групі - «Боруссією» з Менхенгладбаха (2:1, 4:2) і «Севільєю» нашого Євгена Коноплянки (2:1, 3:1), що в підсумку принесло британцям перше місце в групі. «Юве» відстав на одне очко, «Севілья» - на шість. Ну і як тут не згадати гол Коноплянки у ворота Харта на «Етіхад» ...

***

Тренер. Чилієць Мануель Пеллегріні, будучи гравцем, зберігав вірність клубу «Універсідад де Чилі», за який він провів на позиції центрального захисника понад 450 матчів тільки в чемпіонаті країни в період з 1973-го по 1986-й роки. Правда, то був не найкращий час для клубу. Так що з трофеями у Пеллегріні-футболіста вийшло негусто - всього лише один Кубок Чилі за 1979-й рік.

Не дивно, що саме «Універсідад де Чилі» став першим клубом в його тренерській кар'єрі. У 1989-му Мануель повернув «синіх» в перший дивізіон. Ну а далі пішло, як по накатаній: Кубок Чилі-1995 з «Універсідад Каталіка», золото чемпіонату Еквадору в 1999-му з «ЛДУ Кіто», перемоги в чемпіонаті Аргентини з «Сан-Лоренсо» в 2001-му і з «Рівер Плейт» в 2003-му, після чого Пеллегріні перебрався до Іспанії, де непогано попрацював з «Вільярреалом» (третє місце в 2005-му, півфінал ЛЧ в 2006-му, друге місце в 2008-му), але не зміг виграти титул з «Реалом» (друге місце в 2010-му).

Пеллегріні - особистість суперечлива. Багато експертів і журналісти вважають, що 62-річний тренер не зовсім відповідає рівню домагань топ-клубу, яким з недавніх пір вважається «МанСіті», який почав знову боротися за титули після покупки клубу шейхом Мансуром в 2008-му році. Мануеля критикують навіть незважаючи на те, що в 2014 році він виграв з «городянами» чемпіонат Англії (до речі, з першої ж спроби), стверджуючи, що йому в першу чергу не вистачає харизми й авторитету, без яких управляти зоряними гравцями складно.

Загалом, ніхто в Європі не здивувався, коли стало відомо, що шейх Мансур вирішив після закінчення сезону розлучитися з Пеллегріні, якого на тренерському містку «МанСіті» замінить Хосеп Гвардіола. Але ніхто не стане заперечувати, що тренерську справу чилієць знає на «відмінно». Не випадково ж його прозвали «Інженером». Хоча походження цього прізвиська має нефутбольні коріння. За освітою Мануель і справді інженер - в області архітектури...

undefined

***

Як грає. «Манчестер Сіті» - нетипова для Англії команда. Тут британським футболом і не пахне. Навіси та кроси у «Городян», звичайно, присутні, але ставку на них Пеллегріні не робить, у нього більше в пошані короткі передачі, що обумовлені підбором гравців атакуючої ланки. Всі вони дуже рухливі, прекрасно працюють з м'ячем на швидкості і схильні до комбінаційної гри, а родзинки додає той факт, що Пеллегріні дає своїм футболістам деяку свободу дій, не заганяючи їх у певні рамки і дозволяючи імпровізувати.

Чилієць, взагалі, має славу прихильника видовищного футболу. І була справа, навіть дозволяв собі критику Жозе Моурінью:

«Мільйони людей дивляться футбол заради видовища, але замість цього змушені бачити, як обороняються чудові атакуючі гравці. «Челсі» грає дуже егоїстично, думаючи тільки про результат. Але так грають маленькі клуби. Великі повинні прагнути до того, щоб домінувати на полі».

Базова розстановка Пеллегріні - 4-2-3-1, але, природно, по ходу матчу вона може видозмінюватися. Але ось що є присутнім у «городян» при будь-якому розкладі - це висока інтенсивність. «МанСіті» - дуже швидка і мобільна команда, а її стрімкий перехід з оборони в атаку створює багато проблем суперникам. Тим більше, що атакує «МанСіті» агресивно, і кожну комбінацію прагне доводити до логічного завершення. 18 ударів по воротах в середньому за гру - це один з кращих показників в нинішній Лізі чемпіонів.

І ще характерний нюанс, на який неодмінно зверне увагу своїх захисників Сергій Ребров. Дев'ять зі своїх дванадцяти м'ячів в шести матчах нинішнього розіграшу футболісти «Манчестер Сіті» забили з меж штрафного, причому всього один - ударом головою.

***

Кадри.

«Щоб перемагати такі команди, як «Челсі» і «Барселона», нам необхідно купити 22 зірки першої величини. Гроші не проблема. Головне, щоб клуб став провідним в Європі», - сказав у 2008 році шейх Мансур.

