«Чистили студенти та весь офіс». Як стадіони УПЛ готові до весняного футболу?

Футбол України 25 Лютого, 11:19 1004
«Чистили студенти та весь офіс». Як стадіони УПЛ готові до весняного футболу? | 19-27
В якому стані знаходяться арени, які першими прийматимуть футбольні матчі після зимової перерви?

Слід одразу зазначити, що працівники стадіонів та клубів цьогоріч зіткнулися з нетиповою проблемою, яку вже назвали «аномальною зимою». В грудні минулого року сильні морози чергувалися з дощами, що створило на всіх без винятку газонах чималий шар льоду (як і на трав’яному покритті, так і всередині нього). В результаті такий «форс-мажор» спричинив ряд переносів в Кубку України, а також змусив відкластися матч 17-го туру УПЛ Олімпік — Карпати.

Після того пройшло більше двох місяців, і вже цієї суботи головні арени України готуються до відновлення Прем’єр-ліги. Чи вдалося їм впоратися з минулими проблемами і в якому стані стадіони підходять до «весняного» футболу?

ЗАПОРІЖЖЯ, СЛАВУТИЧ-АРЕНА

Останній матч: 4 грудня, Зоря — Дніпро (2:3)
Найближчий матч: 25 лютого, Зоря — Динамо
Оцінка поля: 4+

На запорізькій Славутич-Арені вже тривалий час увімкнений підігрів, а сніг прибраний повністю з самого поля і по периметру. Очищені від снігу і трибуни.

Що стосується газону, то покриття в хорошому, як після зими, стані. Якість поля вища за середні показники — ані льоду, ані твердості покриття нема. Газон виглядає досить пристойно і не викликає сумнівів у можливості достойно прийняти центральний матч туру Зоря — Динамо.

ЛЬВІВ, АРЕНА-ЛЬВІВ

Останній матч: 4 грудня, Шахтар — Сталь (2:0)
Найближчий матч: 25 лютого, Олімпік — Сталь
Оцінка поля: 4+

По нашій інформації, газон на головному стадіон Західної України практично в ідеальному стані. Найбільшою проблемою при підготовці поля до весняної частини сезону стала велика кількість снігу, яку довелося прибирати в оперативному режимі. Адже про те, що Олімпік прийматиме Сталь саме на Арені-Львів, стало відомо зовсім недавно. Це також стало певною проблемою.

Нівелювати неполадки довелося у пришвидшеному режимі. Керівництво стадіону оцінює стан газону на тверду четвірку.

ОЛЕКСАНДРІЯ, КСК НІКА

Останній матч:11 грудня, Олександрія — Чорноморець (2:1)
Найближчий матч: 25 лютого, Олександрія — Волинь
Оцінка поля: 4

За наявною у Sport Arena інформацією, в Олександрії практично не було проблем зі станом газону на КСК Ніка. Сніг з поля був прибраний давно, потім був увімкнений підігрів.

Якісній підготовці газону сприяла і погода останніх днів. Втім, трав’яне покриття навряд чи буде в абсолютно ідеальної якості. Вологи в ньому чимало, і до початку матчу Олександрія — Волинь її кількість сильно не зменшиться.

Команда Володимира Шарана, як відомо, ще в кінці минулого тижня повернулася додому зі збору в Туреччині, а з понеділка (20 лютого) почали безпосередню підготовку до суботньої гри з лучанами. І перше ж тренування після вихідних футболісти провели на основному полі Ніки. Там же вони будуть працювати до суботньої гри. На руку олександрійцям те, що гості з Луцька від проведення традиційного тренування напередодні гри, судячи з усього, відмовилися. Хоча Волинь приїхала в Олександрію разом зі своїм «дублем» у ніч перед зустріччю молодіжних складів команд.

Директор Олександрії Дмитро Китаєв в розмові з журналістом Sport Arena оцінив стан газону на «четвірку»:

«Поставлю газону четвірку — не все ідеально. Бракує сонця — завдяки ньому газон був би ще кращим і добре би висох, позбувшись вологи. Але нічого страшного, це не катастрофічно. Також є труднощі, пов’язані з не зовсім звичною зимою: були жорсткі морози і сніг, а потім на один день потепліло, пішла вода. Потім знову вдарили морози.

