Трансферна сага Прем’єр-ліги. Міцні середняки та лідери

Футбол України 21 Березня, 14:34 1210
Трансферна сага Прем’єр-ліги. Міцні середняки та лідери | 19-27
1927.kiev.ua підводить підсумки зимового трансферного вікна в українській Прем’єр-лізі.

Продовжуємо наш аналіз із 7-ої команди поточної першості – львівських «Карпат».

Читайте також: Трансферна сага Прем’єр-ліги. Середняки і аутсайдери.

7 місце: «Карпати» Львів

Головний тренер: Володимир Беззуб’як

Президент: Петро Димінський

Стадіон: «Арена Львів»

Топ-підсилення: Гегам Кадимян (з «Олімпіка»)

Топ-втрата: -

Львівські «Карпати» нарешті провели хоч якусь трансферну політику! І тут мова не про «трансфери» гравців з U-19 чи U-21 в основу клубу, а підписання кваліфікованих і досвідчених виконавців на дійсно проблемні позиції. Так, головним чином у «Карпат» в останні сезони страждала лінія нападу, де безрезультатно пробувалися і Тарас Пучковський, і Михайло Сергійчук, і навіть Ігор Худоб’як, котрому довелося змінити своє ігрове амплуа. Проте тепер «леви» підсилили якраз ті позиції, котрі дійсно страждали від недостачі потрібних гравців.

Універсальний гравець атаки Гегам Кадимян готовий стати кращим бомбардиром «Карпат»!

Львів’яни підписали центрального захисника Євгена Непляха, а також трьох форвардів: аргентинця з українським корінням Густаво Бланко Лещука з «Ассиріски» (повернувся на свою історичну батьківщину вже у ролі гравця), універсала атаки Гегама Кадимяна, котрий може зіграти як на флангах, так і в центрі нападу (з «Олімпіка») та нігерійського центрфорварда Габріеля Окечукву.

Взимку «Карпати» обійшлися без втрат (хіба що колектив залишив уже екс-тренер Ігор Йовічевіч, котрий якраз і склав кістяк нинішньої команди).

6 місце: ФК «Олександрія»

Головний тренер: Володимир Шаран

Президент: Сергій Кузьменко

Стадіон: «Ніка»

Топ-підсилення: Денис Дедечко (з «Астани»)

Топ-втрата: Артем Сухоцький (в «Зорю»)

Підходом «Олександрії» до «справи» можна тільки захоплюватися: команда з Кіровоградщини ще в позаминулому сезоні завоювала підвищення в класі з Першої ліги, проте відмовилась від еліти, мотивуючи такий крок неготовністю команди грати у найвищому дивізіоні України. І цей крок виявився виправданим: уже в наступному чемпіонаті олександрійці впевнено виграли золоті нагороди Першої ліги уже награним та бойовим складом і вдало влилися у Прем’єр-лігу не в статусі «хлопчиків для биття» і як «команда-ліфт», а як міцний середняк чемпіонату України. Взимку команда підсилила найбільш проблемні позиції, щоб продовжувати боротися за високі щаблі турнірної таблиці.

Стали гравцями «Олександрії» захисники Богдан Бичков (МФК «Миколаїв» та Юрій Путраш («Сталь» Дз), півзахисник Денис Дедечко («Астана» Казахстан) і форварди Станіслав Куліш («Металіст») та Адерінсола Есеола («Десна»).

Денис Дедечко покликаний укріпити центральний плацдарм «Олександрії»

Більше не одягнуть футболку «Олександрії» (принаймні в цьому сезоні) захисник Артем Сухоцький («Зоря»), півзахисник Антон Голенков («Торпедо-БелАЗ») та форварди Руслан Степанюк («Олімпік») і Юрій Коломоєць («Ворскла»).

Чудове підсилення лівого флангу захисту! В центрі фото - новачок луганчан Артем Сухоцький, який прийшов із «Олександрії», зліва - гендиректор Сергій Рафаїлов, справа - головний тренер «Зорі» Юрій Вернидуб

5 місце: «Ворскла» Полтава

Головний тренер: Василь Сачко

Президент: Костянтин Жеваго

Стадіон: «Ворскла»

Топ-підсилення: Юрій Коломоєць (з «Олександрії»)

Топ-втрата: Санжар Турсунов (в «Умм-Салаль», Катар)

Дещо за схожим принципом, як і «Олександрія», діяла «Ворскла». Ні, ворскляни не вилітали і не підвищувалися в класі, як команда Шарана, а практично в кожному сезоні займають місця в лідируючому пелотоні і є зараз тією силою, котра в змозі нав’язати жорстку боротьбу лідерам УПЛ. Ми говоримо саме про схожий принцип у підсиленні кадрового потенціалу гравцями на проблемні позиції.

