Гладкий - «Динамо»: хто винен і що робити?

Динамо Київ 22 Лютого, 17:39 1444
Гладкий - «Динамо»: хто винен і що робити? | 19-27
Віктор Вацко – про те, що Олександру Гладкому пішли б на користь оренда в один із клубів УПЛ.

У футболі все дуже швидко змінюється. Ще в червні Олександр Гладкий, який на правах вільного агента перейшов із Шахтаря до Динамо, розповідав про те, що здійснив цей крок після запевнень Сергія Реброва в абсолютній довірі до його футбольних якостей. Сам Ребров також не приховував, що серйозно розраховує на екс-гірника. Вчинок-підтвердження – оренда Лукаша Теодорчика в Андерлехт.

Проте «кохання» тривало недовго. Динамівці, граючи за схемою в одного нападника, зробили ставку на Мораеса. Гладкий же засів у кращому випадку на лаві запасних, у гіршому – на трибунах.

Із 18-ти матчів, зіграних киянами в УПЛ, Олександр виходив на поле у 8-ми. 4 рази – в основному складі, 4 – з лави запасних. У Лізі чемпіонів форвард зіграв тричі, виходячи виключно на заміну і провівши на полі загалом 25 хвилин ігрового часу. Жодного забитого м’яча на власний рахунок у футболці Динамо Гладкий не записав. Відтак, після 23 жовтня Олександр не потрапив навіть до заявки Динамо на жоден із 10 матчів.

Перед початком зимових зборів Сергій Ребров заявив: «Цього гравця вибрав я. Так, я згоден, він не забив жодного м’яча у цій частині чемпіонату, але як і раніше я вірив у нього, так і зараз ми дамо йому шанс. Він скористається ним, або ні».

У період підготовки Динамо провело 12 спарингів. Шанс Гладкого вилився у чотири зіграні матчі по тайму кожен. Без голів. Навіть просто дивлячись на статистичні дані контрольних матчів, легко зрозуміти, що довіра Реброва до Мораеса, Яремчука та Беседіна значно більша, а Гладкий у цій ієрархії динамівських нападників посідає останнє четверте місце. Наслідок – після повернення з Іспанії форвард тренується із молодіжною командою. І тепер не потрібні жодні коментарі, щоби зрозуміти: Динамо на форварда Гладкого не розраховує.

Взимку Олександр міг перейти в оренду до Аланьяспора. Турки прагнули взяти футболіста в оренду до кінця сезону, пропонуючи йому дуже хороші з фінансової точки зору умови, цікавіші за динамівські. Після двох місяців без ігрової практики та місячної відпустки нереально гідно конкурувати з футболістами, які пройшли передсезонну підготовку і перебувають у чудовому ігровому тонусі, награвши певну кількість контрольних поєдинків.

У російські Крилья Совєтов, які теж були зацікавлені у його послугах, Гладкий категорично відмовився переходити через, так би мовити, політичні мотиви.

Який вихід із ситуації оптимальний для всіх сторін зараз? Впевнений, що грати у молодіжній першості України Олександру не надто цікаво. Як і Динамо не надто цікаво утримувати футболіста із високою зарплатнею, на якого не розраховує головний тренер.

На мій погляд, дуже хорошим варіантом була б оренда Гладкого в один із українських клубів. Для футболіста плюс очевидний – ігрова практика у Прем’єр-лізі і можливість суттєво виправити свою статистику, зіпсовану першою частиною сезону в Динамо. Плюс, Україна – не Туреччина, адаптація як до футбольних, так і до побутових нюансів у рідній країні, хоч і в іншому місті, тут пройде значно легше і, найважливіше для всіх, швидше. Клуб отримає нагоду щонайменше частково зняти з себе тягар зарплатні Олександра, а також, якщо форвард «підрихтує» свою персональну статистику, зможе краще і легше продати його в наступне трансферне вікно. Або змінити власну думку про футболіста і повірити у нього в наступному сезоні. Як приклад – Роман Яремчук, що не міг пробитися до першої команди, тренуючись у Динамо, проте заявив про себе в оренді в Олександрії та повернувся до Києва уже із зовсім іншими шансами на місце в основі.

Для Гладкого досвід оренди – не перший у кар’єрі. І в Карпатах, де він виступав, належачи Дніпру, Олександр, не потрібний Хуанде Рамосу, проявив настільки добре, що отримав пропозиції одразу від двох українських топів – Металіста і Шахтаря.

Зараз в українських клубах тотальний дефіцит сильних нападників. Той же Юрій Вернидуб у Зорі регулярно говорить про те, що поки так і не зміг знайти гідну заміну Пилипу Будківському. Василь Сачко у Ворсклі за два трансферні вікна втратив обох своїх таранних нападників – Антона Шиндера та Юрія Коломойця. Володимир Шаран в Олександрії буквально взимку залишився з одним нападником Віталієм Пономарем. Або взяти ті ж Карпати, для яких футболіст, прекрасно знайомий із містом та клубом, міг би стати ідеальною заміною проданому у Шахтар Бланко-Лещуку.

Трансферне вікно в Україні зачиняється вже зовсім незабаром. Тому до завершення зимової сага Динамо – Гладкий чекати залишилося уже недовго.

Віктор Вацко