Виходить, під землею утворився шар льоду, якому не допомагає дренаж. Зараз підігрівом трошки його розтопили, і пішла вода. Раніше було простіше: сніг, морози, а потім тепло. Не промерзав шар під землею, як цієї зими. Але нічого. Думаю, ми впоралися».

View image on Twitter

КРОПИВНИЦЬКИЙ, СТАДІОН ЗІРКА

Останній матч: 20 листопада, Зірка — Волинь (2:0)
Найближчий матч: 26 лютого, Зірка — Дніпро
Оцінка поля: 5-

Про стан газону в Кропивницькому нам безпосередньо розповідає виконавчий директор Зірки Андрій Перевозник:

«Газон відкриється тільки завтра (в п’ятницю. — прим. А.С.). Поки він вкритий плівкою. Ще тиждень тому була мінусова температура, на полі лежало 20 сантиметрів снігу, але зараз на арені вже його немає.

Це надзвичайна кількість снігу, якщо враховати площу газону. Ми долучали до очистки поля й вболівальників, і гравців нашої молодіжної команди, студентів та всіх офісних працівників. Доводилося чистити лопатами, щоб не пошкодити газон технікою. Це абсолютно нормально, коли весь клуб розуміє відповідальність за гру.

Звичайно, що для Зірки це перший досвід гри взимку за всю історію. Ми так рано ще ніколи не розпочинали вдома. Вважаю, що кінець лютого — дуже ранній час для того, щоби взагалі розпочинати матчі чемпіонату України».


ОДЕСА, СТАДІОН ЧОРНОМОРЕЦЬ

Останній матч: 8 грудня, Зоря — Манчестер Юнайтед (0:2)
Найближчий матч: 26 лютого, Чорноморець — Карпати
Оцінка поля: 3+

Директор стадіону Чорноморець Сергій Сиволап реалістичний — газон не ідеальний:

«Готовності газону можна поставити оцінку «3+» або «4-». Після зими вимерзла трава, і зараз вона жовтого кольору. А саме поле сухе, в нормальному стані, для гри буде відмінним. Одна проблема — ззовні воно виглядає не найкращим чином.

Найважчим було прибрати лід. На стадіоні лежав 10-сантиметровий шар льоду після морозів та дощів. Але вдалося зробити покриття жорстким й прибрати з нього вологу.

Під полем також було 60 сантиметрів льоду. То була аномальна зима, якої ми ще не бачили. Та ми впоралися й готові приймати гру».

ХАРКІВ, ОСК МЕТАЛІСТ

Останній матч: 23 лютого, Шахтар — Сельта (0:2)
Найближчий матч: 26 лютого, Шахтар — Ворскла
Оцінка поля: 4+

Єдиний стадіон, який вже бачив цього року великий футбол, — харківський Металіст. Та не дивлячись на ретельний догляд газону (накриття плівкою), газон Металіста зустрів матч Шахтар — Сельта далеко не в найкращому стані. До того ж в день матчу в місті певний час йшов дощ з мокрим снігом.

Загалом газон був доволі м’яким і вже до початку матчу не виглядав цілісним. По факту ж покриття витримало достойно перший тайм, а от в другому футболісти декілька разівпадали на рівному місці та не могли розвивати максимальні швидкості.

Враховуючи, що Шахтарю тут же грати з Ворсклою вже в неділю, то поле буде не набагато кращим, чим було на матчі з Сельтою. Але головне — аби не гіршим.

Якщо підбити певні підсумки, то можна констатувати: катастрофічної ситуації зі станом газонів нема. Всі (хтось більше, хтось менше) на пристойному рівні готові приймати матчі. Ситуацій, які виникали в грудні не буде. Цьому сприяє й потепління, й вчасне очищення газону від снігу. Якщо газони й візуально виглядатимуть не найкращим чином, то до гри у футбол будуть цілком придатними. Найбільша проблема — вологість. Повністю звільнити від неї всі стадіони так і не вдалося.