З того моменту покупки футболістів за восьмизначні суми стали для «Городян» в порядку речей, а апогеєм діяльності клубу на трансферному ринку стало минуле літо, коли були куплені Ніколас Отаменді (у «Валенсії» за 44,6 млн євро), Рахім Стерлінг (у «Ліверпуля» за 62,5 млн євро) і забракований колись в «Челсі» Кевін де Брюйне (у «Вольфсбурга» за 74 мільйони євро).

В результаті у Пеллегріні зібрався воістину королівський склад. І один з найдорожчих в світі. Сумарна вартість гравців «МанСіті», за версією експертів transfermarkt.de, становить трохи більше 500 мільйонів євро (дорожче на цьому джерелі оцінюють тільки «Реал», «Барселону» і «Баварію»).

Оптимальне поєднання в атаці виглядає наступним чином: Агуеро на вістрі, під ним Давід Сільва, на флангах де Брюйне і Стерлінг (Рахім, до речі, з трьома голами є найкращим бомбардиром команди в поточному розіграші ЛЧ). Опорна зона - добре знайомі нам за виступами в Україні Фернандіньо і Туре, в обороні - ну, скажімо, Санья, Компані, Отаменді і Коларов. У воротах поза конкуренцією Харт. При цьому в запасі виявляється теж дуже солідна компанія - Навас, Мангаля, Боні, Фернандо, Демечеліс, Делфі...

Але це - коли всі в строю. Нині ж у Пеллегріні з кадрами серйозна проблема - одночасно вибули з ладу відразу кілька гравців: Навас, Мангаля, Боні... Як сказав сам тренер, зараз у нього в розпорядження є лише 13 повністю здорових гравців з основної обойми. А головна втрата - де Брюйне, який в 30-ти матчах нинішнього сезону забив 12 голів і зробив стільки ж гольових передач.

***

Лідер. Таким фактично на полі може виявитися майже будь-який гравець, а головною зіркою «МанСіті» вважається Серхіо Агуеро, який був куплений в 2011 році у «Атлетіко» за 40 млн євро (рекорд клубу на той момент). Невисокий, маневрений, технічний, з шикарним дриблінгом і ударом - аргентинець з першого ж матчу закохав у себе трибуни «Етіхада», забивши два голи у ворота «Суонсі» і віддавши ефектну гольову передачу в падінні через себе.

Агуеро - ключова фігура в атакуючих побудовах «Манчестер Сіті». 92 голи і три десятка асистів в 138 матчах Прем'єр-ліги - це дуже солідно. Не дивно, що Пеллегріні його дуже любить, називаючи свого улюбленця гравцем рівня Ліонеля Мессі і Кріштіану Роналду. І, мабуть, наставник не далекий від істини.

А ще Агуеро до недавнього минулого був зятем Дієго Марадони. З його дочкою Джанін він перебував у шлюбі протягом чотирьох років, у пари народився син Бенджамін, але в підсумку щось там не зрослося і на початку 2013 року Агуеро розлучився. Подейкували, хлопець закрутив роман з аргентинською співачкою Кариною Тейедой. За іншою версією, Серхіо втомився терпіти капризи і напади ревнощів дружини.

Але як би там не було, а Марадона, який не визнає півтонів, зненавидів зятя, якого ще недавно обожнював, наполегливо рекомендуючи хлопця в «Реал». Тепер в інтерв'ю він називає його виключно ганчіркою або слабаком. А рік тому Дієго навіть побився через Серхіо: справа була в барі - хтось із сусідньої компанії завів розмову про футбол і сказав щось там захоплене з приводу Агуеро, ну а Марадона не стримався, пустивши в хід кулаки.

undefined

***

Резюме. Жереб міг бути і більш суворим. Динамівцям, наприклад, не дісталася «Барселона» - і це вже добре. А з «Манчестер Сіті», хоча він і вважається фаворитом майбутньої дуелі, можна змагатися.

«Городяни», як правило, грають самі і дають грати суперникам. У «Манчестер Сіті» не все гладко в обороні, де багато що залежить від капітана Компані, який зовсім недавно повернувся в стрій після травми. Без де Брюйне і Боні, на рахунку якого в нинішньому розіграші Ліги чемпіонів два голи і чотири асисти (це при тому, що хлопець провів на полі 277 хвилин!). Менш ефективною представляється атака англійського віце-чемпіона, а коротка лава не дозволяє Пеллегріні варіювати гру. Та й, взагалі, зараз команда з Манчестера переживає спад, про що свідчать нестабільні результати в АПЛ (три перемоги, дві нічиї та дві поразки в 2016 році).

Втім, динамівцям не слід розраховувати, що суперник десь недопрацює або в чомусь дасть слабину. Розраховувати треба виключно на свою самовіддачу, концентрацію, характер, злагодженість... А це вже до Сергія Реброва.