Італійський досвід «Динамо» або Згадати все

Динамо Київ 13 Вересня, 08:12 945
Італійський досвід «Динамо» або Згадати все | 19-27
Вже сьогодні київське «Динамо» стартує у цьогорічному сезоні Ліги чемпіонів. Наша група доволі рівна, немає явного фавориту, кожна з команд може поборотись за вихід до 1/8 фіналу.

Кияни вже не один раз – а точніше 16 разів – зустрічались з італійськими клубами. Наразі статистика не надто втішна. Дві перемоги, 4 нічиї і 10 поразок. Надневпевнено грає наша команда з італійцями. Можливо - це стереоптип. Але вони створенні задля того, щоб їх руйнували, рано чи пізно. Чому сьогоднішній вечір не може стати саме таким?

А поки до стартового свистка ще залишається більше 10 годин, пропонуємо вам пригадати усі поєдинки нашого клубу проти італійців.

«Динамо» - «Ювентус»

Київське «Динамо» перетиналось з туринським клубом у єврокубках двічі. Перше побачення цих команд прийшлося на 1998 рік. Тоді, в 1/4 фіналу Ліги чемпіонів, команда Лобановського завдяки голу Гусіна здобула нічию (наприкінці матчу Стара Синьйора зрівняла рахунок. Гол забив Індзагі).

У матчі-відповіді, який проходив на вщерть заповненому НСК «Олімпійський» (тоді – «Республіканський), туринці розгромили киян – 1:4. Саме той матч і став кінцем виступів для капітана «Динамо» Юрія Калітвінцева, якого Валерій Лобановський звинуватив у поразці команди.

Вдруге команди зустрілись усезоні 2002/2003, на стадії групового етапу. Після смерті Метра команду очолив Олексій Михайличенко, який також не зміг перемогти «Ювентус». Нищівна поразка на виїзді – 5:0.

Вдома київський клуб намагався реабілітуватись перед власними вболівальниками. Після першого тайму оптимістичні 0:0 та невикористані можливості для взяття воріт. Другий тайм показав, що індивідуальний та командний клас італійців не дозволив це зробити – 1:2.

Dinamo Kiev - Juventus 1-2 (13.11... dm_5274f91088bcf

«Динамо» - «Лаціо»

У 1999 році ім’я «Динамо» Київ гриміло на всю Європу. Чудовий сезон 98/99, наднебезпечні Шевченко та Ребров, «команда-зірка» Лобановського здолали не одного топ-суперника. Проте «лаціале» зовсім не були хлопчиками для биття. Та й кияни продали Шевченка у «Мілан», команда увійшла у стадію перетворення, почав будуватись новий колектив, при цьому залишався старий «кістяк». Однак, перший матч у Римі продемонстрував, що від «нового» «Динамо» чекати фантастичного результату, як торік, не варто. Так, кияни відкрили першими рахунок, на 68-й хвилині нинішній головний тренер «біло-синіх» Сергій Ребров реалізував пенальті. Проте вже на 72-й хвилині Салас встановив остаточний рахунок матчу – 2:1.

У матчі-відповіді, через 2 місяці, римляни не змогли пробити Шовковського, проте, не зважаючи на це, привезли до Італії 3 очки. На 18-й хвилині матчу Мамедов зрізав м’яч у свої ворота – 0:1.

«Динамо» - «Рома»

Найбільш вдале протистояння киян з італійськими клубами. Перша зустріч цих команд сталась у 2004 році. Тоді, на «Олімпійському» стадіоні в Римі неймовірний гол Гавранчича вивів «Динамо» вперед, але під час того, як команди йшли на перерву, вболівальники «Роми» розбили монетою голову головному судді матчі. Як наслідок – технічна поразка римлян – 3:0.

Вдома київський клуб продемонстрував, що його претензії на 1/8 Ліги чемпіонів не є пустими у «групі смерті». Після авто голу Делласа, Максим Шацьких встановив остаточний рахунок матчу – 2:0. На жаль, тоді «Динамо» не вистачило всього лише одного балу для того аби вийти у весняну частину ЛЧ.

