Нуль голів та одне видалення. Як динамівці провалили Євро-2016

Динамо Київ 26 Червня, 21:56 1209
Нуль голів та одне видалення. Як динамівці провалили Євро-2016 | 19-27
Усього на Євро-2016 поїхали сім представників київського «Динамо», а вчора останній із них припинив виступ на стадії 1/8 фіналу турніру. Підбиваємо невтішні підсумки гри наших футболістів у Франції.

У списку 23-х гравців, яких обрав для участі у чемпіонаті Європи Михайло Фоменко, опинилося всього п’ятеро динамівців. Для порівняння – до заявки «синьо-жовтих» на домашнє Євро-2012 увійшли дев’ять футболістів «Динамо», а на чемпіонат світу 2006 року – вісім.

Ігнорування тренерським штабом збірної Олега Гусєва вже обговорювалося експертами, журналістами та вболівальниками безліч разів, тож повертатися до цього питання не будемо. Але й серед викликаних до національної команди динамівців один з’їздив до Франції туристом – це Сергій Рибалка, якому не було надано жодної хвилини ігрового часу.

Не набагато більше шансів проявити себе отримав Денис Гармаш, котрий зіграв на турнірі менше 20 хвилин, замінивши Сергія Сидорчука наприкінці поєдинку з Північною Ірландією (0:2). При цьому час, який на полі проводив Сидорчук, зменшувався від матчу до матчу. У першому поєдинку з Німеччиною (0:2) хавбек зіграв усі 90 хвилин, у згаданій зустрічі з британцями заробив попередження на 65-й хвилині та був знятий з гри. А матч із Польщею (0:1) вже провів на лаві запасних.

Єдиними з динамівців, хто відіграв на Євро-2016 «від свистка до свистка», є Євген Хачеріді та Андрій Ярмоленко. Вони можуть записати собі в актив три матчі без замін, але складно забути, що більше в актив українській збірній записувати нічого…

Що стосується динамівських легіонерів, то їх на Євро було двоє – Александар Драгович та Домагой Віда. Гра австрійця та хорвата запам’яталася більш яскравими моментами, проте своїм командам вони швидше зашкодили, ніж допомогли.

Домагой Віда відіграв у складі збірної Хорватії три повних матчі (з Туреччиною, Чехією та усі 120 хвилин із Португалією). Анте Чачич залишив захисника на лаві запасних лише в поєдинку з Іспанією (тоді «картаті» і без Віди сенсаційно впоралися з діючими чемпіонами – 2:1 – та вийшли до плей-офф з першого місця в групі). Але в зіграних поєдинках Домагой відверто підводив свою збірну. У матчі з Чехією на останній хвилині він зіграв рукою у своїй штрафній та привіз пенальті, після якого суперники зрівняли рахунок (2:2).

А у вчорашній зустрічі 1/8 фіналу Віда не реалізував кілька гольових моментів та ненадійно відіграв у додатковий час, втративши опіку над Роналду, що дозволило піренейцям забити єдиний гол (добивання Куарежми на 117-й хвилині) та пройти далі.

Виступ Александара Драговича виявився ще більше сумбурним. У першому ж поєдинку з Угорщиною (0:2) Драгович покинув поле на 66-й хвилині, отримавши другу жовту картку за фол в атаці. При цьому арбітр відмінив забитий австрійцями гол.

Дискваліфікація завадила захисникові зіграти проти Португалії (0:0), а прагнення реабілітуватися в зустрічі з Ісландією зіграло з Алексом злий жарт. На 37-й хвилині він зголосився виконувати пенальті, проте влучив у штангу. Австрія у підсумку програла з рахунком 2:1 та покинула Євро після групового етапу, набравши всього одне очко.

Відомо, що збірники отримали від тренерського штабу «Динамо» десять днів відпустки та приєднаються до команди у другій частині австрійського збору – 2 липня. Тож бажаємо їм за цей час відновитися не лише фізично, а й, у першу чергу, психологічно, та розпочати підготовку до нового сезону з бажанням загладити перед вболівальниками свої помилки на Євро-2016.