Футбольна математика. Звіт 11-го туру ЛПМ

Футбол України 21 Жовтня, 13:27 1011
Футбольна математика. Звіт 11-го туру ЛПМ | 19-27
За день до старту другого кола першої частини чемпіонату України MatchDay завдяки платформі Wyscout у цифрах розбирає 11-й тур Прем’єр-ліги. «Дриблер» Кулач, фарт «Чорноморця» та «залізний» Ротань. Все це — у порівнянні УПЛ з бразильською Серією А.

«Карпати» — «Дніпро» — 1:1

У 11-му турі УПЛ забито 12 голів, у середньому — два за матч. У 31-му турі бразильської Серії А було зіграно 11 матчів, забито 24 голів, що в середньому — 2,4 гола за гру.

Гравцям команд УПЛ було показано 26 жовтих карток, в середньому — 4,3 за гру. У Бразилії судді в 11-ти матчах продемонстрували 47 жовтих карток, в середньому — 4,7 за поєдинок.

Найпопулярніша тактична схема: «4-1-4-1» — її в 11-му турі використовували «Зоря», «Сталь», «Дніпро», «Зірка». У Бразилії популярністю користувалась схема «4-2-3-1». Її обрали «Атлетико Мінейро», «Крузейро», «Інтернасіональ», «Фламенго», «Корітіба», «Санта Круз», «Сантос», «Греміо», «Віторія», «Спорт Ресіфе», «Флуміненсе», «Сан-Паулу».

Найбільше володіли м’ячем

«Шахтар» — 44 хвилини

«Дніпро» — 43 хвилини

«Динамо» — 39 хвилин

«Зоря» — 37 хвилин

«Сталь» — 35 хвилин

Найменше володіння м’ячем у «Карпат» (24 хвилин), «Чорноморця» (24 хвилини), «Олімпіка» (25 хвилин), «Зорі» (27 хвилин).

Порівняння: у Бразилії минулого вікенду найбільше володів м’ячем «Сантос» у грі з «Греміо» (нічия — 1:1 ) — 44 хвилини. Серед лідерів «Санта Круз», який у матчі з «Понте Прета» (0:3) володів м’ячем 41-у хвилину. «Атлетіко Мінейро» у протистоянні з «Ботафого» (2:3) — 37 хвилин та «Крузейро» у грі з «Чапосеоне» (0:0). Найменше м’яч тримався у «Палмейраса» в матчі проти «Фігуренсе» (2:1) — 24 хвилини та у «Греміо» у грі з «Сантосом».

Володіння м’ячем більше 45 секунд (показник, який демонструє, як добре команда контролює м’яч)

«Шахтар» — 11 разів

«Дніпро» — 9 разів

«Сталь» — 6 разів

«Динамо» — 5 разів

«Зоря», «Ворскла», «Зірка» — по 3 рази

Додаток: «Карпати» та «Олександрія» лише одного разу володіли м’ячем більше 45-ти разів.

«Сталь» — 79,3% (391/310)

(У дужках вказана кількість передач, а наступна цифра — кількість точних передач)

Порівняння: у Бразилії найкраща точність передач у «Корінтіанса» (86,3%, 583/503), «Сан-Паулу» (82,6%, 363/313), «Сантоса» (85,4%, 575/491). Найменш точні передачі у «Віторії» — 73,8% (279/206), «Фігурієнсе» — 74,2% (244/181) та «Понте Прета«— 76% (334/254).

Найгірша точність передач

«Олімпік» — 67,4% (261/176)

«Карпати» — 74,2% (264/196)

«Ворскла» — 75,5% (330/249)

Середній показник точності передач УПЛ — 84,9% (443/354), у Бразилії паси віддають з точністю 84,6%.

Передачі (індивідуальні показники)

Віда («Динамо») — 95,1% (77/81)

Рибалка («Динамо») — 94,1% (80/85)

Кучер («Шахтар») — 94% (79/84)

Ротань («Дніпро») — 93% (80/86)

Сидорчук («Динамо») — 90,9% (50/55)

(У дужках — спочатку сума точних передач, а далі — загальна кількість)

Порівняння: у Бразилії у 31-му турі найточніші передачі віддавали Балбуена («Корінтіанс») — 98,6% (69/70), Ногуера («Сантос») — 94,9% (74/78), Ренато («Сантос») — 92% (80/87).

«Зірка» — 11 (18,2%)

(У дужках вказано скільки з ударів стали голами)

Порівняння: лідери за кількістю ударів у Бразилії — «Спорт Ресіфе» 19 (5,3%), «Палмейрас» — 16 (12,5%), «Сантос» 15 (6,7%).

Найменше ударів

«Олександрія» — 3 (66,7%)

«Ворскла» — 6 (0%)

«Чорноморець» — 7 (0%)

«Сталь» — 8 (50%)

Порівняння: найменше у Бразилії пробивали граці «Санта Круз» 3 (0%), «Віторії» 4 (0%) та «Фігурієнсе» — 4 (25%).

В УПЛ в середньому 11,3 ударів за гру з реалізацією у 13,1%. 7,8 з 13 ударів були з меж карного майданчика, і 3,5 — з-за меж карного майданчика. Водночас, у Бразилії середній показник ударів навіть менший — 10,6 з реалізацією у 13,7%.

«Чорноморець» — 26 (13)

(Перша цифра — це скільки разів за матч команди намагались обіграти, а у дужках вказано дриблінг, який пройшов)

Порівняння: «Корітіба» 40 (27), «Атлетико Мінейро» 37 (25), «Крузейро» 35 (22), «Фламенго» 35 (23), «Хапосеонсе» 32 (19).

Найменше обіграшів

«Олімпік» — 12 (9)

«Дніпро» — 13 (10)

«Зірка» — 19 (14)

Порівняння: найменше обіграшів у Бразилії — «Віторія» 10 (6), «Амеріка Мінейро» 11 (7) та «Атлетико ПР» 13 (8).

Середній показник обіграшів в УПЛ — 31,9 (успішні — 22,6), у Бразилії — 25,8, успішних — 17,8 .

Єдиноборства

Найбільше «стиків» було у матчі «Зорі» та «Волині» — 274 за гру. Частіше їх вигравала команда Юрія Вернидуба — 113 разів. На другому місці — битва «Олександрії» та «Сталі» (270 «стиків»), і перемога на боці колективу Волоримира Шарана— 113 виграних дуелей. У середньому у турі було 245 єдинборств за гру.

У Бразилії найбільша кількість єдиноборств була у грі «Фламенга» та «Інтернасіоналя» — 247. А найменше — у матчі «Корінтіанса» та «Амеріки Мінейро» (181). Середній показник чемпіонату — 257 єдиноборств за гру.