Суперкубок України у цифрах

Динамо Київ 20 Липня, 11:19 1624
Суперкубок України у цифрах | 19-27
Суперкубок України проводиться з 2004 року і розігрувався вже 13 разів. Не дивно, але його завойовували лише дві команди: «Шахтар» - 7разів, а київське «Динамо» - 6.

Цього року вже тринадцятий раз проходив матч за Суперкубок України. Вперше з 2011 його підняли над головою футболісти київського «Динамо». Тим самим вони перервали гегемонію донецького «Шахтаря», який перемагав у першому матчі сезону 4 роки поспіль. Причому два останні рази - саме у матчах зі своїм найпринциповішим суперником на внутрішній арені.

Як і минулого року, матч за Суперкубок приймала Одеса. І сценарій гри дещо нагадував минулорічний. У першому таймі рівна гра, і рахунок той самий – 0:0. Але більше моментів виникало саме у донеччан, які і забили першими. Проте, вже у другому таймі. Але цього разу не з 11-метрової позначки наприкінці матчу, як минулого року, а з гри. Після помилки Олександра Шовковського, який невдало вибив м’яч.

Варто зазначити, що «Динамо» забило у ворота «Шахтаря» з гри вперше за 5 матчів. Якщо бути точнішими – останній раз Домагой Віда забивав донецькому клубу в жовтні 2014 року. А в Одесі кияни не забивали «Шахтарю» вже 9 років. На це було декілька причин: проведення матчів за Суперкубок в інших містах, неучасть киян у цьому матчі (2013 рік), програш у 2015 з «сухим» рахунком.

Якщо ж взяти до уваги статистику саме цих двох команд у матчах за перший трофей в сезоні, то їх було 9, з них: 5 перемог у киян і 4 - у «Шахтаря». При цьому лише 3 матчі завершувалися в основний час – 2 «вікторії» за «Динамо» та одна, у минулому році, за донеччанами.

В Одесі київський клуб виграв 4 поєдинки у «Шахтаря» з 6. З них 3 - у серії післяматчевих пенальті. Донецький клуб, у свою чергу, виграв 2 матчі – один в основний час, один по пенальті. Цікаво, що це була перша перемога «гірників» у Суперкубку України (2005 рік).

До речі, перший тайм більш результативний, ніж другий. Команди-учасниці Суперкубка забивали у першому таймі всього 20 голів. Зате у другому всього 16.

Усього за наймолодший трофей України боролось 6 команд за 13 років. Що цікаво, 10 разів його вигравав чемпіон України («Динамо» - 4, «Шахтар» - 6 разів), переможець національного Кубка – 5 разів («Динамо» - 2 рази, «Шахтар» - 3), а фіналіст – 4 рази («Динамо» - 1, «Шахтар» - 3).

Цікавим моментом є те, що переможець Суперкубка вигравав сезон, що стартував, 5 разів («Динамо» - 1, «Шахтар» - 4), національний Кубок – 5 разів («Динамо» - 2, «Шахтар» - 3), а фіналістом ставав 4 рази («Динамо» - 1, «Шахтар» - 3).

«Чорноморець» та донецький «Металург» брали участь у Суперкубку як фіналісти Кубка України. А «Таврія» з «Ворсклою» - як переможці (2009 – полтавчани виграли національний Кубок, а «таврійці» у 2010).

Що стосується першого туру нового чемпіонату, то переможець перемагав у ньому 8 разів («Динамо» - 2, «Шахтар» - 6). Програвали обидві команди по одному разу. А ось внічию грало тільки «Динамо» - двічі.

Найкращими голеадорами вважаються: Луїс Адріано, Фред, Олександр Гладкий та Артем Мілевський – по 3 м’ячі. І якщо Фред наздогнав вже колишню «трійцю» найкращих бомбардирів, то Гладкий мав можливість покращити свій показник та вийти у лідери цієї «гонки». Але Сергій Ребров вирішив не випускати колишнього «гірника» на поле.

Цьогорічний Суперкубок в Одесі став найменшим за кількістю глядачів на стадіоні. В усі роки проведення цього змагання у «Північній Пальмірі», на стадіоні були присутні більше 30 тисяч глядачів, якщо вірити офіційній статистиці. Цього разу лише 26 тисяч спостерігало за тріумфом команди Реброва.

Глядацький рекорд належить, хто б сумнівався – Одесі. У 2005 році українське «ель-класико» дивилося з трибун 34 400 глядачів. Найменше глядачів було в Одесі, у 2010 році, коли «Шахтар» не залишив жодних шансів сімферопольській «Таврії» - всього 10 500. Знову ж таки, якщо вірити офіційній статистиці.

Рік Переможець Фіналіст Рахунок після 1го тайму Рахунок після 2го тайму Підсумковий рахунок Місце проведення
2004 «Динамо» «Шахтар» 1:0 1:1 1:1 (пен. 6:5) Одеса
2005 «Шахтар» «Динамо» 1:1 1:1 1:1 (пен.4:3) Одеса
2006 «Динамо» «Шахтар» 1:0 2:0 2:0 Одеса
2007 «Динамо» «Шахтар» 2:1 2:2 2:2 (пен. 4:2) Одеса
2008 «Шахтар» «Динамо» 1:1 1:1 1:1 (пен. 5:3) Полтава
2009 «Динамо» «Ворскла 0:0 0:0 0:0 (пен. 4:2) Суми
2010 «Шахтар» «Таврія» 2:1 7:1 7:1 Запоріжжя
2011 «Динамо» «Шахтар» 2:1 3:1 3:1 Полтава