Дмитро Джулай: «Шапаренка хотілося б побачити у першій команді «Динамо»

Динамо Київ 23 Лютого, 17:55 1989
Дмитро Джулай: «Шапаренка хотілося б побачити у першій команді «Динамо» | 19-27
Відомий вітчизняний коментатор поділився своїми враженнями від перегляду поєдинку юнацьких команд «Динамо» та «Аяксу» в рамках молодіжної Ліги УЄФА.

«Упродовж останніх п’яти років давню звичку дивитися якомога більше матчів динамівської молоді «підгодовувати» вдається вкрай рідко. Тож скористався можливістю поїхати до Амстердаму на матч 1/8 фіналу Юнацької Ліги УЄФА.

Прикрість поразки у цій грі аж ніяк не применшує значення зробленого командою восени. Сезон був важливим для подальшого становлення цілої групи футболістів. І важливо пам’ятати, що невдалий виступ першої команди у національному чемпіонаті не завадить «Динамо» Ю19 знову зіграти у єврокубку, якщо хлопці виграють чемпіонат України у своїй віковій категорії. Зараз «Динамо» йде на першому місці й випереджає на шість очок «Олександрію», на дев’ять — «Чорноморець» і має матч у запасі.

В Амстердамі «Динамо» починало матч досить впевнено. Висока лінія оборони, компактне розташування в середині поля, що заважало господарям комбінувати на швидкості. Така манера гри, звісно, залишає простір за спинами захисників. Це ризик, який свідомо приймає команда. І готує механізми протидії довгим передачам суперника.

Особливо прикрим гол «Аяксу» був якраз через те, що у більшості епізодів першого тайму динамівці встигали перебудуватися й нейтралізувати загрозу. Однак пас Де Ліхта пропустили. Тут можна зауважити, що, можливо, іноді бракувало активніших дій у зоні м’яча, пресингу тих гравців «Аяксу», які виконували ці довгі передачі. Хоча це не така вже й проста робота. За тиждень до цього, також на стадіоні, бачив, що це не завжди виходило навіть у «Наполі» Мауріціо Саррі.

Після голу суперника динамівці невиправдано втягнулися в обмін довгими пасами. Русін здебільшого втрачав м’яч й не отримував належної підтримки. (Тут, до речі, подумалося, що у такій ситуації міг би бути корисним Алєксєєв, який не так багато забиває, але блискуче працював на команду, коли з’являвся на полі восени).

Гра комбінаційна, з передачами у вільні зони, та сама, що дозволила забити незарахований м’яч, поступово зникала. Були окремі спроби Шапаренка налагодити вихід із оборони, але назагал «Динамо» не демонструвало тієї злагодженості у переході від оборони до атаки, що була притаманна команді у матчах групового турніру. І це при тому, що у першому таймі динамівці досить добре витримували боротьбу за м’яч. Однак відсутність змістовнішого контролю м’яча не дозволяла, наприклад, використовувати швидкість Тимчика на правому фланзі. Інертно виглядав і Лєдньов. У центрі поля замало ефективності було у діях Смирного. Поки команда не поступалася фізично, ці вади ще не були занадто критичними.

Відчуття, що заміни потрібні негайно, з’явилося десь після 5-7 хвилин другого тайму. Характер гри не мінявся. Можливо, тренерський штаб вирішив, що мінімальна перевага суперника ще не є приводом для замін у перерві. Хоча вихід Булєци замість Смирного міг би стати сигналом команді, що додавати слід уже зараз. У деяких матчах групового турніру Юрію Морозу дуже добре вдавалося скоригувати дії своїх підопічних. У Лісабоні, наприклад, навіть вилучення Калюжного не позначилося на якості гри.

Цього ж разу «Аякс» потроху розпочав «продавлювати» динамівську оборону, створюючи дедалі більше простору для колективних атакувальних маневрів, а заміни ми побачили вже після другого голу господарів, коли виправити щось було значно важче і фізично, і психологічно. Тож у другому таймі гра «Динамо» йшла спадною лінією. Заміна Шапаренка на Булєцу запам’яталася тим, що Миколу проводжали оплесками навіть уболівальники «Аяксу».

Якщо говорити про персоналії, то саме Шапаренка (на фото) мені особисто хотілося б побачити у першій команді вже найближчим часом. Звісно, не можна спрогнозувати, чи перетвориться будь-хто з цих хлопців на нових «золотих лімітників». Для цього треба значно краще знати характер людини. Також ми досі чекаємо на якусь виразну, зрозумілу стратегію розвитку клубу, частиною якої має бути і політика залучення перспективної молоді.

Для порівняння: Де Ліхт (17 років) зіграв цього сезону 8 матчів за першу команду, Джастін Клюйверт (17) — 6. У другій команді (Йонґ Аякс) вже з’являлися Зефюйк (18), Де Віт (19), Айтінґ (19), Сірхяюс (18).

Динамівській команді Ю19 хочеться ще раз подякувати за яскраві матчі проти «Наполі», «Бенфіки» та «Бешикташу». Вони залишаться чи не найкращими спогадами цього сезону», - цитує Джулая Footboom.