Герой футбольного дня. Роберто Мартінес / Андрій Ярмоленко

Динамо Київ 16 Березня, 09:42 766
Герой футбольного дня. Роберто Мартінес / Андрій Ярмоленко | 19-27
Тренер «Евертона» на матчі «Манчестер Сіті» - «Динамо» переглядав Андрія Ярмоленка.

Вчорашній матч 1/8-ї фіналу Ліги чемпіонів між «Манчестер Сіті» та «Динамо» відвідав головний тренер «Евертона» Роберто Мартінес. Українські ЗМІ швидко «розкусили» секрет даного візиту: Мартінес наживо переглядав лідера «Динамо» Андрія Ярмоленка, на якого, як відомо, «Евертон» полює вже досить давно. Власне, були розмови про те, що наставник «ірисок» приглядається ще й до лідера київського захисту Євгена Хачеріді, але цю інформацію не підтверджує англійська преса. Журналіст видання Liverpool Echo зазначив, що Мартінес прийшов на стадіон в першу чергу заради Андрія Ярмоленка.

Реакція спеціаліста на гру вінгера київського «Динамо» та збірної України наразі невідома. Відомо лише, що вчорашній матч став не найкращою візитівкою для Ярмоленка. Більше авторитету за підсумком поєдинку заробив собі саме Євген Хачеріді, адже в захисті, на відміну від атаки, кияни зіграли доволі якісно.

Власне, поправку варто робити на те, що «Манчестер Сіті» свідомо не пропонував «динамівцям» якихось складних завдань в обороні. Прагматичний Мануель Пеллегріні вирішив зіграти без найменшого ризику, відштовхуючись від результату першої зустрічі. І це абсолютно логічно. Господарями ситуації були саме англійці, тож їхнє право – віддати можливість зіграти першим номером «динамівцям». Киянам вдавалося контролювати м'яч і тримати у безпеці власні ворота (за винятком, мабуть, 10-15 хвилин другого тайму), але ж першочергово підопічні Реброва мусили атакувати. З цим і виникали найбільші проблеми. Відтак, мабуть, найкраще ситуацію характеризують жарти англійських журналістів (на кшталт «Динамо» взагалі знає, що третього поєдинку не буде?»), якими вибухнули вчора вночі соціальні мережі.

Сергій Ребров, на відміну від свого візаві, про результат першого поєдинку забув. Принаймі, абсолютно за всіма законами футбольної логіки напрошувався агресивний, різкий характер гри «Динамо», натомість кияни продемонстрували футбол, який демонстрували в домашній грі з «Челсі» та в першому таймі виїзного поєдинку проти «синіх». Сергій Ребров боявся великими силами йти вперед. «Динамівці» сконцентрувалися на тому, аби здобути гідний результат конкретної гри, не думаючи про загальний результат двоматчевого протистояння. Власне, це підтверджується й словами Сергія Сидорчука: «Ми не думали про те, аби забити три м'ячі». Хоча в даній ситуації слова зайві.

«Манчестер Сіті» зіграв доволі слабкий матч. Критикували англійські журналісти не лише «Динамо», але й команду Мануеля Пеллегріні. «Динамівці» обрали цілком слушну тактику з контролем м'яча та високим пресингом, позбавляючи технічного, але не монолітного суперника простору. Далі ситуація вимагала від «Динамо» агресії в атаці, але вирішального кроку на зустріч своєму щастю кияни так і не зробили.

Можливо, варто робити акцент на тому, що Сергій Ребров зіграв так, як дозволяли йому це зробити кадрові ресурси. Агресія в атаці в першу чергу повинна була йти від центрального нападника, а Лукаш Теодорчик, натомість, продемонстрував свою абсолютну неспроможність продуктивно працювати на такому рівні. Не надто змінив ситуацію й перевід на місце центрального форварда Андрія Ярмоленка, хоча ця модель виглядала явно кращою, аніж модель з поляком на вістрі атаки.

Це була саме та гра, в якій важлива роль належала особистостям, лідерам колективів. І якщо Яя Туре в «Манчестер Сіті» покладені на нього надії, ризикнемо зауважити, виправдав (згадаємо, скільки сольних проходів здійснив івуарієць; як вчасно для господарів він притримував м'яча, збиваючи темп суперника), то Андрій Ярмоленко українських вболівальників розчарував. Так, гра була важкою, і лідера «Динамо» постійно тримали під наглядом захисники МС, але можливості витиснути максимум з ситуації Андрія це не позбавило. Передача на хід Гармашу в першому таймі в недодачу: віддай Андрій сильніше - і Денис виходив би один на один з Хартом. Удар з-під захисника в другому таймі: пробий трохи в кут - і не факт, що голкіпер впорався б із завданням. Навісна передача Віди наприкінці зустрічі: вийди на м'яч трохи раніше - і шанси акцентовано пробити були б високі. Саме в таких моментах проявляються лідерські якості. Саме в таких матчах можна себе «продати».

Подейкують, що це був останній єврокубковий матч Ярмоленка у футболці «Динамо». Протягом 5-6-ти місяців, які залишаються до старту наступної лігочемпіонівської кампанії, в спортивному житті Андрія можуть відбутися суттєві зміни. А можуть і не відбутися… Не в останню чергу вектор кар'єри Ярмоленка визначатиметься висновками, які вчора зробив для себе Роберто Мартінес.