Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів третього туру Ліги Парі-Матч

Футбол України 8 Серпня, 12:32 744
Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів третього туру Ліги Парі-Матч | 19-27
Підсумки роботи арбітрів в матчах третього туру чемпіонату України.

Слушно зауважив експерт, екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар: з кожним туром кількість матчів з результативними помилками арбітрів збільшується. В першому турі претензії були лише до одного судді; в другому – до двох; а в третьому – маємо три поєдинки, в яких судді наламали дров.

Матчі, про які в контексті суддівських рішень говорити нічого, це «Динамо» – «Дніпро», «Олімпік» – «Зірка» і «Шахтар» – «Олександрія». Свою роботу Юрій Вакс, Дмитро Кутаков та Сергій Березка (відповідно) виконали добре. Далі же – аналіз спірних суддівських рішень в інших трьох поєдинках.

«Зоря» – «Чорноморець» 4:0

Головний арбітр – Олександр Іванов (Донецька область)

81-а хвилина. Вже за рахунку 4:0 на користь луганців Олег Данченко пройшов лівим флангом і виконав простріл в напрямку до штрафного майданчика суперника. В підкаті постелився Дмитро Гречишкін, і м'ячу рух перекрила піднята догори рука півзахисника. Арбітр не зреагував на момент.

Мирослав Ступар. Матч нічого складного для арбітра не представляв, але момент на 81-й хвилині псує картину для Олександра Іванова. Олег Данченко пройшов лівим флангом, прострілив, а Гречишкін виставив догори руку і в лежачому положенні зіграв рукою в м'яч. Це – одинадцятиметровий удар. Звісно, на загальний результат поєдинку цей епізод не мав впливу, але це не знімає відповідальності з арбітра. Він повинен був призначати одинадцятиметровий.

«Сталь» – «Волинь» 1:0

Головний арбітр – Олександр Головков (Луганська область)

38-а хвилина. Після подачі кутового Стаменковіч виграв м'яча на «другому поверсі», скинувши його ближче до воріт Кичака. Сфера влучила в притиснуту до корпусу руку Міхи, відлетіла до Еммерсона, потім транзитом через Комваліуса опинилася в Сергія Вороніна, який з близької відстані й переправив м'яча до воріт. Але арбітр гол скасував, зафіксувавши офсайд у нападника «Сталі».

Мирослав Ступар. Гол, який забив Сергій Воронін, - чистий. Офсайду там не було, оскільки на дальній стійці затримався Владислав Шаповал. Асистент Дашко, очевидно, випустив з поля зору позицію Шаповала і не помітив, що той залишав у грі опонента. А головний суддя довірився асистентові.

Тут можна зрозуміти тренера «Сталі» Еріка ван дер Меєра, який хоч і намагається бути толерантним до арбітрів, але деколи просто втрачає терпіння. Добре хоч те, що «Сталь» виграла, і ця помилка не вплинула на підсумковий розподіл сил.

81-а хвилина. Бой Деул обігрався на правому фланзі з партнером, отримав передачу до штрафного майданчика «Волині» і намагався проскочити з м'ячем повз Олега Герасим'юка. Але півзахисник «Волині» завалив опонента на газон, притримавши того за шию. Свисток арбітра промовчав.

Мирослав Ступар. Олег Герасим'юк рукою завалив Деула на газон. Примітно, що Олександр Головков з усмішкою зреагував на епізод, мовляв, яке пенальті, - немає пенальті. А пенальті насправді був, і «Сталь» мала б чудовий шанс покращити власну різницю забитих – пропущених. Але арбітр тут перемудрив.

88-а хвилина. За фол проти Каленчука Артем Шабанов отримав другу жовту карточку і достроково залишив поле.

Мирослав Ступар. Вилучення Шабанова – справедливе. Артем зірвав дуже перспективну атаку Каленчука, за що отримав друге попередження. А перша жовта була показана Артемові в середині другого тайму за фол проти того ж Каленчука.

«Ворскла» – «Карпати» 1:1

Головний арбітр – Анатолій Абдула (Харків)

Мирослав Ступар. Анатолій Абдула в цілому – хороший арбітр, але проблеми в штрафному майданчику час від часу в нього виникають. Анатолій втрачає концентрацію. Зокрема, відзначимо момент з Бланко-Лещуком після прострілу зліва незадовго до голу львів'ян. Андрій Пилявський не в боротьбі збив Лещука, бо Лещук був на корпус попереду захисника. Тому тут доводиться говорити про відвертий фол. Але момент не був простим для Абдули, бо Абдула бачив лише його завершальну фазу. Увага арбітра була прикованою до Костевича, який рухався паралельним курсом і Анатолій банально не зміг швидко перемкнути свою увагу на інших футболістів. Але це не знімає відповідальності за результативну помилку.

77-а хвилина. Після вкидання ауту пішла передача Пердути до штрафного майданчика «Карпат». Львів'яни відбилися, пішов удар другим темпом. В момент цього удару Коломоєць перебував в офсайді. М'яч в підсумку до воріт не долетів, а долетів саме до Коломойця, який влучно пробив з розвороту. Арбітри гол зарахували.

Мирослав Ступар. Кричуща помилка. В штрафному майданчику «Карпат» зав'язалася метушня, в результаті того, що комусь з полтавчан не вдався удар, м'яч опинився у Ребенка на одинадцятиметровій позначці, пішов удар, але вийшла передача на Коломойця. Суть в тому, що перед тим, - в момент удару по м'ячу, який в підсумку став передачею на Ребенка, - Коломоєць був в офсайді. Вже потім нападник вийшов з положення «поза грою», але гол зараховувати не можна було.

Для Абдули це був надто складний момент, тому він слушно прислухався до асистента. Проблема в тому, що не розібрався Андрій Литвин.