Так, контракти з «Ворсклою» підписали півзахисники Олексій Довгий («Металіст»), Павло Ребенок («Торпедо-БелАЗ») та форварди Дмитро Хльобас («Динамо» Київ, оренда) і Юрій Коломоєць (ФК «Олександрія»).

Форвард Юрій Коломоєць - найкращий зимовий трансфер ворсклян. Тепер лінія атаки «Ворскли» укомплектована на 100%!

Залишили Полтаву захисник Євген Ткачук (перейшов в «Зорю»), півзахисник Санжар Турсунов («Умм-Салаль», Катар) та форварди Олег Міщенко («Амкар») і Ахмед Янузі.

Напевно, чемпіонат в екзотичному Катарі дійсно «потужніший», ніж український. На фото - радісний Санжар Турсунов із керівниками клубу «Умм-Салаль».

4 місце: «Дніпро» Дніпропетровськ

Головний тренер: Мирон Маркевич

Президент: Ігор Коломойський

Стадіон: «Дніпро-Арена»

Топ-підсилення: Володимир Адамюк (із «Сталі» Дз)

Топ-втрата: Денис Бойко (у «Бешикташ»)

Після фантастичного минулого сезону у цьому чемпіонаті «Дніпро» переживає страшну кризу – топові гравці покинули команду, підсилити колектив доводиться власними резервами або віковими гравцями та ще й фінансове становище «дніпрян» таке, що й ворогу не побажаєш...

Вдалося підсилитися «Дніпру» захисником Володимиром Адамюком («Сталь» Дз) та досвідченим півзахисником Сергієм Назаренком (так, Назік вернувся додому!), котрий останнім часом захищав кольори харківського «Металіста». Також повернулися із оренд півзахисники Сандро Кобахідзе, Сергій Політило та форвард Євген Бохашвілі (всі – «Волинь» Луцьк).

Від електрика до гравця топ-команди Прем’єр-ліги - за декілька років! Володимир Адамюк підсилив захисні редути «Дніпра».

Покинули Дніпропетровськ голкіпер Денис Бойко («Бешикташ»), півзахисники Майкл Бабатунде («Раджа Касабланка», Марокко), Даніло («Антальяспор»), Валерій Федорчук («Динамо» Київ). Відзначимо, що форвард Євген Бохашвілі після повернення до лав «Дніпра» одразу ж відправився набиратися ігрової практики в першоліговий «Нафтовик-Укрнафту».

Денис Бойко поки що не став «своїм» у «Бешикташі»

… А ось якщо до цього списку додати ще й літні втрати «дніпрян», стане ще сумніше…

3 місце: «Зоря» Луганськ

Головний тренер: Юрій Вернидуб

Президент: Євген Геллер

Стадіон: «Славутич Арена»

Топ-підсилення: Євген Ткачук (з «Ворскли»)

Топ-втрата: Андрій Пилявський (в «Рубін»)

Для «Зорі» цей сезон може стати найуспішнішим в історії луганського клубу. На даний момент команда Вернидуба йде на третій позиції і точно не збирається програвати боротьбу за бронзові нагороди чемпіонату прямим конкурентам. Для успішного виконання такого завдання «Зоря» непогано попрацювала взимку не тільки на зборах, а й на трансферному ринку.

Тепер за «Зорю» будуть виступати захисники Артем Сухоцький (ФК «Олександрія»), Євген Ткачук («Ворскла»), Рафаель Форстер («Гойяс», Бразилія) та форварди Деніс Еммануель Бонавентуре, Пауліньо («Корінтіанс») і Денис Безбородько («Шахтар», оренда). Повернулися з оренд голкіпер Олексій Шевченко та форвард Ярослав Квасов.

Місія у Євгена Ткачука у «Зорі» - якісно замінити Андрія Пилявського

Покинули колектив голкіпери Кршеван Сантіні («Еносіс», Кіпр), Андрій Полтавцев («Гурія», Грузія, оренда), захисник Андрій Пилявський («Рубін»), півзахисник Руслан Малиновський («Генк», Бельгія, оренда) та форвард Віталій Квашук («Торпедо-БелАЗ»).

