Почекуни. 10 гравців, які міцно осіли на лавках запасних | 19-27
Про тих, хто надихав своєю грою в минулому сезоні, але став непомітним у цьому.

Джон Террі («Челсі»)

24 матчі в стартовому складі сезону 2015/16, 4 матчі в сезоні 16/17*

Перші чотири матчі сезону легенда «Челсі» провів у стартовому складі, відігравши всі 360 хвилин. Потім трапилася травма щиколотки, дві поразки поспіль від «Ліверпуля» і «Арсенала» та зміна тактичної схеми від Антоніо Конте, в яку Террі вже не вписувався. З тих пір він провів на полі всього 6 хвилин у грі проти «Евертона».

- Іноді футболіст просто нічого не може зробити з тим, що відбувається. Я виходив у старті в перших чотирьох матчах сезону, потім отримав травму, а потім ми ще поступилися «Арсеналу» і «Ліверпулю». Однак потім у нас серія з 13 матчів без поразок. І навіть відновившись, я не можу потрапити до складу. Як гравець - я повинен це прийняти. Конте з самого першого дня був відвертий зі мною. Він сказав: «Послухай, я не можу повернути тебе до складу, коли хлопці грають так добре в обороні».

Сеск Фабрегас («Челсі»)

33 матчі в стартовому складі сезону 2015/16, 5 матчів у сезоні 16/17

В активі іспанця всього три повних матчі. Цього року Сеск не проводив на полі більше півгодини, також ставши жертвою нової схеми Антоніо Конте. Сам іспанець не приховує, що якщо у нього так і не вийде повернутися в основну обойму «Челсі», він всерйоз розгляне пропозиції з МЛС.

- Я граю в футбол для того, щоб вигравати і насолоджуватися самим процесом. Коли я не граю, то мені сумно і це мені задоволення не приносить, проте я щасливий, що мої партнери по команді прекрасно справляються зі своєю роботою. Зараз мені потрібно продовжувати працювати, щоб довести тренеру - я заслуговую місце в складі.

Альберто Морено («Ліверпуль»)

28 матчів у стартовому складі сезону 2015/16, 2 матчі в сезоні 16/17

Іспанець почав сезон матчем із «Арсеналом», який його «Ліверпуль» виграв 4:3, але вже в другому турі проти «Бернлі» Юрген Клопп зробив вибір на користь Джеймса Мілнера на лівому краю оборони, який старт чемпіонату пропускав через травму. Витіснити Мілнера з основного складу Морено, судячи з усього, вже не вдасться. Подейкують, що влітку іспанець поїде на батьківщину.

Ешлі Янг («Манчестер Юнайтед»)

11 матчів у стартовому складі сезону 2015/16, 2 матчі в сезоні 16/17

Не отримай Янг травму на початку минулого року, кількість його появ у стартовому складі було б куди більше. У цьому ж чемпіонаті хавбек здоровий, але міцно сів на лаву запасних. Взимку ходили чутки про інтерес до нього з боку китайських клубів. Називалася навіть сума в 18 мільйонів фунтів за три роки.

Придбати Янга хотів і ряд англійських клубів-середняків, але Моурінью наклав вето на будь-які трансфери, пообіцявши 31-річному півзахиснику ігрову практику в Лізі Європи. У першому матчі 1/16 фіналу проти «Сент-Етьєна» Янг дійсно вийшов на поле. На шість хвилин.

Бастіан Швайнштайгер («Манчестер Юнайтед»)

13 матчів у стартовому складі сезону 2015/16, 0 матчів у сезоні 16/17

Досягнення Швайнштайгера в цьому сезоні: чотири потрапляння в заявку «МЮ» на матчі АПЛ (жодної проведеної хвилини на полі), одне - в заявку на ЛЄ (жодної проведеної хвилини), чотири хвилини в матчі проти «Вест Хема» в Кубку Ліги і два матчі в Кубку Англії. З «Редінгом» німець зіграв 12 хвилин, а проти «Вігана» всі 90 хвилин. Більш того, в цій грі він відзначився голом і гольовою передачею. Після тієї зустрічі Жозе Моурінью сказав:

- Так, він залишається з нами і буде внесений в нашу заявку на Лігу Європи, оскільки у нас звільнилося місце після відходу Депая і Шнайдерліна. У нас не так багато гравців, не так багато опцій в півзахисті. 90 хвилин - можливо, для Басті це занадто. Десь із 65-70 хвилини йому було важко, але зараз я думаю, що він задоволений. Він був професіоналом, коли не отримував ігрового часу, і залишається ним. Попереду багато турнірів і матчів - він буде однією з наших опцій.

Хуан Бернат («Баварія»)

13 матчів у стартовому складі сезону 2015/16, 5 матчів у сезоні 16/17

Цього іспанця свого часу називали одним із найталановитіших захисників Європи. Можливо, так вважав Хосеп Гвардіола, який виписав футболіста з «Валенсії», але його змінник Карло Анчелотті міцно посадив флангового гравця оборони на лаву запасних. Виграти конкуренцію у Давіда Алаби Бернат не може і влітку може покинути «Баварію».

Уже в це трансферне вікно багато говорилося про можливий перехід іспанця в «Манчестер Сіті», де б він возз'єднався з Гвардіолою. Поки такий розвиток подій виглядає найреальнішим, враховуючи всі проблеми «городян» в обороні, а в особливості, на флангах.

Кінгслі Коман («Баварія»)

20 матчів у стартовому складі сезону 2015/16, 4 матчі в сезоні 16/17

Коман здорово проявив себе в минулому сезоні при Гвардіолі, який давав французу чимало ігрового часу, а той виправдовував довіру тренера своєю яскравою грою. При Анчелотті щось пішло не так і Коман міцно сів у запас. До всіх бід молодого гравця збірної Франції додалася і травма, яка явно не посприяє успішній боротьбі за місце в основі. Як би там не було, але «Баварія» запевнила керівництво «Ювентуса», що після закінчення сезону викупить трансфер Комана.

Сіндзі Кагава («Боруссія» Д)

26 матчів у стартовому складі сезону 2015/16, 5 матчів у сезоні 16/17

Японець в цьому чемпіонаті зіграв всі 90 хвилин матчу лише двічі: в 1-му і 17-му турах. Втім, Томас Тухель так часто і багато експериментує з основним складом, що саме це поняття в його команді дещо розмито.

Гжегош Крихов'як («ПСЖ»)

25 матчів у стартовому складі сезону 2015/16 за «Севілью», 6 матчів у сезоні 16/17

Для гравця, купленого за 35 мільйонів євро, Крихов'як грає непристойно мало. Дійшло до того, що керівництво парижан прийняло рішення відпустити поляка, якщо у того з'являться якісь варіанти з іншими клубами. У січні їх не знайшлося, так що Крихов'як залишився в Парижі, де поки що ніяк не може освоїтися, незважаючи на те, що грає під керівництвом Унаї Емері, з яким чудово знайомий із «Севільї».

Клаудіо Маркізіо («Ювентус»)

23 матчі в стартовому складі сезону 2015/16, 7 матчів у сезоні 16/17

У одного із символів сучасного «Ювентуса» нинішній сезон виходить дуже зім'ятим. Початок чемпіонату він пропустив через травму, а коли оговтався, все ніяк не міг набрати форму і повернутися до стартового складу. Сталося це лише під кінець 2016- го, але в останніх шести іграх Маркізіо жодного разу не провів на полі всі 90 хвилин, пропустивши матчі з «Кротоне», «Сассуоло» і «Лаціо».