Ліга Парі-Матч. Підсумки 1-го туру

Футбол України 26 Липня, 09:19 529
Ліга Парі-Матч. Підсумки 1-го туру | 19-27
Сотий матч Сергія Сидорчука, безпрограшна серія «Динамо» вдома, а також багато інших статистичних даних першого туру.

Стартові поєдинки нового сезону подарували високу результативність і відсутність будь-яких компромісів.

Господарі-гості. На початку сезону нічиїх не зафіксовано. Вдома команди здобули 5 перемог, у гостях – одну.

Великі перемоги. Одразу 5 поєдинків завершились з перевагою на чиюсь користь з різницею у 3 або більше м’ячів. Вдома «Шахтар» обіграв «Зірку» (4:1), «Динамо» - «Олександрію» (5:1), «Дніпро» впорався із «Волинню» (5:0), а «Зоря» була сильнішою за «Олімпік» (3:0). Точно з таким же рахунком «Карпати» вдало завершили матч проти «Сталі», але зробили це на полі опонента. Тож у господарів 4 «великі» перемоги, у гостей – одна.

Вольові перемоги. Випадків, коли одна сторона спочатку програє, а зрештою святкує успіх, поки що не зафіксовано.

Голи. У турі забито 23 м’ячі, з яких у активі господарів – 18, тоді як у гостей тільки 5. Середня результативність – 3,83 взяття воріт за гру. Це рекорд стартових турів за усі 26 чемпіонатів. Досі найбільше у середньому забили у липні 2000 року, коли у 7-ми зустрічах м’ячі влітали у сітку 26 разів (по 3,71).

Перший тайм – другий тайм. Краще реалізовували моменти голеадори до перерви – 13 разів (10 м’ячів від господарів, 3 – від гостей), після відпочинку відповідні показники – 10 (8-2).

Автоголи. Першим невдахою турніру, який зрізав м’яч у власні ворота, став представник «Зірки» Максим Ковальов - він таким чином допоміг «Шахтарю» встановити підсумковий результат у Львові.

Дублі та хет-трики. Сезон розпочався з одного хет-трику та 2-х гольових «дублів». Тричі засмутив суперників з «Олександрії» Джуніор Мораєс («Динамо»), а двічі це робили Густаво Бланко-Лещук («Карпати»), зустрічаючись зі «Сталлю», а також Денис Баланюк («Дніпро») у грі проти «Волині».

Попередження. Арбітри діставали з кишень жовту картку 31 раз (15 таких покарань понесли господарі, 16 – гості). У середньому «гірчичників» на гру прийшлось по 5,17.

Вилучення. Стартували футболісти і рефері без червоних карток.

Пенальті. Єдиний 11-метровий у звітному турі пробивав Джуніор Мораєс – його «Динамо» вдома зустрічалось з «Олександрією». Бразилець з «позначки» досягнув цілі.

Глядачі. Після літнього відпочинку 6 ігор зібрали на трибунах 24 158 любителів футболу (у середньому по 4 026). Найбільш популярним став поєдинок «Динамо» з «Олександрією» - 10 139 відвідувачів.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− Загальна безпрограшна серія «Дніпра» налічує 9 ігор, вдома – 5.
− «Динамо» здобуло 8-у перемогу поспіль у рідних стінах. При цьому кияни перервали вдома «суху» серію у захисті, яка тривала 449 хвилин (до речі, з 2015 року). Принагідно зазначимо, що «Олександрія» вперше забила на полі динамівців (у 5-й зустрічі).
− «Шахтар» забиває суперникам у 21-му поєдинку поспіль.
− «Зоря» припинила домашню безвиграшну серію з 3-х ігор, а також вперше вдома не пропустила після 4-х зустрічей.
− «Ворскла» у Полтаві не дозволяє забити «Чорноморцю» протягом 351-ї хвилини.
− Одесити востаннє пропускали більше одного м’яча саме від «Ворскли», але у попередній грі з нею.
− З урахуванням завершення попереднього свого сезону в еліті (2003/04), «Зірка» має 6-матчеву програшну серію.
− «Олімпік» 6 разів поспіль не виграє. На полі «Зорі» донеччани поступились у всіх 3-х зустрічах з «великими» рахунками – у сумі 1:12.
− «Сталь» на власному полі не виграє 4 матчі поспіль, не забиває 270 хвилин.
− «Олександрія» вперше після повернення до Прем’єр-ліги пропустила 5 м’ячів. Востаннє команда на подібному рівні мала аналогічний показник у захисті 14 квітня 2012 р. («Олександрія» - «Дніпро» - 1:5).
− І «Волинь» попередній випадок з поразкою у 5 м’ячів також мала проти «Дніпра» (як і зараз): «Дніпро» - «Волинь» - 5:0 (1 березня 2015 р.)
– «Карпати» перервали 6-матчеву безвиграшну гостьову серію. При цьому львів’яни 3 голи не відправляли господарям після 21 вересня 2014 р. («Металіст» - «Карпати» - 3:3), а не перемагали на чужих полях з «великим» рахунком після 4 травня 2014 року («Дніпро» - «Карпати» - 1:4).

Ювілеї:
− «Дніпро» перейшов у чемпіонатах України рубіж у 1100 м’ячів. Ювілейним став 4-й гол у ворота «Волині» (автор – Юрій Вакулко).
− «Зірка» забила 50-й гостьовий гол на найвищому вітчизняному рівні. Ним відзначився Артем Сітало.
− Перший пропущений м’яч «Олександрією» від «Динамо» став для команди 100-м на полях суперників за час виступів в українській еліті. Провів його Джуніор Мораєс.
− «Олімпік» у чемпіонатах України всього пропустив 102 рази. До круглої позначки справу довів першим у матчі м’ячем «Зорі» Денніс Бонавентуре.
− Сергій Сидорчук («Динамо») та Андрій Гітченко («Олександрія») зіграли по 100 поєдинків у Прем’єр-лізі.