Андрій Пилявський став одноклубником Марко Девіча. Цікаво, чи побачимо ми цей дует у збірній України?..

2 місце: «Шахтар» Донецьк

Головний тренер: Мірча Луческу

Президент: Ринат Ахметов

Стадіон: «Арена Львів»

Топ-підсилення: -

Топ-втрата: Алекс Тейшейра (в «Цзянсу Сунін», Китай)

Донецький «Шахтар» ось уже декілька сезонів робить ставку на власні резерви і молодих українців, що не може не викликати радісних емоцій у любителів українського футболу. Таким чином, в одному із найсильніших клубів України і Східної Європи виступатиме більше українських футболістів, котрі будуть отримувати стабільну ігрову практику не тільки в Прем’єр-лізі, а й у єврокубках. Але, звичайно, на такі міри керівництво «Шахтаря» йде не через власні переконання, а через горезвісні проблеми, говорити про які вже у тисячний раз сенсу немає ніякого.

Взимку донеччани для основної команди не підписали нікого. На трансферному ринку «Шахтар» провів переговори тільки по півзахисникам Олегу Данченку («Чорноморець») та Івану Петряку («Зоря»), котрі уже влітку поповнять ряди «гірників».

А ось вихідних трансферів було у «Шахтаря» більше. Так, за рекордні 50 мільйонів євро був проданий у китайський «Цзянсу Сунін» бразильський плеймейкер «оранжево-чорних» Алекс Тейшейра. Також покинули донецький клуб в якості оренди півзахисники Алан Патрік («Фламенго»), В’ячеслав Чурко («Академія Пушкаша», Угорщина), форварди Сергій Гринь («Іллічівець»), Владислав Кулач («Ескішехірспор», Туреччина), Денис Безбородько («Зоря»), Артур Загорулько («Іллічівець»).

Алекс Тейшейра перейшов за рекордні 50 мільйонів євро у китайський «Цзянсу Сунін»!

1 місце: «ДИНАМО» КИЇВ

Головний тренер: Сергій Ребров

Президент: Ігор Суркіс

Стадіон: НСК «Олімпійський»

Топ-підсилення: Олександр Яковенко (з «Фіорентини»)

Топ-втрата: Артем Кравець (оренда в «Штутгарт»)

Чемпіон України для вдалої боротьби на три фронти (чемпіонат, Кубок та Ліга чемпіонів) просто повинен був взимку підсилити склад кваліфікованими гравцями на найбільш проблемні позиції, на які інколи немає кого за потреби випустити на поле. Головний тренер «Динамо» Сергій Ребров не відступився від своєї головної філософії (довіра українським гравцям і побудова складу переважно з вітчизняних гравців), тому «біло-сині» підписали тільки трьох нових виконавців, двоє серед яких – українці, а ще один – перспективний білорус. Також ряд гравців повернувся із оренд з інших клубів. На зимових зборах «Динамо» тренерський штаб навіть дав можливість деяким з футболістів проявити себе і отримати шанси закріпитися у першій команді.

Отже, взимку київське «Динамо» підписало опорного півзахисника Микиту Корзуна (із мінського «Динамо»), центрального хавбека Валерія Федорчука, котрий провів фантастичний сезон у дніпропетровському «Дніпрі», та вінгера Олександра Яковенка, який прийшов із «Фіорентини». З оренд повернулися і залишилися в команді голкіпер Артур Рудько («Говерла») та форвард Артем Бєсєдін («Металіст»).

Новачок «Динамо» Олександр Яковенко взяв собі легендарну «сімку»

Залишили стан киян захисник В’ячеслав Лухтанов, півзахисник Ніко Кранчар («Нью-Йорк Космос», МЛС) та форвард Марко Рубен («Росаріо Сентраль»).

На правах оренди в інші клуби відправилися захисники Андрій Цуріков (грецький «Левадіакос), Сергій Люлька («Слован», Чехія), півзахисники Ігор Харатін («Металіст»), Юнес Беланда («Шальке») та нападники Дмитро Хльобас («Ворскла»), Андрес Ескобар («Мільонаріос»), Олексій Хобленко («Чорноморець»), Артем Кравець («Штутгарт»).

Артем Кравець тепер забиває за німецький «Штутгарт»!

Андрій Бабенчук