11/01/2017 21:47 204

Владислав Гельзін: «Лисенко дуже допоміг «Олімпіку»

Президент донецького клубу поділився планами команди на міжсезоння, можливих трансферах клубу, а також висловив свою позицію про те, чому відрив між лідерами становить 13 очок.

- Можна сказати, що ви всебічно розвинена людина? Як вдається все поєднувати?

- Такий ритм життя вже став звичним для мене. Намагаюся встигати вирішувати і питання бізнесу, і футбольні. ФК «Олімпік» забирає багато часу, але цей клуб в моєму серці, і не можу не приділяти йому підвищеної уваги. Хочеться, щоб клуб постійно розвивався і завойовував симпатії вболівальників.

- Як вирішили пов'язати своє життя з футболом?

- Як і всі хлопчаки, з дитинства був захоплений цією грою. Коли з'явилася така можливість, став більше займатися футбольними справами. Пощастило стати віце-президентом донецького «Металурга», в якому паралельно працював з першою командою. Після «Металурга» переключився на «Олімпік». При цьому не припиняв займатися. Спочатку з аматорської ліги піднялися в другу. І сходинка за сходинкою разом з колективом піднялися до вищого дивізіону. Радий, що спробував свої сили на рівні прем'єр-ліги, де вдалося побити кілька вікових рекордів.

- Чому ви передали «Металург» (Донецьк)?

- На тому етапі зробив все, що було в моїх силах. Далі хотів розвивати інший проект, в якому, вважаю, досяг певних успіхів. На жаль, донецький «Металург» припинив існування. Але, мабуть, іншого шляху керівники клубу не бачили.

- Як з’явилася ідея поєднувати посаду президента і звичайного гравця?

- Як вже зазначав, футболом займався на постійній основі. Можна сказати, хворий цією грою, і у мене було велике бажання досягти в цьому прогресу. Вважаю, що все вдалося. Мені це дуже приємо, і якщо порівнювати з іншими президентами, то ніхтоз них не відчуває атмосферу у своїй команді, як я ,тому що завжди поруч з командою: на іграх, на тренуваннях,на зборах, як і в приємних моментах,так і навпаки. Через це я дуже легко знаходжу спільну мову з колективом.

- На тренуваннях або іграх було таке, що Роман Санжар підвищував на вас голос? Адже фактично могла статися сварка, через яку ви могли його звільнити?

- Роман Миколайович - спокійна людина , виважено ставиться до своїх слів і вчинків. Звичайно, він може сказати, коли його щось не влаштовує, але намагається це робити в коректній формі. Можу вас запевнити: у нас не було якихось нештатних конфліктних ситуацій в тренувальному процесі, і до підвищення голосу справа не доходила.

- Як до вас зверталися партнери по команді під час тренувань та ігор? Якось по-особливому? Чи були якісь жарти з цього приводу?

- Ні, нічого незвичайного. У нас в команді прийнято називати тренерів і керівників по батькові. Так і зверталися. Можу запевнити, що нікого не просив грати проти мене надмірно обережно. Розумів, що в офіційних матчах це може зіграти злий жарт, тому нарівні з хлопцями намагався не поступатися в єдиноборствах.

- Чи бувало таке, що ви самі просили головного тренера, щоб він вас випустив на поле?

- У нас була чітка домовленість: якщо тренер бачить, що не можу допомогти команді, він мене не випускає на поле. Коли ж мої кондиції відповідали вимогам, тренерський штаб мені довіряв, а я намагався по максимуму допомагати партнерам. Коли ж і наставники, і я побачили, що далі вже не зможу бути корисним колективу, то я повісив «бутси на цвях». Не хотів бути тягарем. Я хотів закінчити набагато раніше на рідній арені, але через ситуацію в країні, на жаль, це не вдалося. Коли прийшла моя година, сказав «стоп» і тепер зосереджений на посаді президента клубу.

- Я так розумію, що команда збирається грати на іншому стадіоні. Є вже попередні домовленості?

- Разом з Федерацією футболу України багато зробили, щоб привести в порядок столичний стадіон імені Баннікова, де вже перестелили газон, зробили ряд інших робіт. З цієї арени продовжуємо спілкування з ФФУ, ведемо переговори. Головне питання, як там «прижився» новий газон, крім того, сам стадіон ще не введений в експлуатацію. Я особисто розмовляв з Генінсоном, зараз це питання стоїть «на олівці» і найближчими днями нам повинні відповісти, які варіанти можуть запропонувати. Так що ситуація з домашнім стадіоном вирішиться, очевидно, ближче до початку.
Також хочу сказати, що мали велике бажання залишитися в Сумах. Нам імпонує це місто,подобаються вболівальники, але через проблеми з газоном, на жаль, не можемо.

- Чому розірвали контракт з Кирилом Петровим?

- Цей футболіст дуже імпонував своєю непоступливістю,багато зробив для команди, і ,звичайно, нам дуже шкода з ним розлучатися. Але Кирило вибрав інший, на його думку, кращий розвиток своєї кар'єри. У цій ситуації ми можемо лише побажати йому успіхів.

