Останній пункт призначення. Загибель футбольних команд в авіакастрофах

Світовий футбол 29 Листопада, 12:15 1091
Останній пункт призначення. Загибель футбольних команд в авіакастрофах | 19-27
Жахлива новина сколихнула футбольний світ зранку 29-го листопада 2016-го року. Катастрофу потерпів літак з футболістами та тренерами бразильської команди «Шапекоенсе» на борту.

Цей матеріал – історична довідка про найбільші та найвідоміші авіакатастрофи минулого, в яких гинули футболісти.

4-е травня 1949-го року. Авіакатастрофа в Суперга. Команда – «Торіно» (Італія)

Авиакатастрофа Торино

На той час «Торіно» був чотириразовим чемпіоном Італії. Команда поверталася на батьківщину після матчу в Лісабоні з «Бенфікою». Літак втрапив до зони підвищеної туманності, пілот втратив орієнтацію в просторі. Літак крилом зачепив огорожу базиліки Суперга, побудованої на пагорбі, після чого на швидкості зіштовхнувся з землею. Загинули – всі пасажири, серед яких було вісімнадцятеро футболістів команди.

6-е лютого 1958-го року. Авіакатастрофа в Мюнхені. Команда – «Манчестер Юнайтед» (Англія)

Авиакатастрофа в Мюнхене

Команда поверталася додому з Белграду після матчу Кубку європейських чемпіонів проти «Црвеної Звезди». У Мюнхені літак сів на дозаправку, після чого здійснив дві невдалих спроби злету. Незважаючи на погані погодні умови (снігопад і обледеніння), пілот вирішив здійснити й третю спробу. Літак не набрав необхідної швидкості, втрапив у снігову кашу на краю злітної смуги, протаранив паркан і крилом врізався в будівлю. Із 44-х пасажирів на борту загинули – 23-є. Серед них – восьмеро футболістів і троє членів тренерського штабу. Серед вцілілих був, зокрема, Боббі Чарльтон.

16-е липня 1960-го року. Авіакатастрофа в Ересунні. Команда – збірна Данії

Збірна Данії готувалася до Олімпійських ігор в Римі. Пасажирами літака de Havilland Dragon Rapide були восьмеро футболістів-претендентів на місце в збірній. Троє з них на той час вже мали гарантії участі в ОІ, п'ятеро намагалися довести свою потрібність колективові. Команда летіла на матч, запланований в Геннінгу, але через погані погодні умови пілот втратив контроль над літаком, який впав на землю в Ересунні в п'ятдесяти метрах від узбережжя. Всі футболісти загинули. Вижив лише пілот літака.

26-е вересня 1969-го року. Авіакатастрофа під Вілоко. Команда – «Стронгест» (Болівія)

Вилоко

В авіакатастрофі загинуло дев'ятнадцятеро футболістів і керівників відомої болівійської команди «Стронгест». Команда пасажирським літаком летіла з міста Санта-Крус-де-ла-Сьєрра до міста Ла-Пас. Точні причини катастрофи не встановлені. Одна з версій – пожежа на борту літака, яка разом зі снігопадом за бортом повністю позбавили пілотів видимості. В підсумку, літак опустився і зіштовхнувся зі схилом гори Чокетанга. Уламки машини були виявлені групою шахтарів недалеко від селища Вілоко. Загинули – всі пасажири літака (74).

11-е серпня 1979-го року. Авіакатастрофа над Кам'янським (тоді – Дніпродзержинськ). Команда – «Пахтакор» (СРСР)

Катастрофа, яка відбулася на висоті 8 400 метрів. Літак Ту-134 з сімнадцятьма футболістами та тренерами ташкентської команди «Пахтакор» зіткнувся з машиною такої ж моделі. Футбольна команда прямувала до Мінська на черговий матч першості країни проти місцевого «Динамо». Всього ж на борту двох літаків знаходилися 178 людей. Загинули – всі. Ця катастрофа є однією з наймасштабніших в історії авіаційного транспорту.

Пахтакор

8-е грудня 1987-го року. Авіакатастрофа біля Перу. Команда – «Альянса Ліма» (Перу)

15-разовий на той момент чемпіон Перу був базовою командою для національної збірної. Колектив повертався додому після виїзної перемоги над «Депортіво» (Пукальпе) військовим літаком «Фоккер». Здійснюючи другу спробу приземлення, літак надто низько опустився над морем, зачепив крилом поверхню води і затонув. Рятувальники прибули на місце трагедії лише наступного ранку.

43 людини загинули. Серед них – футболісти, тренер, арбітри і вболівальники команди.

7-е червня 1989-го року. Авіакатастрофа під Панамарібо. Нідерландські футболісти сурінамського походження

Команда нідерландських футболістів сурінамського походження летіла на історичну батьківщину, аби зіграти турнір з трьома тамтешніми клубами. Серед футболістів могли бути й Рууд Гулліт та Франк Райккард, але вони від участі в турнірі відмовилися.

Катастрофа відбулася через помилку екіпажа. При посадці літак зачепив крилом дерево і впав на землю. Зі 187-ми людей на борту літака вижили лише одинадцятеро.

Катастрофа в Панамарибо

27-е серпня 1993-го року. Авіакатастрофа біля берегів Габону. Команда – збірна Замбії

Збірна Замбії з футболу літаком подорожувала на матч кваліфікації чемпіонату світу проти збірної Сенегалу. Літак потерпів катастрофу і впав у море біля берегів Габону. Загинули вісімнадцятеро футболістів збірної Замбії.