Футболісти, які перемогли рак

Світовий футбол 20 Лютого, 17:29 1054
Футболісти, які перемогли рак | 19-27 Фото: Reuters
22 жовтня 2015 року радіо Каталонії озвучило сумну новину: у легендарного футболіста і тренера Йохана Кройфа виявлений рак легенів.

Через чотири місяці 68-річний голландець обнадіяв всіх, хто переживає за його здоров'я:

«Зараз я відчуваю, ніби веду в першому таймі з рахунком 2:0, але боротьба з раком ще не закінчена. Проте, я впевнений, що зрештою переможу».

«СЕ» зібрав дев'ять обнадійливих прикладів для ікони «Аякса» і «Барселони».

Ерік Абідаль

Игроки «Барселоны» провожают Эрика АБИДАЛЯ. Фото AFP

П'ять років тому у французького захисника «Барселони» виявили пухлину печінки. 17 березня 2011 року пухлина видалили, але ремісія тривала недовго: на початку 2012-го з'ясувалося, що Абідалю потрібна трансплантація печінки.

«Дані Алвес запропонував мені частину своєї печінки. Він зовсім не жартував, але я б ніколи не зміг прийняти цю пропозицію. У нього теж є сім'я і кар'єра», - зізнавався Ерік пізніше.

(Факт: в переможному фіналі Ліги чемпіонів 2011 року Абідаль провів на полі 80 хвилин, хоча з першої операції пройшов всього 71 день. Саме Ерік першим підняв Кубок чемпіонів після фінального свистка, коли «Барселона» обіграла «МЮ» - 3:1)

Абідалю знайшли донора і пересадили печінку, а лікарі припускали, що він завершить кар'єру. Однак француз повернувся на поле в складі «Барси» через 402 дні боротьби, потім перейшов в «Монако», а другу половину 2014 року провів у «Олімпіакосі», попрощавшись з футболом в Греції.

Франческо Ачербі

25 сентября 2013 года. Неаполи. «Наполи» - «Сассуоло» - 1:1. Франческо АЧЕРБИ (справа) ведет борьбу с Гораном ПАНДЕВЫМ. Фото AFP

Захисник «Сассуоло» вилікувався від раку яєчок двічі за рік. На початку 2013-го на медогляді виявилася тестикулярная пухлина. У липні її видалили, а в грудні тест на допінг показав надзвичайно високий рівень гормону - хвороба повернулася.

Франческо переніс курс хіміотерапії, і влітку 2014 го вже бігав на зборах італійського клубу, не обмежуючи себе в навантаженнях.

Брайан Лаудруп

Брайан ЛАУДРУП. Фото AFP

Прудконогий датський форвард завершив кар'єру в 2000-му році і став експертом одного з датських телеканалів. Про те, що у нього знайшли лімфому, Лаудруп заявив прямо в ефірі у вересні 2010-го.

«Звичайно ж, я вражений діагнозом. Знаю, що попереду мене чекає важка боротьба, з якої я вийду переможцем», - сказав Брайан.

Насправді, сутичка з лімфомою вийшла відносно короткою - вже через три місяці в організмі датчанина не було ніяких злоякісних клітин. Зараз Лаудруп володіє футбольною академією і насолоджується життям.

Брайан Робсон

Брайан РОБСОН. Фото AFP

В 2011-му колишній капітан «МЮ» служив послом «червоних дияволів» і одночасно тренував збірну Таїланду. До моменту звернення в місцевий госпіталь Робсон вже не міг нормально говорити - заважала ракова пухлина горла. Її видалили в лікарні Бангкока, а потім Робсон пройшов курси радіотерапії і повернувся до роботи. Правда, з Таїланду Брайан все ж поїхав - тепер він глобальний посол «МЮ».

Хонас Гутьєррес

24 мая 2015 года. Ньюкасл. «Ньюкасл» - «Вест Хэм» - 2:0. Один из голов Хонаса ГУТЬЕРРЕСА помог «сорокам» спастись от вылета. Фото AFP

Татуйований аргентинець не підозрював про свою хворобу до зіткнення в матчі «Арсеналу» і «Ньюкасла» в 2013 році. Тоді він відчув дискомфорт в області паху, звернувся до лікаря, і обстеження показало, що у Хонаса - рак яєчок. З невідомих причин, Гутьєррес боровся з хворобою самостійно, не кажучи нікому ні слова.

Терапія накладала відбиток на його форму, і він випав зі складу «сорок». Незабаром з'ясувалося, що рак поширився на інші частини тіла. Тоді Хонас рвонув в Аргентину і переніс там курс хіміотерапії. До листопада 2014 го він вилікувався від раку, повернувся в обойму «Ньюкасла», але пізніше був змушений піти в «Депортіво»: про те, що він не потрібен «сорокам», гравця сповістили по телефону.

Зараз Хонас живе в Іспанії і судиться з «Ньюкаслом». За своє лікування Гутьєррес платив за рахунок власних коштів, хоча ці гроші повинен був виділити клуб. Сума позову Хонаса - два мільйони фунтів.

Джон Хартсон

Джон ХАРТСОН празднует очередной успех «Селтика». Фото REUTERS

Ледве попрощавшись з футболом, валлієць зіткнувся з раком яєчок, що поширюється на легені й мозок. У 2009 році новинні агентства повідомляли про те, що Хартсон в критичному стані, проте брутальний хавбек видерся, мужньо пережив декілька операцій. У квітні 2010-го Джон заявив, що рак переможений остаточно.

Хосе Франсіско Моліна

Хосе Франсиско МОЛИНА. Фото REUTERS

Ще одна людина, що вилікувала рак яєчок. Хвороба прогресувала досить довго, але голкіпер «Депортіво» не надавав значення сильним болям і грав на уколах. Після звістки про невтішний діагноз Моліна відразу ж поїхав на операцію і провів в реабілітаційному центрі два місяці. Надалі Хосе ретельніше стежив за здоров'ям і завершив кар'єру в 37 років.

Херман Бургос

Помощник Диего Симеоне в «Атлетико» Херман БУРГОС «прославился» своей эмоциональностью на тренерском мостике. Фото AFP

Нинішній асистент Дієго Сімеоне теж переміг онкологічне захворювання, причому навіть не відриваючись від футболу. У 2003-му Бургос захищав ворота «Атлетіко», але на одному з медоглядів лікарі знайшли у нього рак нирки.

«Коли мені повідомили, що я хворий на рак, я сказав: «Давайте зробимо операцію в понеділок - у нас же гра у вихідні», - згадував Херман.

На прес-конференцію з нагоди власного одужання цей сміливий чоловік прийшов в майці з написами Gracias ( «Дякуємо»).

Стілян Петров

Стилян ПЕТРОВ во время прохождения курса химеотерапии в 2013 году. Фото REUTERS

«Ще тиждень тому я міг безтурботно пити каву в якому-небудь ресторанчику в Лондоні, і раптом за одну мить все змінилося», - говорив гравець «Астон Вілли» в 2012-му, коли у нього діагностували гострий лейкоз (рак крові).

У процесі терапії Стілян сильно погладшав, але не здався і вижив. Після тріумфу над раком Петров навіть повернувся на поле, але ненадовго. Зараз він асистує Ремі Гарду в «Астон Віллі» (не дуже успішно) і приїжджає в якості запрошеної зірки на молодіжні турніри в рідній Болгарії.