Без новачків краще. Аналіз матчу «Волинь» – «Динамо»

Динамо Київ 11 Листопада, 15:37 2796
Без новачків краще. Аналіз матчу «Волинь» – «Динамо» | 19-27
Аналіз кращого матчу "Динамо" в цьому сезоні

Роман Сиволап. 1927.kiev.ua

Перед грою. Після перемоги над «Шахтарем» лучани були сповнені рішучості повторити подвиг десятирічної давнини, коли вдалося здобути перемоги поспіль над обома грандами українського футболу. Тим більше, що цього року обидві зустрічі відбувалися в Луцьку. Волиняни сподівалися використати фактор свого поля не в переносному, а прямому сенсі. Осіння погода та особливості підготовки газону стадіону «Авангард» до гри (через тренування на ньому) повинні були нівелювати перевагу киян в індивідуальній майстерності та швидкості.

Тим паче, динамівці у четвер грали виїзний матч Ліги Європи на штучному газоні й не мали достатньо часу для відновлення. Саме проблеми після штучного газону не дозволили взяти участь у матчі Мігелю Велозу. Крім того, кияни через перебір жовтих карток не могли задіяти в цій грі Александара Драговича.

У лучан пропускав матч через аналогічну причину капітан команди Сергій Сімінін. Через травми не могли взяти участі у грі найтехнічніші гравці «Волині» – Бабатунде і Рамон Лопес.

Склади. Порівняно з матчем Ліги Європи проти «Туна», у складі «Динамо» з’явилося шість нових гравців. Віда замінив Драго, Макаренко знову зайняв місце лівого захисника, пару опорних склали Вукоєвич – Аруна, на позиції центрального атакуючого півзахисника вийшов грати Роман Безус, замість знавця французької нецензурної лексики Мбокані грав Браун Ідейє. Олег Блохін, окрім Макаренка, не використав жодного літнього новачка.

У лучан місце правого захисника несподівано зайняв Ерік Матуку, що до цього зіграв лише в п’яти матчах в основі. Пару опорних склали Скоба і Матей. Ураховуючи вподобання Кварцяного, поява на цій позиції «тендітного» 20-річного румунського півзахисника викликає здивування. Мабуть, дійсно погано у Кварца з кадрами, якщо він змушений використовувати таких неформатних опорників. Для підняття настрою пропоную переглянути тактичну настанову Кварцяного Флорентіну Матею.

На флангах півзахисту розташувалися вихованець академії «Динамо» Дмитро Нємчанінов і новий кумир луцьких уболівальників 20-річний Редван Мемешев.

«Волинь»: Неділько, Матуку, Масло, Шиков, Шиш, Скоба, Матей, Мемешев, Нємчанінов, Ерік, Шумахер

Формації та тактичні плани на гру. Обидва тренери використовують формацію 4-2-3-1. Ідея Кварцяного була проста: зіграти у вертикальний футбол без середини поля на навмисно зіпсованому газоні. Але виявилося, що кияни змогли продемонструвати швидкісний комбінаційний футбол навіть на такому городі. Динамівці вдало пресингували, розігрували комбінації в один дотик. Загалом показали, мабуть, найкращу гру в нинішній першості. Після перерви Віталій Кварцяний узагалі замінив центрального півзахисника Еріка Бікфалві на форварда Козьбана, і «Волинь» перейшла на схему 4-4-2. Що в першому таймі, що в другому в лучан були великі розриви між лінією захисту й атакуючими гравцями. Це давало змогу киянам вільно почуватися під час проведення контратак. Відкрита схема гри «Волині» виявилася зручною для «Динамо». Скоба і Матей не встигали перекривати зони, флангові півзахисники Мемешев і Нємчанінов постійно залишали захисників віч-на-віч із Ярмоленком і Гусєвим.

До того ж у киян несподівано запрацював пресинг. Стільки відборів і перехоплень на чужій половині поля динамівцям не вдавалося зробити, мабуть, у жодному матчі цієї першості. Компактності лучанам явно не вистачало. Ігрова схема «Волині» перетворилася на 4-2-4. Гра пішла на зустрічних курсах. Чим не забарилися скористатися швидкі гравці «Динамо».

Без новачків, але з грою. Чи не вперше в сезоні вболівальники «Динамо» побачили настільки злагоджену комбінаційну гру у виконанні своїх улюбленців. Прекрасні матчі провели Ярмоленко, Гусєв, Ідейє, Безус. І це при тому, що жоден «зірковий» літній новачок на полі з перших хвилин не з’явився. Виявилося, що Ідейє, Безус, Гусєв можуть діяти значно ефективніше за Мбокані, Беланду, Ленса. Крім того, Віда може бути надійнішим за Драговича. Мабуть, у цьому йому допомагає нова зачіска.

У діях киян з’явилася думка, в атакуючих маневрах почали брати участь групи гравців «Динамо». У киян виходили багатоходові комбінації, гра в один дотик. Звісно, необхідно робити поправку на те, що волиняни надали занадто багато свободи гравцям «Динамо». Але продемонструвати такий рівень колективних взаємодій на такому полі – дорогого варте.

