25 найвидатніших подій в історії футболу незалежної України

Футбол України 24 Серпня, 10:08 1358
25 найвидатніших подій в історії футболу незалежної України | 19-27
Пропонуємо добірку подій, які змінили весь український футбол.

1. Створення Федерації футболу України. Для входження у світове футбольне співтовариство молодій державі, яка тільки-но здобула Незалежність, потрібна була національна федерація. Свій початок ФФУ бере з 13 грудня 1991-го. Першим президентом став Віктор Банніков, який пропрацював на цій посаді до 1996 року.


2. Дебютний матч національної збірної України. 29 квітня 1992 року на стадіоні «Авангард» в Ужгороді новостворена команда поступилася у товариському матчі збірній Угорщини - 1:3. Перший в історії «синьо-жовтий» гол забив Іван Гецко.


3. Перший сезон чемпіонату України. Він був перехідним і тривав лише півроку. У Вищій лізі зіграло 20 клубів, розподілених на дві підгрупи по 10 команд. Чемпіоном України сенсаційно стала сімферопольська «Таврія», яка у фінальному матчі обіграла «Динамо» (1:0).


4. «Динамо» вперше зіграло у груповому турнірі Ліги чемпіонів. Пройшовши у кваліфікаційному раунді данський «Сількеборг» (0:0, 3:1), кияни потрапили у квартет В, де їх суперниками стали ПСЖ, «Баварія» та московський «Спартак». Саме над росіянами була здобута єдина і дуже епічна вольова перемога - 3:2.


5. Повернення Лобановського. У січні 1997-го ВВЛ приїхав до Києва із Кувейту, де очолював місцеву національну збірну, і підписав угоду із «Динамо». Вже восени того ж року чемпіони України сенсаційно розгромили «Барселону» (3:0 і 4:0), вийшовши в 1/4 фіналу ЛЧ.


6. Півфінал Ліги чемпіонів. В кінці 90-их київське «Динамо» було по-справжньому народною командою. Командою, здатною обігравати «Арсенал», перемагати «Реал» і громити «Барселону». Командою, яка не знала авторитетів, диктувала моду в футболі і дивувала всю Європу. І саме тому колективу Валерія Лобановського належить поки що найвище досягнення українських команд в найпрестижнішому клубному турнірі - півфінал Ліги чемпіонів. До сих пір дуже шкода, що та команда не змогла завоювати Кубок чемпіонів - адже вона того заслуговувала. Але, тим не менш, вона завоювала наші серця і увійшла в історію... Назавжди.


7. Трансфер Шевченка у «Мілан». У травні 1999 року форвард «Динамо» підписав контракт із «россонері». Сума трансферу склала 25 мільйонів доларів.

vk.com/ukrainian_football

8. Перше чемпіонство «Шахтаря». У сезоні 2001/02 «гірникам» вдалося на одне очко випередити «Динамо». До «золота» команду привів італійський тренер Невіо Скала. Беззаперечне домінування «Динамо» в українському футболі закінчилося.

vk.com/ukrainian_football

9. Шевченко приніс «Мілану» Кубок чемпіонів. У фіналі ЛЧ 2002/03 зійшлися дві італійські команди - «Мілан» та «Ювентус». Нульова нічия протрималася до серії пенальті, де вирішальний удар на користь «россонері» виконав Андрій Шевченко.


10. Луческу очолив «Шахтар». Румунський спеціаліст поставив свій підпис під угодою 18 травня 2004-го і працював із «гірниками» до 21 травня 2016-го. Це абсолютна золота епоха донецького клубу: 8 чемпіонських титулів, 6 Кубків України, 7 Суперкубків, а також Кубок УЄФА-2009.


11. «Золотий м'яч» Шеви. До моменту, коли наш Андрій отримав Золотий м'яч, ми начебто звикли до його успіхів... Все-таки Шевченко ставав кращим бомбардиром чемпіонату Італії, вигравав Скудетто і Лігу чемпіонів - так що його перемога в голосуванні від France Football не повинна була нікого особливо здивувати. Проте, його успіх сприйняли як всеукраїнський - адже до Шеви тільки двоє наших співвітчизників отримали звання кращого гравця Європи. Тепер таких троє - Бєланов, Блохін, Шевченко.

vk.com/ukrainian_football

12. Україна їде на Мундіаль. Коли Олег Блохін став тренером збірної України, він пообіцяв вивести збірну на мундіаль з першого місця відбіркової групи. Хто б міг подумати, що він не просто вийде на чемпіонат світу разом зі збірною, але і доведе її до чвертьфіналу?! Той результат досі здається справжнім дивом, втіленням усіх мрій і головним досягненням нашої головної команди, про який ми будемо розповідати своїм дітям і онукам. Ми це бачили. Ми це прожили.

vk.com/ukrainian_football

13. Фурор на чемпіонаті світу. У Німеччині збірна України зуміла з першої спроби дійти аж до чвертьфіналу, де склала зброю перед Італією. Перед тим були обіграні Саудівська Аравія, Туніс та Швейцарія.