- У недавньому інтерв'ю Петров заявив, що давно хотів перейти в амбційній клуб. Виходить, що «Олімпік» таким не є? Чи це тільки позиція гравця?

- Ми з ним розмовляли, він знає, що в нас є свої задачі, але там інша ситуація. У нього такий сімейний стан,особистий, не хочу говорити,проблеми невеличкі. Він знайшов клуб, де йому будуть платити набагато більше, ніж тут. Він вибрав азербайджанський чемпіонат, за рівнем поступається нашому, можна сказати,що Кирило поїхав туди заробляти кошти, тому що так склалися обставини.І в цій стуації можна його зрозуміти.

- Клуб узимку залишило 5 гравців. Чи будуть нові обличчя в команді?

- Нам необхідно посилюватися. У цьому плані введеться постійна робота. На даний момент є конкретика тільки в тому,що «Хімнастік» достроково розірвав контракт з Мохою.Якщо його агент не підшукає варіантів, то ,скоріш за все, він залишиться в нас.Зараз є дуже актуальна позиція нападника. На трансферному ринку ,безумовно, шукаємо такого гравця не тільки ми. Подивимося, можливо, тренери звернуть на когось увагу з нашого дубля. На першому етапі зборів з основою будуть готуватися декілька гравців з резервного складу.Сподіваємося,своєю працею вони доведуть,що гідні основного складу.

- Чому ви розірвали угоду з Володимиром Лисенком? Адже він нападник.

- При тій грі, яку хоче бачити тренерський штаб, то він переважно виходить на заміну. Можна сказати, що не підходить під філософію команди. Він хоче грати завжди в основі, і ми розуміємо,що затримуємо лише на лавці. Звідси прийняли рішення потиснути один одному руки і розійтись. Тим не менш, Володимир дуже допоміг нашому клубу і міг би посилити багато команд Прем'єр-ліги.

- Які ще позиції хоче зміцнити Роман Санжар?

- Окрім центрального нападника,шукаємо також центрального оборонця та крайнього півзахисника. Якщо знайдемо кандидатів, будемо дивитись. Хотілось збільшити конкуренцію в кожній лінії. Попереду багато важливих матчів і гарний підбір виконавців зовсім не завадить.

- Чи є хтось конкретно на прицілі в тренерського штабу? Можливо, з кимось ведуться переговори?

- Є звичайно. До нас приїдуть футболісти із першої ліги,Прем'єр - ліги,яких ми хочемо бачити у своєму клубі.Конкретно прізвища зараз не хотілося б називати,до того моменту, коли точно не стане відомо, хто підпише контракт.

- Чи багато гравців приїдуть?

- Людини 3 точно буде, не менше.

- Якщо я не помиляюсь, то в «Олімпіку» лише один гравець в оренді. Чому так? Це стратегія клубу?

- Так. Хочеться, щоб футболісти були незалежними від інших клубів. І ,наприклад, коли ми беремо сильних гравців, а це в основному футболісти з «Динамо» та «Шахтаря», то матчі з цими командами дані гравці пропускають через пункт, який прописаний в їхніх контрактах. Також в будь-який час клуби можуть відізвати гравця з оренди,це дуже впливає на ситуацію. Така стратегія не випадкова. Ось такі причини.

- У це трансферне вікно ставка буде зроблена на гравців з України. Чи будуть іноземні футболісти?

- Знову ж до нас може повернутися Моха, і може статися, що на зборах у Туреччині на огляд приїдуть 1-2 іноземні футболісти. Але не факт,що вони підпишуть контракт, все буде залежити від їхнього рівня.

- В одному з інтерв'ю 2015 року, ви говорили, що мінімальна заробітня плата у футболіста «Олімпіка» становить 35 тис. гривень. Яка зараз мінімальна, а яка максимальна?

- Мінімальна так і залишилась. Максимальна становить 3 тис. євро. Я плачу небагато, але стабільно. У нас відсутня заборгованість по заробітній платі. Краще я буду обіцяти небагато, і платити завжди вчасно, аніж обіцяти багато, а платити - як вийде.

- Чому на вашу думку розрив між лідерами вже зараз становить 13 очок?

- У «Шахтарі» більш стабільна ситуація з гравцями, дуже широка лавка запасних, той же Бернард, Тайсон, Марлос у минулому році сиділи на лавці, а в цьому вже є важливими гравцями основи. У «Динамо» такого немає, якщо хтось випадає з лідерів, дуже важко його замінити. Напевно, у цьому і причина.

- Як проводите відпустку?

- Тільки встав з гірських лиж, зараз вже відпочиваю на берегу теплого моря. Незабаром повертаюсь і їду з командою на збори.

Розмовляв Костянтин Кваша.

Читайте першими новини про світовий футбол на каналі 1927 у Telegram
Loading...
Для того, щоб залишати коментарі, потрібно увійти на сайт або зареєструватися
| Реєстрація
Показати більше