Таємна зброя Блохіна. Атакувальний квартет «Динамо» в цьому матчі показав гру високого класу. Гусєв, Ярмоленко, Безус, Ідейє відзначилися високим рівнем взаємодії. Таке враження, що Блохін потайки награвав цей склад атакувальної ланки довгий час і саме лучанам не пощастило першими відчути на собі цю зброю. А якщо серйозно, то ротація може приносити позитивні результати. Безус і Браун скористалися своїм шансом довести претензії на основний склад. Наведу в таблиці деякі статистичні показники гравців атаки «Динамо».

 

Голи

Гольові передачі

Гострі передачі (точні)

Дриблінг (вдалий)

Удари (точні)

Олег Гусєв

0

2

3 (3)

3 (2)

4 (1)

Андрій Ярмоленко

2

0

2 (1)

4 (3)

4 (4)

Роман Безус

1

0

1 (0)

5 (4)

5 (4)

Браун Ідейє

1

1

4 (3)

7 (6)

4 (2)

Кращий гравець – Олег Гусєв. Кандидатів на звання кращого гравця цього матчу достатньо. Це і чудовий останнім часом Андрій Ярмоленко, і Браун Ідейє, що нарешті нагадав про свій талант. Але мій вибір – Олег Гусєв. Олег Анатолійович узяв участь у всіх голах команди. Самотужки створив важливий третій гол. Навіть нереалізований пенальті не зміг зіпсувати враження від гри ветерана «Динамо». У цій зустрічі Гусєв проявив себе справжнім диригентом атак динамівців: тричі після його передач гравці «Динамо» опинялися віч-на-віч із воротарем господарів і всі три епізоди завершувалися взяттям воріт. Напередодні матчів зі збірною Франції така форма досвідченого півзахисника не може не тішити.

Comeback Брауна. Після приходу в команду Дьємерсі Мбокані форвард збірної Нігерії засів у запас. За перше коло чемпіонату Браун відзначився лише один раз: удар Ідейє приніс перемогу в матчі з «Карпатами». Було помітно, що Браун утратив упевненість у своїх силах. У зустрічі з «Волинню» ми знову побачили колишнього Ідейє – нападника, здатного створювати загрозу воротам суперників: гол плюс пас у цьому матчі. Нігерієць не боявся брати гру на себе: шість вдалих обводок – кращий показник в обох складах. Сумний погляд Мбокані видає, що Дьємерсі дуже жалкує через свою безвідповідальну поведінку в зустрічі з «Туном». Тепер за місце в складі доведеться поборотися серйозно.

Ярмоленко йде на рекорд. Андрій забив у ворота «Волині» 13-й і 14-й м’ячі у футболці «Динамо» в цьому сезоні. Рекорд результативності Ярмоленко за клуб в одному сезоні дорівнює 15 м’ячів і був установлений у 2010-2011 роках. Враховуючи форму лідера «Динамо», немає сумнівів, що рекорд буде перевершено найближчим часом. Можна констатувати, що Андрій перетворився на зрілого гравця, здатного демонструвати стабільність протягом довгих відрізків турнірної дистанції. Якщо Ярмоленко продовжить прогресувати подібними темпами, запрошення до кращих клубів континенту не забаряться. Хоча Андрію необхідно ще виграти титули з «Динамо».

Надійний захист. Окрім моменту коли Нємчанінов відправив м’яч у ворота Шовковського (чергова позиційна помилка Даніло Сілви) у футболістів «Волині» не було можливостей відзначитись. Захисники «Динамо», як завжди, виграли більшість єдиноборств. Крім цього практично не помилялися позиційно. Хоча футболісти «Волині» не тільки очікували помилок, намагалися тиснути на захисників на киян. Але далекосяжних висновків з приводу гри захисту робити зарано, необхідний більш майстерний суперник.

Висновки. Стара і вже трохи позабута гвардія не підвела Блохіна. Кияни зіграли кращий матч у сезоні. Ані жахливе поле, ані непорозуміння у вигляді нереалізованого пенальті чи «божевільного» м’яча Нємчанінова не вплинули на динамівців. Кияни вдало пресингували, проводили швидкі атаки, комбінували, забили чотири м’ячі після вдалих колективних дій. Був це одиничний спалах чи «Динамо» зможе стабільно демонструвати такий футбол – покаже час. Рівень гри футболістів, що вважалися запасними, змусив Блохіна задуматися над статусом «зіркових» новачків киян. У найближчий час я б не став гарантувати більшості з них появу в основному складі «Динамо» з перших хвилин.

Лучани створити другу поспіль сенсацію не змогли. Можливо у підопічних Кварцяного було б більше шансів, якби «Волинь» зіграла у більш закритий футбол. Але за сміливість спасибі. Без Кварцяного наш футбол став би бідніше.

Головний тренер киян Олег Блохін не став приховувати свого задоволення від гри команди. Здається, футболісти змогли приємно здивувати свого наставника. Чи буде продовження?