Найбільш провальний сезон столичного клубу у Лізі чемпіонів за часів Незалежності припав на сезон 07/08. Саме у тому сезоні і відбулось друге побачення з римлянами. На виїзді сухі 2:0, без шансів на будь-які позитивні імпульси.

Вдома ж, київські динамівці змогли забити «Ромі» 1 гол. Загалом, у тому розіграші Ліги чемпіонів таких влучних пострілів «назбиралось» аж 4. Провал…

«Динамо» - «Інтер» Мілан

Перша зустріч команд відбулась у далекому 2003 році. Тоді, на стадії групового етапу, підопічні Олексія Михайличенка зберігали прийнятний для себе результат до кінця поєдинку, але на 90-й хвилині Крістіан Війєрі зумів вирвати перемогу для «Інтернаціонале» - 2:1.

В останній ігровий день групової стадії ЛЧ 03/04 і «Інтеру», і «Динамо» потрібна була лише перемога задля того, аби продовжити свої виступи у найпрестижнішому європейському турнірі. Проте команди почали забивати лише у другому таймі. Першими забили гості, але на 80-й хвилині Діого Рінкон зміг зрівняти рахунок – 1:1.

Вдруге футбольна доля звела цих суперників у 2009 році, у «групі смерті» - «Барселона», «Інтер», «Динамо», «Рубін». Усі команди – чемпіони своїх країн. Фантастичний матч на «Джузепе Меацца», видовищний гол Михалика, помилка Богуша, розконцентрація у другому таймі. Все це привело до того, що київське «Динамо» привезло у Київ лише 1 очко, хоча могло і повинно було вигравати у того «Інтера» Жозе Моурінью – 2:2.

Київський матч, напевно, запам’ятався багатьом фанатам киян як той, коли перемогу можна була випустити зі своїх рук лише завдяки власним зусиллям. Так, в принципі, і сталось. Гол Шевченка у середині першого тайму залишався єдиним у матчі до 86-ї хвилини. Дієго Міліто зрівняв рахунок, а через 3 хвилини, після «пожежі» у карному майданчику київського «Динамо» після штрафного удару, Уеслі Снайдер знайшов шпарину і проштовхнув м’яч у ворота Станіслава Богуша – 1:2. Той розіграш Ліги чемпіонів команда Моурінью виграла.

«Динамо» - «Фіорентина»

Востаннє київське «Динамо» перетиналось з італійськими клубами весною 2015 року. Після гучної перемоги над «Евертоном» - 5:2, кияни, на папері, майже нічим не поступались «фіалкам». Проте, як показав перший матч, це не так. На гол Ленса італійці змогли відповісти влучним пострілом Бабакара на останніх секундах гри. Як наслідок, 1:1 (Ленс, 36 - Бабакар, 90+2) і розуміння того, що «Динамо» явно поступається «Фіорентині» на футбольному полі майже в усіх компонентах.

Матч-відповідь підтвердив ці здогадки. У той вечір у Флоренції була одна команда, і це явно не чемпіон України. Перебуваючи під постійним пресингом, повністю проваливши гру за всіма параметрами, не зумівши практично нічого показати в атаці, «Динамо» вибуло з Ліги Європи – 2:0.

«Динамо» - «Наполі»

До сьогоднішнього дня кияни жодного разу не зустрічались із неопалітанцями. Так, їх «били» дніпряни. Причому, в 1/2 фіналу Ліги Європи. Команда Бенітеса значно відрізняється від команди Саррі. Про це зауважував і головний тренер «Динамо» Сергій Ребров на своїй передматчевій прес-конференції. Лідер команди, безумовно – Марек Гамшик. Так, саме той Гамшик, який зі збірною Словаччини переграв на НСК «Олімпійський» збірну України під час відбору до ЧЄ-2016.

Зараз це вже історія. І дуже хочеться, щоб сьогодні ввечері Марек не зумів відібрати жодного балу у київського «Динамо», а його «Наполі» повернувся на Батьківщину ні з чим.