Історія і факти: «Динамо» Київ - «Бенфіка»

Динамо Київ 11 Жовтня, 20:42 623
Історія і факти: «Динамо» Київ - «Бенфіка» | 19-27
«Динамо» і «Бенфіка» взяли в двох стартових турах Ліги чемпіонів УЄФА лише по очку, а тому з особливими надіями підходять до очної зустрічі в Києві.

Заробивши в двох стартових турах по одному очку, київське «Динамо» і «Бенфіка» зроблять все, щоб здобути перемогу і повернутися в число реальних претендентів на вихід з групи В.

Якщо в Києві буде зафіксовано нічию, а «Наполі» в паралельній зустрічі обіграє «Бешикташ», італійці стануть першим в історії клубом, який забезпечив собі путівку в плей-офф вже після трьох турів.

Попередні зустрічі

• «Динамо» і «Бенфіка» колись уже зустрічалися. На груповому етапі Кубка чемпіонів-1991/92 кияни вдома обіграли суперника - 1:0. У гостей на заміну вийшов 19-річний Руй Кошта.
  • 27 листопада 1991 роки команді зіграли в таких складах:
  • «Динамо»: Кутепов, Лужний, Цвейба, Алексаненков, Шматоваленко, Ковалець, В. Мороз, Заєць, Саленко, Ю. Мороз, Шаран (Беца 77).

«Бенфіка»: Барруш, Кульков, Мадейра, Бенту, Велозу (Кошта 65), Терн, Панейра, Шварц, Агуаш, Ісайяс (Пашеку 75), Юран.

• Єдиний гол у команди Віктора Колотова забив Олег Саленко. Підопічні Свена-Йорана Ерікссона взяли переконливий реванш у матчі-відповіді - 5:0. По дублю оформили Бріту і Сергій Юран.
  • Історія протистояння

«Динамо» Київ

• Чемпіони України почали свій 16-й груповий етап Ліги чемпіонів УЄФА не кращим чином. Пропустивши два м'ячі від Аркадіуша Міліка в першому таймі стартового матчу, кияни поступилися «Наполі» з рахунком 1: 2. Після перерви поле з двома жовтими картками покинув Сергій Сидорчук.
  • Віктор Циганков забив свій перший гол в Лізі чемпіонів через три хвилини після того, як вдруге вийшов на поле в єврокубках. М'яч 18-річного гравця приніс «Динамо» нічию у виїзній зустрічі з «Бешикташем» - 1:1.
  • Перед початком минулого сезону в активі киян було всього чотири перемоги в 31 попередньому матчі групового етапу. Остання кампанія принесла їм відразу три перемоги і перший вихід в 1/8 фіналу з сезону 1999/00.
  • У минулому сезоні «Динамо» зустрічалося з «Порту» на груповій стадії. Домашній для киян поєдинок закінчився з рахунком 2:2 (голи на рахунку Олега Гусєва та Віталія Буяльського), а на виїзді «Динамо» було сильніше - 2:0 (відзначилися Андрій Ярмоленко та Дерліс Гонсалес).
  • «Динамо» виграло шість, провело внічию чотири і поступилося в восьми з 18 матчів проти португальських команд (В3 Н3 П3 на своєму полі).

• «Бенфіка»

• «Орли» втратили очки в першому турі з вини свого ж гравця. Виступаючий в оренді за «Бешикташ» Таліска приніс гостям нічию в Лісабоні - 1:1.
  • У другому турі оборона «Бенфіки» виявилася не в силах стримати блискучий напад «Наполі», якому вдалося довести рахунок до 4:0 до 58-й хвилині. У кінцівці лісабонці пішли від розгромної поразки, забивши два м'ячі.
  • «Бенфіка» виграла два з п'яти матчів на виїзді в останній єврокубковій кампанії, перемігши «Атлетіко» (2:1 у другому турі групового етапу) і «Зеніт» (2:1 в 1/8 фіналу). Команда також добилася нічиєї проти «Астани» і поступилася «Баварії» в чвертьфіналі (0:1 на виїзді, 2:2 вдома).
  • «Бенфіка» має успішний досвід виїздів в Україні. У чвертьфіналі Кубка європейських чемпіонів-+1989 / 90 португальці розгромили в гостях «Дніпро» (3:0) і домоглися перемоги за сумою двох зустрічей з рахунком 4:0.
  • На груповому етапі Ліги чемпіонів-2007/08 вони обіграли «Шахтар» (2:1), а в цілому домоглися в дев'яти матчах п'яти перемог при чотирьох поразках.

• Зв'язки між гравцями і тренерами

• Захисник «Динамо» Антунеш був в дитинстві вболівальником «Бенфіки». Вихованець «Фреамунде» двічі приходив в «Пасуш» і виступав за «Лейшоеш». З «Бенфікою» Антунеш провів два матчі, поступившись в сезоні 2006/07 з «Пасуш» (1:3) і в сезоні 2009/10 з «Лейшоеш» (0:4).
  • Дерліс Гонсалес грав в сезоні 2012/13 за юнацьку команду «Бенфіки» (до 19 років).
  • Жуніор Мораес дебютував в 2007 році «Сантосі», замінивши Жонаса.
  • Грали разом: Елізеу і Антунеш ( «Малага», 2012-14), Андреас Самаріс і Антунеш ( «Паніоніос», 2011/12)
  • Партнери по збірній: Елізеу, Рафа Сілва, Андре Алмейда, Пицци і Антунеш (Португалія)