Бєсєдін чи Яремчук: хто повинен грати в атаці «Динамо»?

Динамо Київ 24 Лютого, 16:21 941
Бєсєдін чи Яремчук: хто повинен грати в атаці «Динамо»? | 19-27
Ігор Бойко – про те, чому сам вибір Артем Бєсєдін чи Роман Яремчук в атаці «Динамо» важливіше, ніж, хто буде зрештою грати.

Усі найкращі рішення приймаються спонтанно. Загострена інтуїція часто допомагає вирішувати краще за мозок, який прискіпливо чіпляється до кожної дрібниці. Добре, коли є такі відчуття. Бо за іншого випадку усі ці швидкі рішення перетворюються на звичайну дурість.

В управлінні клубами звикли до довготривалих процесів та планів, що чітко прописані на деякий час вперед. Це якщо ти звичайно не Ігор Суркіс та не міняєш своєї думки протягом сезону. А чому б Динамо не омолодити склад? Замість того, аби прийняти рішення влітку та підготувати фундамент до змін в клубі, різкий розворот зробили вже по ходу сезону.

Суркіс намагався переконати, що він пропонував це Сергієві Реброву ще в міжсезоння. В те саме міжсезоння, коли Динамо підписало Артема Громова та Олександра Гладкого, вказавши на двері усім форвардам команди. До закриття трансферного вікна пішли Артем Кравець, Лукаш Теодорчик та Роман Яремчук. Важко сподіватись на якісь логічні дії в клубі, який підписує Гладкого. Тоді ж було продовжено контракт з Олегом Гусєвим. Ще один приклад «довготривалого плану».

Зрештою, період очищення та омолодження довелось робити під час важливих матчів. Якби Роман Яремчук заздалегідь знав про це, то навряд чи вибрав оренду до Олександріі. Він би залишився в Динамо та просто дочекався шансу. Саме так зробив Артем Бєсєдін, якого також хотіли відправити в іншу команду, але він залишився та восени вже ледь не був конкурентом Жуніора Мораєса, маючи великі шанси на перемогу. Адже в Динамо вже довіряли молоді.

В зимову паузу підготовка була вже більш спланованою. Коли восени вперше виходили Віктор Циганков, Зураб Очігава чи дебютував Артур Рудько, це виглядало спонтанним рішенням. Володимир Шепелєв замість дискваліфікованого Сергія Рибалки – це вже варіант, який награвався та перевірявся.

Також серйозним та продуманим буде вибір Реброва щодо позиції форварда. В першій частині сезону Бєсєдін почав виходити на поле, бо треба було терміново довіряти молоді, а Яремчук тим часом грав за Олександрію. Яремчук приймав рішення, відштовхуючись від логічних міркувань. Хіба міг він здогадуватись, що в Динамо на такі речі плюють з високої башти.

Забіяка Мораєс пропустить усі матчі до завершення першого етапу чемпіонату України, Гладкий хоч ще й досі в клубі, але грати за Динамо більше не буде. А отже Сергію Реброву залишається тільки один вибір: Яремчук чи Бєсєдін.

Це не перший раз, коли якомусь тренеру доводиться вибирати між ними. Яремчук на рік старший за Бєсєдіна, але в молодіжних командах Динамо та збірної України вони завжди грали разом чи точніше боролись за місце у складі. Зважаючи на те, що Бєсєдін свої дев’ять матчів та три голи у першій частині сезону забив саме у складі Динамо, а не «якоїсь там» Олександріії, це робить його фаворитом. Проте вони вже неодноразово мінялись місцями.

Більшим талантом наділено Яремчука. У нього краща техніка, відчуття голу та більший набір можливостей. Проте перехід з дитячого футболу у дорослий краще виходив у Бєсєдіна, який фізично краще розвивався. Вони обидва високі хлопці, але Яремчук більш худорлявий за природою. Атлетизм та міць завжди виділяють одних молодих гравців серед інших, особливо, якщо це стосується команд з результатам.

Тому Бєсєдін завжди грав зі старшими на рік. В молодому віці ці кілька місяців насправді мають значення, але Бєсєдін своїми можливостями їх нівелював. Більш талановитий Яремчук почав програвати боротьбу.

На молодіжному чемпіонаті світу 2015 року у Олександра Петракова основним нападником був Бєсєдін. В молодіжних командах Динамо почали говорити, що Яремчук програє та не може здійснити нормальний перехід у дорослий футбол. Це насправді не така вже й нова історія.

Проте перебування поряд з Бєсєдіним дозволило та навіть змусило Яремчука переглянути своє бачення футболу. Він почав додавати у кількості роботи, цілеспрямованості та зрештою тіло почало природний розвиток у міцності. Яремчук чи сам зрозумів, чи отримав правильні вказівки, але він почав вчитись у свого партнера по команді. Якщо Бєсєдіну довіряють за ці чи інші якості, то їх треба було перейняти. Важливо, що Яремчук почав їх додавати до своїх, а не просто замінювати одне іншим.

Період в Динамо-2 та в Олександрії дозволив Яремчуку перерости дитячий футбол та вже перетворитись у гравця для дорослого футболу.

Поул-позишн все одно залишається у Бєсєдіна, який виділяється не тільки фізикою. Він досить добре навчений гравець, вміє виконувати тактичні завдання та завжди готовий до бігової роботи протягом усієї гри. Бєсєдін також розвивається та прогресує, нехай його теперішній статус й було зароблено у півріччя тепличних умов зростання.

У Сергія Реброва насправді непростий вибір, але він з тих, які вважаються приємними. Серед Яремчука та Бєсєдіна насправді можна вибирати того, хто кращий, а не просто довіряти тому, хто не так сильно може підвести у важливій гри. Швидше за все обидва нападники отримають можливість провести немало часу у тому чи іншому матчі, але все одно доведеться вибирати. Хоча б на першу гру проти Зорі, яка буде показовою.

Зважаючи на всі фактори, а особливо на прогрес, більше шансів у Яремчука. До того ж він банально сильніший у завершенні атак.

Зрештою, важливіше навіть не те, хто цього разу виграє боротьбу – Бєсєдін чи Яремчук, головне, що цього разу це буде підготовлений логічний вибір. Інтуїція – не те, чим може пишатись керівництво Динамо.

(З невиданого: а логіка хіба те? – це інше, важке питання з легкою відповіддю.)

Ігор Бойко