14. Феноменальний рекорд Шовковського. Олександр Шовковський - не просто автор унікального рекорду як єдиний воротар, який не пропустив жодного м'яча в серії одинадцятиметрових на мундіалі, а й справжнісінький герой збірної України. Адже саме СаШо власними руками вивів нашу збірну до чвертьфіналу чемпіонату світу! Так, до цього наші хлопці вистояли нульову нічию проти швейцарців, але історичний успіх був здобутий саме завдяки майстерності Шовковського. Істинний приклад холоднокровності і футбольного героїзму, якому варто повчитися!

vk.com/ukrainian_football

15. Отримали Євро-2012. 18 квітня 2007-го на сесії УЄФА у Кардіффі були оголошені результати фінального голосування за право приймати на своїй території чемпіонат Європи. Спільна заявка України та Польщі залишила позаду Італію, Хорватію - Угорщину, Грецію та Туреччину.

vk.com/ukrainian_football

16. «Шахтар» здобув Кубок УЄФА-2009. У 2009-му році вперше в історії незалежної України наша команда завоювала єврокубок. Під керівництвом Мірчі Луческу «Шахтар» продемонстрував, що наші клуби здатні не просто перебувати в числі топ-команд, а ставати кращими на континенті. Крім того, «гірники» закохали всю Європу в свій яскравий, іскрометний, атакуючий футбол. Успішна команда з неповторним стилем і чемпіонськими амбіціями - таким же «Шахтар» залишається і донині, продовжуючи щорічно добувати славу для України на міжнародній арені.

vk.com/ukrainian_football

17. Відкриття «Донбас Арени». 29 серпня 2009-го усі свої ворота відчинив новенький колізей «Шахтаря», будівництво якого обійшлося у 400 мільйонів доларів. П'ятизіркова арена вміщує понад 52 тисячі глядачів і приймала матчі Євро-2012. Зараз перебуває на окупованій території.

vk.com/ukrainian_football

18. Євро-2012. Складно переоцінити значення ЄВРО-2012 в історії нашої країни. Це був потужний об'єднуючий фактор для українського народу. Свято, яке назавжди залишився в нашій пам'яті і серцях. Подія, яка дала нашій країні оновлену інфраструктуру, а також відкрила Україну всьому світу. Гостинність нашого народу і красу нашої країни оцінили вболівальники з усієї Європи - Україна стала популярним туристичним напрямком.

vk.com/ukrainian_football

19. Історичні голи Шевченка. У матчі Євро-2012 зі Швецією Шева оформив «дубль», принісши першу і поки єдину перемогу в нашій історії на континентальному форумі. Ці голи стали останніми в кар'єрі Шевченка-гравця.

vk.com/ukrainian_football

20. Варшавський фінал «Дніпра». Мабуть, кожен український уболівальник погодиться з тим, що тріумфальний і сенсаційний хід «Дніпра» по Лізі Європи в 2015-му році був важливий не тільки з футбольної точки зору. Перемоги «дніпрян» стали тим об'єднуючим фактором і джерелом радості для українців, яким довелося сповна випити чашу горя. Але «Дніпро» зумів надихнути кожного з нас і подарувати надію на світле майбутнє. І ніхто не зможе дорікнути команді Маркевича за поразку в фіналі - адже в наших серцях вони все одно залишилися переможцями.

vk.com/ukrainian_football

21. Коноплянка перейшов у «Севілью». Після програного фіналу лідер «Дніпра» пристав на запрошення «Білої Андалусії». Сума відступних склала 40 мільйонів євро.

vk.com/ukrainian_football

22. Мирон Маркевич - серед найкращих. За підсумками 2015-го головний тренер «Дніпра» увійшов до топ-10 провідних клубних керманичів планети за версією IFFHS. Українець комфортно розташувався у компанії Луїса Енріке, Пепа Гвардіоли, Дієго Сімеоне...

vk.com/ukrainian_football

23. Шахтар - фіналіст Юнацької Ліги УЄФА. У сезоні 2014/2015 вперше з'явилося змагання під назвою Юнацька Ліга УЄФА. Вперше в ній взяв участь український клуб, «Шахтар» - і відразу ж дійшов до фіналу! Вся Європа побачила, наскільки перспективні та обдаровані футболісти ростуть в нашій країні, а юні «гірники» черговий раз довели, що талант у поєднанні з завзятістю здатний підкорити будь-яку вершину.

vk.com/ukrainian_football


24. Віктор Скрипник - перший український тренер у топ-чемпіонаті. Віктор Скрипник - перший український тренер, який прийняв на себе керівництво командою з чемпіонатів топ-п'ятірки. Віктор Євгенович провів у «Вердері» 8 років (спочатку - як гравець, потім - як тренер), перш ніж отримав посаду рульового в першій команді «бременців». Поки що український наставник справляється з усіма завданнями, які стоять перед ним в німецькому клубі, і є надія, що попереду у нього ще багато перемог в Бундеслізі. Удачі, Вікторе!

vk.com/ukrainian_football

25. Реанімація для збірної України. Після повного провалу на Євро-2016 у ФФУ вдалися до безпрецедентного кроку. Призначивши головним тренером Андрія Шевченка, на допомогу йому підтягнули численну команду професіоналів - Рауля Ріанчо, Мауро Тассотті, Андреа Малдеру, Мирона Маркевича, Євгена Краснікова. І це ще, кажуть, не все. Тепер збірна України просто-таки зобов'язана заграти.

vk.com/ukrainian_football