«Динамо» U-21: час зміни поколінь

Динамо Київ 30 Грудня, 12:20 653
«Динамо» U-21: час зміни поколінь  | 19-27
Незважаючи на те, що дублюючий склад «Динамо» в цьому сезоні знову лідирує в чемпіонаті, є відчуття, що команду чекають зміни.

Іспанська рокіровка

Два попередніх сезони команду очолював іспанський спеціаліст Вісенте Гомес. До «Динамо» баск працював в системі «Атлетіка». Варто віддати йому належне. За два роки Вісенте виграв чемпіонство, та став раз другим не змігши у сезоні 2014-2015 переграти «Дніпро» у вирішальному матчі, але головне -дублюючий склад змінив свою гру. З’явився виразний малюднок гри, з’явилося відчуття, що гравці отримують задоволення від футболу. Гра будувалася через контроль м’яча, швидкі фланги. Приблизно таку гру, яка грала перша команда. Відчувалася солідність, прогрес гравців.

На жаль, жоден гравець за часи Вісенте не перейшов до першої команди. Бурда можна сказати відразу перескочив дубль і відразу почав використовуватися в першій команді. Циганков там теж грав не дуже часто, він більше був у команді Ю -19. М’якушко, Яремчук, Андрієвський, Калітвінцев та Михайличенко не змогли використати свій шанс. Влітку «Динамо» залишив помічник Сергія Реброва Рауль Ріанчо і Вісенте Гомес пішов на підвищення ставши помічником головного тренера «Динамо» , а місце тренера дулю зайняв іспанський спеціаліст, який до цього працював із командою Ю -19 Унаї Мельгоса

Місія виповнена, час нових гравців

Незважаючи на те, що дублюючий склад «Динамо» в цьому сезоні знову лідирує в чемпіонаті, є відчуття, що команду чекають зміни. Частині дублерів вже за двадцять, особливої довіри від Сергія Реброва та перспектив у першій команді вони не мають. Гравці команди Ю -19 все голосніше та голосніше заявляють про себе в дублі.

Ребров зробив свій вибір на користь Оріховського, Очігави та Беседіна, інші навіть під час товариських матчів, коли немає збірників, не потрапляють до першої команди. Я не бачу подальшого сенсу використовувати цих гравців, особливо тих, кому вже майже двадцять і більше. Не розумію, яка може бути користь від того ж таки М’якушка, Бущана, Казакова, Кравченка та інших гравців, вік яких доходить до 20-ти або навіть переважає, вони виступають за дубль не перший рік, але особливих перспектив не мають?

Потрібно приймати вольові рішення, які підуть не тільки на корсить клубу, але і допоможуть гравцям не пересидіти зайвий час в клубі, щоб не погубити свою кар’єру.

Я не розумію, на що може очікувати Лук’янчук, якщо Ребров більше схиляється до Бурди та Очігави. Тому ж таки Очігаві вже скоро буде 22. Не думаю, що правильно йому далі сидіти в дублі. Або перша команда, або оренда. На лівому фланзі захисту є Осман, Михайличенко і це при перспективному Дубінчаку в команді Ю -19 та Антунешу із Макаренком в першій команді. Чого чекає Солдатенко та Бущан, коли ігрову практику потрібно мати Ковалю та прогресує Маханьков? Навіщо нам Ахіссан при перспективних Янакові та Лєдневі? Що робить в дублі М’якушко в 23 роки?

Дуже добре, що в керівництві київського клубу це дуже гарно розуміють. Ахіссан відправили на чотири сторони. В пресі з’являється інформація, що Лук’янчук, М’якушко, Солдатенко, Осман можуть піти в оренду.

Зараз набирає оберти команда Ю -19, якій вже стало тісно на рівні власного чемпіонату. Для них це новий виклик. Я думаю, що погано не тільки пересидіти, але і вчасно не перейти на новий рівень, щоб не втрати мотивацію.

Переваги єдиної системи підготовки

В останньому матчі проти «Шахтаря» першості Ю -21 в складі «Динамо» була справжня « солянка», Гравці Ю -19( Маханьков, Тимчик, Алібеков, Шапаренко, Лєднев), гравці дублю( Лук’янчук, М’якушко, Шебетун) та гравці першої команди( Корзун, Оріховський, Очігава) Не було відчуття, що це грає не одна команда. Завдяки тому, що вся система працює за однією методикою – було загальне розуміння партнера та змісту гри.

Перспективи

Я вже писав вище, що «Динамо» Ю -21 час міняти склад. Певні гравці пішли на підвищення, а певні гравці вже довгий час перебувають в системі команди, але ніяк не можуть зробити крок далі дублю. Потрібно сідати та думати по кожному гравцеві. Хто може ще розкритися в оренді через нову мотивацію, хто має піти, а хто буде остаточно переведений до першої команди. Юнацька команда і так має стабільну практику в дублі доволі великою кількістю. Я думаю, що після зими гравців із команди Ю -19 в дублі буде ще більше

Не зрозумілим залишається тільки питання тренера. Я не знаю, як буде краще: перевести Юрія Мороза разом із гравцями, чи довірити нових гравців Унаї Мельгосі? Я схиляюся до рокіровки, але тільки влітку, після сезону, коли юнацька ЛЧ закінчиться.

Cергій Тищенко