Голи-фантоми. Були чи не були?

Збірна України 30 Січня, 17:59 973
Голи-фантоми. Були чи не були? | 19-27
Судді жорстоко образили «Барселону», не звернувши уваги на забитий гол Альби у ворота «Бетіса». Згадуємо про інші знамениті голи-примари.

Чемпіонат Іспанії 2016/2017. «Бетіс» - «Барселона» - 1: 1

Гол-фантом: Жорді Альба («Барселона») на 76-й хвилині за рахунку 1:0 на користь «Бетіса»

Іспанські клуби міцно заткнули англійців за пояс на європейській арені, однак представники АПЛ можуть похвалитися тим, що у них в чемпіонаті більше не виникає спірних ситуацій через взяття воріт завдяки автоматичній системі визначення голів. Логічно, що після недільної битви на «Беніто Вільямарін» загриміли заклики запровадити такого корисного помічника судді і в Іспанії, адже буквально протягом пари хвилин виникло два епізоди, коли м'яч зупиняв рух поблизу лінії воріт «Бетіса». Як показали повтори, в першому випадку - вже за лінією, у Альби відібрали чистий забитий м'яч, а «Барселона» могла дотиснути господарів у час, що залишився, і вирвати перемогу. У другому моменті м'яч після удару Неймара був зупинений вчасно. Ернандес Ернандес в кожному окремому випадку залишився в стороні.

А можете уявити такий апофеоз абсурду: не зарахований чистий гол Альби і характерний жест судді на центр після спроби Неймара, яка насправді не увінчалася успіхом? Могло ж і таке статися. Президент Ла Ліги Хав'єр Тебас був лаконічним, коментуючи можливість появи в Іспанії системи автоматичної фіксації голів: «Вона дуже дорого коштує». У цьому місці вболівальники «Барселони» обов'язково повинні згадати, що старий негідник Тебас - «мадридіста» зі стажем.

Момент на відео – с 10:41

Чемпіонат світу 1966. Фінал. Англія - Німеччина - 4:2

Гол-фантом: Джеффрі Херст (Англія) на 101-й хвилині зробив рахунок 3:2

Найбільш спірний гол в історії футболу. Ключову роль зіграв радянський суддя, який працював у фінальному матчі на лінії, Тофік Бахрамов, якого німці підозрюють в необ'єктивності.

У своїй автобіографії Бахрамов дав вельми дивне пояснення - мовляв, не бачив м'яча за лінією воріт, але порахував, що він відскочив у землю не від поперечини, а від сітки. Існує також легенда, що незадовго до смерті Тофіка запитали про цей гол ще раз, на що він недвозначно відповів: «Сталінград». З одного боку, не варто повністю виключати нелюбов Бахрамова до німців - у кожного жителя СРСР його покоління на те були причини, проте епізод настільки складний, що навіть на відео можна при бажанні побачити дві різні версії того, що сталося. У 1996 році інженери Оксфордського університету провели своє дослідження, яке підтвердило, що більша частина м'яча побувала за лінією, але цього недостатньо для голу, адже 6 сантиметрів все ще чіплялися за рятівну для збірної ФРН рису. Судіть самі: чи можливо було розглянути ці 6 сантиметрів в динаміці, навіть перебуваючи в 10 метрах від епізоду, а не в 40, як Бахрамов?

Чемпіонат світу 2010. 1/8. Німеччина - Англія - 4:1

Гол-фантом: Френк Лемпард (Англія) на 38-й хвилині за рахунку 2:1 на користь Німеччини

Доля повернула «Трьом левам» боржок через багато років. За чемпіонство дідів розплатилися онуки, теж на чемпіонаті світу і теж у матчі з Німеччиною. У матчі плей-офф англійці під керівництвом Фабіо Капелло двічі пропустили від німців в першому таймі, але протягом якихось двох хвилин змогли зрівняти рахунок. Правда, на табло відбився тільки гол Апсона, а ось м'яч Лемпарда суддівська бригада на чолі з Хорхе Ларріондою прогавила. У підсумку, все закінчилося розгромом, але ж все могло скластися інакше, стань рахунок 2:2 до перерви.

Товариський матч. 1973 рік. Італія - Бразилія - 2:0

Гол-фантом: Фабіо Капелло (Італія) на 76-й хвилині зробив рахунок 2:0

У ті роки назвати матч проти Бразилії товариським можна було лише умовно: кожна збірна на планеті мріяла обіграти «Селесао», що не знали поразок протягом трьох із гаком років. Особливі рахунки з бразильцями були у «Скуадра Адзурри», яка програла з рахунком 1:4 в фіналі ЧС-1970. Три роки по тому італійці взяли реванш у Римі, а гол, що припинив боротьбу за результат, був зарахований після удару Фабіо Капелло.

Момент на відео – с 0:46

Чемпіонат Європи 2012. Груповий етап. Англія - Україна - 1:0

Гол-фантом: Марко Девич (Україна) на 63-й хвилині за рахунку 1:0 на користь Англії

І все-таки у англійців позитивний баланс із голами-примарами на великих турнірах. Українцям потрібна була перемога в заключному матчі групового етапу проти Англії, і гол Марко Девича наближав господарів Євро-2012 до жаданого результату. Джон Террі вибивав м'яч вже з-за лінії воріт, але румунські арбітри під проводом Віктора Кашшаї цього не помітили.

Чемпіонат Німеччини 2013/2014. «Хоффенхайм» - «Байєр» - 1:2

Гол-фантом: Штефан Кісслінг («Байєр») на 70-й хвилині зробив рахунок 2:0

Гол-фантом іншого сорту, ніж попередні. Зазвичай списи ламаються навколо того, перетнув м'яч лінію воріт чи ні, а з Кісслінгом і його етюдом все набагато загадковіше: німецький форвард не влучив у ворота, але змінив рахунок на табло і вписав себе в протокол. Як таке можливо в XXI столітті? Просто потрібно уважніше перевіряти сітку воріт на цілісність. І, звичайно, бути чесніше, брати приклад з вчинків Ігоря Нетто і Мирослава Клозе. Штефан бачив, що промахнувся, встиг засмутитися, а святкувати почав після того, як арбітр вказав на центр.

Ліга чемпіонів 2004/2005. Півфінал. «Ліверпуль» - «Челсі» - 1:0

Гол-фантом: Луїс Гарсія («Ліверпуль») на 4-й хвилині зробив рахунок 1:0

Стамбульський фінал затьмарив всі інші події того розіграшу, проте варто нагадати, як «Ліверпуль» пробрався у вирішальний матч. Результат англійського протистояння в півфіналі вирішив один гол: після 0:0 на «Стемфорд Брідж» мерсисайдці виграли вдома завдяки ранньому успіху Луїса Гарсії. Ось тільки чи був цей м'яч забитий насправді, чи Галлас встиг зробити порятунок до того, як він повністю перетнув лінію воріт?

Момент на відео – с 0:28